RAŠYTOJA, DAILININKĖ VIOLETA ŽIDONYTĖ PREMIJUOTA KONKURSINĖJE PARODOJE

 

Kauno valstybinėje filharmonijoje atidaryta  tradicinė konkursinė dailininkų paroda “Kauno peizažas”, kurią organizavęs Lietuvos dailės sąjungos (LDS) Kauno skyrius pavertė interaktyvia, taip atgaivindamas ilgai gyvavusią, galiausiai išsikvėpusią Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje gyvavusią tradiciją rinkti Geriausią metų kūrinį. Metus pradėdavusią parodą vainikuodavo stiprios simbolikos palydėtas renginys – nugalėtojas būdavo skelbiamas vasario 16-ąją lygiai 16 val.

Šį du dešimtmečius vykdytą unikalų Lietuvoje projektą ilgainiui ėmė lydėti kritikos šleifas: žiūrovų simpatijų sulaukdavo lengviausiai suprantami, teigiamų emocijų keliantys darbai. 

Tad šiandien kultūros atvirumo, didėjančio atotrūkio tarp meno ir auditorijos kontekste vis labiau aiškėja: interaktyvumo, kad ir kokia forma jis būtų išreikštas, labai reikia.

Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstanti paroda pristato skirtinga technika atliktus vieno žanro kūrinius: Kauno peizažą. Tema, regis, ideali: kiekvienas gimęs, gyvenantis ar vaikystę Kaune praleidęs (ne)kaunietis turi susikūręs savąjį miesto peizažą. Tereikia užsukus į parodą paieškoti atpažįstamų motyvų dailės profesionalų kūriniuose.

Lankytojai – ne tik apsilankę koncerte, bet ir kitu metu buvo kviečiami balsuoti už didžiausią įspūdį palikusį darbą. LDS Kauno skyriaus sudaryta komisija atrinko geriausią, įvertino jį specialiu prizu.

Parodai savo darbus pateikė ir mūsų kolegė rašytoja, dailininkė Violeta Židonytė. Džiugu, kad iš gausių tapytojų darbų komisija atrinko būtent Violetos peizažą. Jos akvarelė paskelbta nugalėtoja.

Nuoširdžiai sveikiname kolegę Violetą Židonytę su pelnyta sėkme, džiaugiamės kartu! 

2 komentarų

  • Janina Vaitkevičius

    Dailininkei Židonytei sveikinimai iš Šveicarijos. Prieš 30 metų labai buvau pamėgusi piešti akvarele. Žinau, kaip tai nelengva, kai nori susikurti išsvajotą vaizdelį…Violetos akvarelės patrauklios ir labai mielai žydinčios kiekvieno akiai…

  • Violeta, širdingi sveikinimai, Dievulis nepagailėjo talentų, sėkmės ir toliau!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *