Dalia Poškienė. „Poezijos pavasarėlis Anzelmo Matučio gimtinėje Zomčinėje: 24-oji Vaikų knygos šventė“

Zomčinės svečiai

Anzelmo Matučio gimtinė Zomčinėje suklego vaikų krykštavimu… Dulkėtu vieškeliu iš Punsko valsčiaus Vidugirių mokyklos, Kazlų Rūdos, Marijampolės, Kauno rajono ir miesto riedėjo autobusai. Lydimi mokytojų į tradicinę tarptautinę 24-ąją Vaikų knygos šventę rinkosi jaunieji poetai, konkurso, skirto Vietovardžių metams, laureatai. Ir ne tik jaunieji kūrėjai būrėsi Jono Lanausko nepaprastai išpuoselėtoje sodyboje. Į šventę atvyko poetės Zita Gaižauskaitė, prof. Jūratė Jankauskienė, Vida Bubnienė, visų 24-ių vaikų švenčių dalyvis, globėjas rašytojas Laimonas Inis. Dalyvavo ir kūrybą vaikams skaitė Ramutė Onutė Bidvienė, Irena Veronika Makauskienė, Jurgis Montvila ir kiti.

Šventę vainikavo konkurso „Moksleivių kūryba. Pasitinkant Vietovardžių metus“ knygelė, iliustruota Karaliaučiaus ir Kauno miesto vaikų iš V. Kudirkos progimnazijos, Karmėlavos Balio Buračo ir Kauno m. Juozo Grušo dailės gimnazijų piešiniais. Gausiomis rėmėjų dovanomis, diplomais pasveikinti konkurso laureatai. Pagrindinis prizas skirtas Aidui Šverčiauskui iš Marijampolės Mokolų progimnazijos už eilėraštį „Keisti vietovardžiai“. Pasveikinti Vidugirių pagrindinės mokyklos, Garliavos Jonučių progimnazijos, Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos jaunieji kūrėjai. Apie Sūduvos krašto vietovardžius ir pavadinimų kilmę  šventės dalyviams pasakojo istorikas, XXVII knygos mėgėjų draugijos narys Kęstutis Subačius. Apie Mažosios Lietuvos  kaimų ir kaimelių pavadinimus, ten gyvenusius ir gyvenančius lietuvius kalbėjo Kaliningrado lietuvių bendruomenės pirmininkas Sigitas Šamborskis.

S. Šamborskis su šventės dalyviais Zomčinėje

Jau šešti metai šventėje dalyvauja Sigitos šeimynos vaikai. Mamų mama Sigita Džiaugienė  šiais metais atlydėjo net 15 gausios, bet labai darnios šeimos narių. Jie šventei parengė savo piešinių, rankdarbių parodą, kurią parengti padėjo, juos globojo LUMA Kauno skyrius. Pirmininkė dr. Audronė Jurevičiūtė ir dailininkė Rimutė Balnienė ne tik rengė parodą, bet ir talkino šventės organizatoriams.

Literatūrinį montažą šventei paruošė Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos moksleiviai.

Šventės organizatoriai – Pasaulio lietuvių centras, XXVII Knygos mėgėjų draugija, LUMA Kauno skyrius rūpinosi, kad šventė būtų įsimintina visiems, mylintiems knygą, ją puoselėjantiems, besidomintiems Lietuvos istorija, kultūra.

Poezijos pavasario sumanytojas Valdas Kubilius, XXVII knygos mėgėjų draugijos pirmininkė, LUMA prezidentė padėkojo Kauno rajono merui Valerijui Makūnui, Kauno miesto savivaldybės administracijai, UAB „Lakona“ generaliniam direktoriui Kęstučiui Puidokui, UAB „Naujasis Nevėžis“, LR Seimo nariams Andriui Kupčinskui, Aušrai Papirtienei, Kauno „Europe direct“ vadovei Dianai Lukoševičiūtei-Burneikienei, Marijampolės savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriui už dovanas, prizus ir Matučio gimtinės puoselėtojams Igliaukos seniūnui.

Šventės svečiai dar aplankė Skulptūrų parke A. Matučiui pasodintą ąžuolą, apibėgo gėlynus ir tradiciškai  atsiminimui pozavo ant lieptelio…

Iki naujų susitikimų kitąmet – atsisveikinant vieni kitiems linkėjo ir mokytojai, ir vaikai, ir šventės svečiai.

O gausus būrys kauniečių aplankė Beatričės Kleizaitės-Vasaris Menų galeriją Marijampolėje. Svečiuose pas paveikslus, toje neįkainojamoje meno šventovėje, ekskursijoje prisiminti iškiliausi lietuvių dailininkai, jų kūryba išeivijoje, pagerbta mecenatė Beatričė Kleizaitė-Vasaris.

Į Kauną grįžome pakylėti, nešini nauja knygele, džiaugdamiesi, palydėti į vasarą, kuri kviečia aplankyti Vaikų literatūros muziejų ir naująją parodą, į susitikimus su knyga.

Dalios Poškienės ir Audronės Jūrevičiūtės fotografijos

3 komentarų

  • Ramutė Onutė Bidvienė

    Laba diena. Šiame straipsnyje ir kituose radau klaidelę. Šventės dalyvis- poetas Jurgis Montvila, įvardijamas kaip Jonas Montvila.
    Jurgio Montvilos seserys: Irena-Veronika Makauskienė
    Ramutė-Onutė Bidvienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *