ALDONA RUSECKAITĖ TĘSIA TRIUMFO ŽYGĮ PER LIETUVĄ. ROMANAS “EMMI” PRISTATYTAS 52 KARTĄ!

 
Rašytoja Aldona Ruseckaitė
Arvydas Juozaitis, rašytojas, filosofas, eseistas:
 
Aldona Ruseckaitė šią savo knygą – “EMMI: Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterys” –
šį kartą, Pempininkų bibliotekoje, pristatys jau 52 kartą.
Ar galima įsivaizduoti tokią kalbos ir pasakojimų apie vieną knygą gausą? Energiją?
Vadinasi, verta.
Po Žemaitės, Maironio, Salomėjos ir Mačernio gyvenimams paskirtų knygų pagaliau ir V. Mykolaitis-Putinas. Jis vainikuoja, “užviršuoja”.
Pati Aldona sako: “Putinas juos visus susikvietė ir susodino… Nes visų gyvenimuose jis buvo, o ir jie buvo su juo”.
Labai laiminga Aldona Ruseckaitė!
Ne veltui kitados tvarkė Pilotiškių memorialinį namą – dievaži, lemtis jos ten laukė. Aušrakalnio šešėlis. Šviesa, formuodama šešėlius, gali virsti kūrybinės ugnies tąsa.
Bet Klaipėda verta saulėlydžiui pasaugotos šviesos.
100-čio Lietuvoje metais. Net paslapčių.
Spalio 16 dieną pamatysime ir išgirsime.
Genutė Matevičiūtė, Plungės viešosios bibliotekos skyriaus vedėja:
 
Spalio 13-oji, penktadienis, penktojo rašytojos Aldona Ruseckaitės biografinio romano „EMMI. Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterys“ pristatymas Plungės viešojoje bibliotekoje. Pilna žmonių, nėra laisvos vietos ir dėl to nepaprastai smagu. Ir kaip nebus smagu, jei nejučia susirinkome į jubiliejinį vakarą, į jubiliejines sutiktuves – 50-ąjį „EMMI“ pristatymą!
Pirmasis A. Ruseckaitės biografinis romanas „Šešėlis JMM“ pasirodė 2012-aisiais. Taigi, kone per 10 metų – penki biografiniai romanai. Graži, įspūdinga kūrybos kraitė! Ne veltui rašytojos kraštiečiai džiaugiasi: mums pasisekė, kad turime rašytoją Aldoną Ruseckaitę! O mes, žemaičiai?! Manau, kad mes taip pat, o gal ir dar labiau galime džiaugtis Rašytoja, nes du A. Ruseckaitės romanai skirti mūsų, Plungės krašto, žymiausiems, iškiliausiems kūrėjams – Žemaitei ir Vytautui Mačerniui, jau tapusiems literatūros klasikais. Su romanu „Dūžtančios formos“ mes gražiai pasitikome V. Mačernio metus, minėjome poeto 100-ąsias gimimo metines, o romanas „Žemaitės paslaptis“ ne tik nupūtė užmaršties dulkes nuo klasikės, bet prikėlė Žemaitę naujam gyvenimui! Ir taip prikėlė, kad nustebo visa Lietuva: no ė pamėslīk, matā, kuoki ta Žemaitė bovosi!
Bet penktadienį mes kalbėjome apie Vincą Mykolaitį-Putiną. Ką ten kalbėjome! Kai kalba charizmatiškoji Aldona Ruseckaitė, tik spėk klausytis! O paskui eilė ir džiaugsmas gauti autografą! Paprašyti kartu nusifotografuoti išdrįsta tik patys drąsiausieji. Laimingieji…
Renginio metu skambėjo Platelių ir Beržoro bažnyčių vargonininko Stepono Bidvos muzikiniai intarpai, didelį įspūdį visiems paliko vakare dalyvavusio Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios vikaro kunigo Tomo Kauliaus pasisakymas.
Už nuotraukas dėkoju po Plungės parką vaikštinėjusiam ir į bibliotekos renginį užsukusiam fotomenininkui Antanas Antanas Untydi.
Dėkoju visiems, tą vakarą buvusiems kartu!
 
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Jaunimo padalinys:
 
Vakar mūsų biblioteka tiesiog plyšo per siūles, nes sulaukėme brangios svetės – poetės, prozininkės, muziejininkės Aldonos Ruseckaitės, kuri pas mus pristatė savo naujausią knygą “EMMI: Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterys”.
Rašytoja prikaustė visų dėmesį savo ekspresija ir erudicija, o renginio pabaigoje apie Vincą Mykolaitį-Putiną pasisakė ir garbės svečias Arvydas Juozaitis, atitraukdamas užsklandą, slepiančią dar daugiau klasiko gyvenimo detalių.
Dėkojame Aldonai ir visiems svečiams už puikų vakarą ir lauksime jūsų kituose bibliotekos renginiuose!
Rašytoja Aldona Ruseckaitė:
 
Seniai buvau bekalbėjusi su mokykliniu jaunimu. Susitikau Klaipėdoje „ant karštos kėdės“ (Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Jaunimo padalinyje). Jiems 16-18 metų, turėjo daugybę įvairiausių klausimų ir ne tik apie literatūrą, bet ir apie pasaulį – kas galėtų sustabdyti karus, kas yra patriotizmas, ką manote apie mokytojų streiką, kas gyvenime svarbiausia ir tt.
Ne į visus klausimus turėjau atsakymus, nes apie šį pasaulį visko žinoti negaliu. Kur ten visko? Maža ką težinome… Bet jaunimas šaunus, smalsus, geranoriškas, džiugiai besišypsantis, svajojantis ir tikrai jeigu nebus karo – jie sukurs ateitį ir manau neišduos Lietuvos.
O vakaropi Pempininkų bibliotekoje pristačiau „EMMI“, susitikau su vyresniosios kartos skaitytojais, užsuko ir Arvydas Juozaitis, kuris asmeniškai gerai pažinojo Ireną Kostkevičiūtę, bičiuliavosi, moteris kartais pasipasakodavo Arvydui kaip per išpažintį… Nors šildymo dar nebuvo, bet šiluma sklido iš klausytojų šypsenų ir akių. Be abejo, kelionės pasėja nuovargio trupinių, bet susitikimai skleidžia jėgos ir šviesos impulsus.

Vienas komentaras

 • Arvydas Juozaitis

  ALDONA,
  Jūsų apsilankymas Klaipėdoje buvo nelyginant
  KAUNO SAULĖS blykstelėjimas pro debesis — ir debesys išsilakstė.
  O, kaip laukiau šio susitikimo!
  Dėkoju.
  Arvydas J.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *