DAR VIENAS VLADO VAITKEVIČIAUS KNYGOS “DABAR VISKAS KITAIP” PRISTATYMAS

Rašytojas, poetas Valdas Vaitkevičius 

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Girstupio padalinyje ištikimiausi literatūros gerbėjai susitiko su poetu, rašytoju Vladu Vaitkevičiumi, pristačiusiu šiemet „Naujojo lanko“ leidyklos išleistą poezijos ir kitų žanrų knygą „Dabar viskas kitaip“. Apie knygą ir apskritai autoriaus kūrybą kalbėjo LRS Kauno skyriaus pirmininkas, rašytojas Gediminas Jankus, dainas pagal poeto tekstus atliko poetas, vertėjas bardas Aleksandras Ravve, kūrybą skaitė Vilma Urniežiūtė.

Esame dėkingi visiems talkinusiems pristatant knygą, o ypač bibliotekininkėms Violetai Pankovienei ir Vilmai Urniežiūtei už šiltą priėmimą, o fotomeistrei Birutei Kairaitytei – už renginio nuotraukas.  

Iš tiesų “viskas kitaip” jo naujajame rinkinyje. Ir lyginant su ankstesniais V. Vaitkevičiaus rinkiniais (jis – septynių poezijos knygų autorius) šis, be abejo, ryškiai išsiskiriantis, vienas įdomiausių. 

Daugelyje naujosios knygos eilėraščių ilgesio ir liūdesio motyvai tampa vyraujantys, pinasi su skaudžiais apmąstymais apie būties trapumą, gyvenimo laikinumą. It “Liūdnojo vaizdo riteris” poetas užčiuopia  dvasinius nuopuolius ir pakylėjimus, bet tai lydi viską persmelkiantis, liūdesys. Poeto lyrizmas išsiskiria iš kitų. Tai užslėpto skausmo lyrizmas. Taip kalbėti gali tik gyvenimo rupumą ir trapumą pažinęs, tuščių efektų ir murlenimų nesivaikąs kūrėjas. Kiekviena V. Vaitkevičiaus eilutė – iškentėta, išnešiota, išjausta.

Iš skelbiamų eilėraščių ryškėja dar gilesnis, filosofiškesnis požiūris, akivaizdi poeto kūrybinė branda. V. Vaitkevičiaus filosofinis lyrizmas suskamba naujom, netikėtom gaidom.

Rinktinėje „Dabar viskas kitaip“ poetas visą dėmesį ir širdies jautrumą skiria kukliems mūsų senosios literatūros autoriams kunigams, nūnai užmirštiems ir nebeminimiems. Kone 80 nežinomų ar vos girdėtų kilnių literatūros bitelių rado vietos enciklopediniame Vlado Vaitkevičiaus sąraše. Kaip tikrą enciklopedinį žinių ir atminimo aruodą galima vartyti šią knygą, kaskart atrandant įstabių kūrybos pavyzdžių, dramatiškų biografijų. 

Vlado Vaitkevičiaus knyga “Dabar viskas kitaip”, be abejo, viena unikaliausių pastaruoju metu išleistų knygų, ir ne tik dėl įvairių žanrų, bylojančių apie autoriaus platų, daugiašakį talentą, erudiciją, enciklopedines žinias, bet ir apie nuoširdžią pagarbą ir dėmesį užmirštiems mūsų lietuvybės puoselėtojams, literatams dvasiškiams, švietėjams, knygnešiams. 

Kalba LRS Kauno skyriaus pirmininkas, rašytojas Gediminas Jankus. Sėdi poetas, rašytojas Vladas Vaitkevičius, skaitovė Vilma Urniežiūtė, poetas, bardas Aleksandras Ravve

Ispūdžiais apie V. Vaitkevičiaus knygą dalinasi Gediminas Jankus

Rašytojai Gediminas Jankus, Vladas Vaitkevičius, skaitovė Vilma Urniežiūtė. Dainą V. Vaitkevičiaus žodžiais atlieka bardas Aleksandras Ravve.

Skaitovė Vilma Urniežiūtė skaito Vlado Vaitkevičiaus eilėraščius

Bardas, poetas Aleksandras Ravve dainuoja savo sukurtą dainą V. Vaitkevčiaus žodžiais 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *