Tomas Kavaliauskas. „Europos tapatybė: Rusijos, Katalonijos, Škotijos, Bulgarijos atvejai“ (Kaunas: 2020)

Tomas Kavaliauskas. „Europos tapatybė: Rusijos, Katalonijos, Škotijos, Bulgarijos atvejai“ /akademiniai pokalbiai/. Viršelyje Krysztofo M. Bednarskio skulptūra „Victoria-Victoria“, 1983 m. Nuotraukos autorius Tomas Kavaliauskas

Tai – trečioji sudarytojo pokalbių žanro knyga. Pirmoji – „Pokalbiai apie Rytų Vidurio Europą po 1989-ųjų“, antroji – „Pokalbiai apie transkultūrinę Europos atmintį“. Šios, trečiosios, kaip ir pirmųjų dviejų knygų, tekstai iš pradžių buvo skelbti „Kultūros barų“ žurnale, o paskui sudėti į rinkinį. Keli iš jų publikuoti anglų kalba „Eurozine“ portale.

Šis pokalbių rinkinys – pats trumpiausias iš trijų. Iš pradžių planuota sukaupti daugiau medžiagos, tačiau matant, kaip greitai Europoje keičiasi politiniai, kultūriniai ir netgi sveikatos, susiję su pandemija, įvykiai, nutarta nebelaukti, kol šie tekstai įgis „senų naujienų“ prieskonį.

Knygoje yra net trys pokalbiai apie Rusiją, du apie Kataloniją, po vieną apie Škotiją ir Bulgariją. Šių šalių derinys pateikia tam tikrą Europos tapatybės paveikslą, kuris kinta ir gali būti labai skirtingai matomas, nelygu, iš kurios šalies perspektyvos žvelgiama. Be abejonės, pasirinkę kitokių šalių derinį, susidarytume kitokį įspūdį.

Pokalbiai vyko raštu, kad būtų išlaikytas akademiškumas ir moksliškumo lygis, nurodoma į mokslinę literatūrą, terminus, išplėtojamos koncepcijos.

Sudarytojas ir bendraautoris Tomas Kavaliauskas

 

Akademiniai pašnekovai: Viačeslavas Ivanovičius Bakhminas, Gintautas Mažeikis, Andrejus Novikovas-Lanskojus, Aleida Bertran, Jordis Arrufatas Agramuntas, Carme Arenas, Ullrichas Kockelis, Galina Gončiarova, Valentina Gueorguieva, Slavka Karakuševa.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *