B. Savukyno premija – poetei, vertėjai, “Nemuno” žurnalo vyriausiajai redaktorei ERIKAI DRUNGYTEI!

2021 m. lapkričio 16-oji Kauno rašytojams tikrai neeilinė –  garbingą apdovanojimą pelnė mūsų poetė, vertėja, žurnalo “Nemunas” vyriausioji redaktorė Erika Drungytė! Ji įvertinta  Kultūros ministerijos kartu su PEN centru įsteigta Bronio Savukyno premija už kūrybingą ir drąsų žurnalo koncepcijos atnaujinimą, leidybinės tradicijos ir aktualumo dermę.

Erika Drungytė

Nuoširdžiausi sveikinimai mielai mūsų Erikai, tikrai pelnytas apdovanojimas. Juk ji yra viena savičiausių ir netikėčiausių kūrėjų, drąsi, originali ir metanti iššūkį banalybėms, kartojamoms klišėms.

Poetė yra itin tvirta savo nuostatose, idealuose, ir tai man primena antikinių dorybių įprasminimą, stoikų laikyseną, patriotizmo, pasiaukojimo gilų suvokimą.

E. Drungytė garsi ir savo aistringa publicistika, jos redaguojamas kultūros ir meno žurnalas „Nemunas“ jau tapo ne tik miesto – visos šalies multikultūriniu reiškiniu. Tęsiantis legendinio leidinio tradicijas, bet tuo pačiu modernus, kupinas netikėtų įžvalgų, atradimų, europinių kultūros reiškinių analizės. Aktualių temų platuma, kurias drąsiai gvildo Erika, nė iš tolo neprimena nūnai madingo banalaus plepsėjimo, kuriuo apsišaukėliai dangsto savo liokajiškumą. Jos esė ir vedamieji – filosofinė meditacija, netikėtos, paradoksalios aliuzijos, intelektualiniai inkliuzai. Neįmanoma nepastebėti poetės pastangų kalbėti ir suvokti būties, amžinybės ir laikinumo santykį.

Džiaugiamės, didžiuojamės, sveikinam!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *