ALMANACHO “ATOKIOS STOTYS” SUTIKTUVĖS UTENOJE

Almanacho “Atokios stotys” iniciatorius, sudarytojas poetas Vytautas Kaziela 

 

Lapkričio 11 dienos popietę Utenos  A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje įvyko tryliktojo  „Atokių stočių“ almanacho sutiktuvės, kuriose dalyvavo 16 autorių iš visos Lietuvos. Gausiausias  desantas buvo Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus narių. Atvyko Aldona Ruseckaitė, Viktoras Rudžianskas, Tomas Vyšniauskas, Ramūnas Čičelis, Viktoras Gulbinas, Kristina Poderytė bei kiti autoriai:  Rūta Vyžintaitė-Lajienė,  Eugenija Liumaitė iš Šiaulių, molėtiškis Robertas Pikčiūnas, svėdasiškė Rūta Suchadolskytė, švenčioniškis Algis Jakštas, druskininkietė Diana Paklonskaitė bei uteniškiai rašytojai Vytautas Kaziela, Regina Katinaitė-Lumpickienė ir Alvydas Katinas. Renginį vedė literatūros kritikai Tomas Vyšniauskas ir Ramūnas Čičelis. Muzikinius kūrinius atliko Kamilė Lapinaitė, Brigita Klimašauskaitė, Gabrielius Galiauskas ir jų vadovas, žinomas bardas Rimantas Sinica. Užbėgant įvykiams už akių reika pasakyti, kad visus susirinkusius ypač sužavėjo jaunimo trio.

Almanacho sutiktuvių vedėjai literatūros kritikai, poetai – dr. Ramūnas Čičelis ir Tomas Vyšniauskas


Poetas, leidėjas Viktoras Rudžianskas

Pradėdamas renginį iniciatyvos autorius Vytautas Kaziela sakė: „Pirmiausia noriu pasveikinti visus: almanacho autorius ir visus uteniškius, susirinkusius į šį renginį, nes žinau, kad esame vieni kitiems reikalingi. Tai unikalus projektas – kito panašaus nėra visoje Lietuvoje. Projektas, kuris siekia vienyti  tiek po visą Lietuvą išsibarsčiusius, tiek emigracijoje gyvenančius autorius. Noriu padėkoti ir naujajai rajono valdžiai, kuri suprato ir palaikė šį projektą. „Atokių stočių“ sambūrį žino visoje Lietuvoje. Trylika metų ne tik didelis laiko tarpas, tai jau ir tradicija. Šiais metais renginys skiriamas Aukštaitijos metams. Kalbėti apie almanachą lyg ir nenorėčiau, kai mūsų šį renginį veda du Lietuvos rašytojų sąjungos nariai, du kritikai, du puikūs poetai. Šių metų  almanachas ne tik didžiausias savo apimtimi (300 p.), plačiausias savo aprėptimi (nuo Utenos iki Ilinojaus valstijos, JAV), bet ir labai stiprus. Išskirti noriu tik du almanacho debiutantus , o jų almanache iš viso devyni. Džiaugiuosi molėtiškiu Robertu Pikčiūnu ir Akvile Ližaityte iš Šakių. Norisi tikėti, kad jie taps atradimu ne tik „Atokioms stotims“ bet ir literatūrai.“

Poetė, prozininkė Aldona Ruseckaitė

Įteikta ir tryliktoji „Atokių stočių“ premija, kurią yra įsteigusi Utenos rajono savivaldybė. Utenos rajono meras Marijus Kaukėnas paskelbė, kad komisijos sprendimu šių metų „Atokių stočių“ premija atiteko pedagogei, literatūros kritikei ir poetei Kristinai Poderytei-Bačiulienei. Kartu su Utenos rajono meru Marijum Kaukėnu laureatę sveikino literatūrinės premijos skyrimo komisijos pirmininkas, rašytojas Alvydas Katinas.

Poetas Viktoras Gulbinas 

Tryliktoji „Atokių stočių“ premija atiteko pedagogei, literatūros kritikei ir poetei Kristinai Poderytei-Bačiulienei. Kartu su Utenos rajono meru Marijum Kaukėnu laureatę sveikino literatūrinės premijos skyrimo komisijos pirmininkas, rašytojas Alvydas Katinas.

„Atokių stočių“ ir www.utenis .lt inf

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *