Tautvyda Marcinkevičiūtė. „Titanoteris, Kekto ir kiti“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2019)

Tautvyda Marcinkevičiūtė. „Titanoteris, Kekto ir kiti“ /šimtmečio istorijos/. Dailininkė Kristina Gedminaitė-Ingram, maketavo Erikas Banys

Naujausioje savo knygoje poetė Tautvyda Marcinkevičiūtė sukuria spalvingą gimtojo Kauno paveikslą. Sujungdama įvairiausius istorinius šio miesto laikotarpius – prieškario, okupacijos, šiandienos – su mitinės būtybės Kekto figūra, poetė tiek retrospektyviai žvelgia į Kauną, tiek kalba iš dabarties perspektyvų, plėtodama ir paslaptingą paralelinį pasaulį, kuris suteikia rinkiniui gilesnį matmenį. Išradingai ir šmaikščiai žaisdama sąskambiais, T. Marcinkevičiūtė renčia tekstualinę architektūrą, supažindina skaitytoją su kultūriniu, meniniu Kauno gyvenimu, išryškina jo santykį su Europos kultūra, aktualizuoja patriotiškumą, kartkartėmis atsargiai praskleisdama gelminį Kauno pasaulį „Paslaptyse“. O rinkinio leitmotyvas – Nemunas – jungia matomą ir nematomą Kauną, istoriją ir legendą, Lietuvos Laikinąją ir Būsimąją Europos kultūros sostines.

Be kita ko, skaitytoją tikrai sudomins iškarpos ir archyvinės spaudos, kuriose kiek tragikomiškai aprašyti įvairiausi nutikimai.

 

Knygos išleidimą parėmė Lietuvos kultūros taryba bei LR kultūros ministerija

 

A p i e  k n y g ą  i r  a u t o r ę :

Ramūnas Čičelis: apie ribas, centrus ir mitus (knygų apžvalga) / Kaunorasytojai.lt

Ieškant stiliaus ir savitumo: 2019-ųjų knygos / Zurnalasmetai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *