GVIDO LATAKO “SALOS”. PRISTATYMAS P. GALAUNĖS KNYGŲ KLUBE

 

Gruodžio 10 d., šeštadienį, 14.00 val. A. ir P. GALAUNIŲ NAMAI-MUZIEJUS – Pauliaus Galaunės knygų klubas (Kaunas, Vydūno al. 2) kviečia į poeto, dailininko Gvido Latako knygos „Salos“ pristatymą. Ištraukas iš knygos skaitys aktorius Henrikas Savickis.

Gvidas Latakas, toks kalbėjimo pilnas žemaitis, naująja knyga įžengė į kalbos teritoriją. Taip, visi poetai šioje teritorijoje vienaip ar kitaip būna, bet keistas dalykas: kol poetas jos neatveria kaip savo teritorijos, negalima net numanyti ją esant. Donatas Petrošius, „Salų“ redaktorius, viršelio anotacijoje sakosi susimąstęs  – „ar kur nors dar taip žmonės bekalba?“ Ne, tikrai  – nei kalbėjo taip, kaip eilėraščiais kalba Latakas, nei kalba. Juolab  – nekalbės; ir ne tik dėl to, kad nebežinome daugelio tokių žodžių, net žemaičiai savųjų, nebemokame tokios vingrios sintaksės nei morfologijos, kuria Latakas itin pasikliauja. Jis nirte paniręs į kažkokius neaiškius pasakojimus, kalbėjimus, visokius išgirdimus, kuriais džiaugiasi, gal net renka. Pasirodo kaip gavendininkas, gavendų  rinkėjas ir kūrėjas. /Viktorija Daujotytė/

Maloniai kviečiame dalyvauti ir turint galimybę, iki renginio, susipažinti su knygos turiniu, kad vakaro metu galėtume drauge diskutuoti ir dalintis kilusiomis mintimis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *