Tautvyda Marcinkevičiūtė. „Mano poe(ma)ma“ (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2017)

Eilėraščių rinkinys.

Tautvyda Marcinkevičiūtė dabar yra savo poetinės brandos lauke. Jos eilėraščių knyga „Mano Poe(ma)ma“ įdomi, vertinga ne tik poetine, bet ir moraline prasme.

Sunki, gili motinos senatvė, jau pasirodžiusi ir ankstesnėje poetės knygoje, dabartinėje tampa svarbiausia siužetine ašimi, kiek apskritai eilėraščiai gali būti siužetiški, turėti vidinių įvykių, juos lemiančių konfliktų. Nebūtina skaityti knygos kaip biografinio liudijimo, nors be autentiškos patirties tokios knygos neparašomos. Bet problema bendresnė, visuotinesnė. Atiduoti tėvus, motinas į globos ar slaugos namus, ar neatiduoti. Ar turi vaikai ryžtis prisiimti pačią sunkiausią pareigą? Būtinuosius patarnavimus, kūno priežiūrą šiandien suteikia ir valdiški namai. Tik kaip su žmogaus dvasia?

Tautvydos Marcinkevičiūtės eilėraščiais apglobiama seno žmogaus dvasia. Apglobiama taip, kad ir ta, kuri apglobia, išgyvena džiaugsmą, teisingo gyvenimo jutimą. Nuolat atšaukinėjama mirtis, nenorima prarasti, nenorima išleisti iš namų tos, kuri čia visada buvo.

Eilėraščių poetiškumas – atsargūs etikos žingsniai į estetiką.

  Viktorija Daujotytė

 

A p i e  k n y g ą  i r  a u t o r ę :

Antanas Sheshi. „Kaltas ruduo: pamąstymai apie dvi moteriškas knygas“ / Literaturairmenas.lt

Vilius Litvinavičius. „Liūdesio ir netekties giesmės. Amžinybė – tai meilė…“ / Satenai.lt

Ramūno Čičelio knygų apžvalga: moteriškumo opozicijos / 15min.lt

Lina Buividavičiūtė. „Prasmės ir meilės poetika“ / Zurnalasmetai.lt

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *