GVIDO LATAKO “SALOS”. VIENOS KNYGOS MENINĖS IR POETINĖS METAMORFOZĖS

Dailininkas, poetas Gvidas Latakas
 
GVIDO LATAKO “SALOS”. VIENOS KNYGOS MENINĖS IR POETINĖS METAMORFOZĖS. FOTOREPORTAŽAS
 
Gediminas Jankus
 
Tai bent vakaras Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyriuje! Netikėtas ir neįtikėtinas, sukėlęs didžiulį susidomėjimą savo originalumu ir neįprastumu. Menininkių ir poezijos kūrėjų sąveika, įsiskaitymas ir interpretacijos, eilėraščių skaitymas, nuoširdūs atsivėrimai ir muzika, gyvos žodinės ir vizualinės improvizacijos! 
Ir visą šią išradingai ir nuoširdžiai supintą pynę vienijo vienas svarbiausias herojus – poetas ir dailininkas Gvidas Latakas ir jo poezijos knyga “Salos”. Išties itin retas atvejis, kad vienam poetui ir jo knygai susibūrė visas tuntas talentingų profesionalių menininkių – meninių įrišimų meistrių, kurios pateikė skirtingas, originalias ir įsimintinas knygos “Salos” įrišimų interpretacijas. Kiekviena dailininkė, odos meistrė subtiliai perteikė savo santykį ir būseną, kurias sukėlė Gvido poezija. 
Parodoje buvo neįmanoma išskirti kokį nors darbą – visi buvo kruopščiai, su meile atlikti, visuose panaudotos itin aukštos kokybės oda bei kitos prabangios medžiagos, vienos  žaižaravo auksu, sidabru, kitos – švytėjo ąžuolų lapų žaluma ar vandenų žydrumu. 
Menininkės pasakojo apie savo darbus, juos įkvėpusią savo kolegos – dailininko ir poeto G. Latako poeziją, aiškino meninio įrišimo subtilybes.
Savo ruožtu Gvidas, dėkodamas už tokį išskirtinį dėmesį savo kūrybai, improvizavo, šmaikštavo, skaitė savo eiles, palydėdamas jas paradoksaliais komentarais. O jam talkino ir savo eiles skaitė ir kiti vakaro dalyviai – garsusis poetas, irgi žemaitis, Vytautas Stulpinas, kurį Gvidas vadina savo Mokytoju, bei poetė Enrika Striogaitė.
Skambėjo nuotaiką ir dvasią keliančios Maestro Giedriaus Kuprevičiaus fortepijono improvizacijos, ir jo žmonos, meninės odos meistrės Gražinos Kuprevičienės pasakojimas apie mintis, sukeltas G. Latako knygos.  
Paroda „Viena knyga – skirtingi požiūriai. Objekto interpretacijos“ veiks visą mėnesį, būtinai apsilankykite! Tuo pačiu pamatysite ir Gvido Latako tapybos darbus.
Pabaigai – visų meninio knygos įrišimo dalyviai, vienetinių darbų autoriai: Gražina Kuprevičienė, Virginija Ligeikienė, Danutė Gajauskienė, Jūratė Armonavičiūtė, Rasa Mačiulienė, Lolita Grabauskienė, Ramutė Toliušytė, Relita Mielė, Rūta Taukinaitytė, Ferdinandas Saladžius, Jolanta Dambrauskienė, Roma Serapinaitė, Ramutė Staškūnienė,
Gintarė Anužė.
 
Gedimino Jankaus nuotraukos 
Susidomėję gausiai susirinkę klausytojai
Poetas, dailininkas Gvidas Latakas 
Gvido Latako poezijos knygos “Salos” meninio įrišimo pavyzdžiai
Odos meistrė, menininkė Gražina Kuprevičienė
Maestro Giedrius Kuprevičius
Gražina ir Giedrius Kuprevičiai
Poetas Vytautas Stulpinas 
Saulius Dambrauskas
Poetė Enrika Striogaitė
Maestro Giedrius Kuprevičius improvizuoja
Maestro Giedrius Kuprevičius improvizuoja
Poetai Žemaitijos irgi Lietuvos Gvidas Latakas ir Vytautas Stulpinas  
Gausus būrys poezijos ir meno gerbėjų 
Fotomeistras Petras Vaičiulis
V. Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyriaus vedėja Edita Šilakauskienė
 

Lietuvos rašytojų sąjungos veiklą „Gyvoji literatūra: kūryba, refleksijos, aktualijos“ dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba   

 
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *