Rebeka Una. „Pijus ir Nikolas: visų laikų istorija“ (Vilnius: Tyto alba, 2016)

Rebeka Una. „Pijus ir Nikolas: visų laikų istorija“

REBEKA UNA – jauna autorė, kurios debiutinė knyga „Atjunk“ (2015 m.) buvo įvertinta Prano Mašioto premija ir išrinkta Metų knyga paaugliams. Šįkart ji pasakoja istoriją apie nepaprastą berniuką, kurio kišenės visada pilnos dovanų.

Gruodis. Iki Kalėdų – vos kelios savaitės. Vieną naktį šešiametis Pijus pabunda nuo šalčio ir pamato ant palangės stovintį nepažįstamą vaiką. Šis pakviečia jį… paskraidyti ir pabėgioti stogais. Žinoma, Pijus sutinka – koks berniukas atsisakytų tokio nuotykio? Jis nė nenujaučia, kad nuo šiol kiekvienas vakaras bus ypatingas.

Tai istorija apie draugystę ir dalijimąsi. Apie du vaikus, dovanojančius džiaugsmą kitiems – ne tik patiems mažiausiems, bet ir tiems, kuriems jo labiausiai reikia. Juk Kalėdos – stebuklų metas, kai pildosi slapčiausi mūsų norai ir visi tampame geresni. O kol laukiame dovanų, patys galime dalyti dovanas kitiems.

Vieną tamsų gruodžio vakarą pasekiau savo sūnui istoriją apie Nikolą – kaip Nikolas pirmąkart atveria Pijaus langą ir pakviečia jį skristi kartu. Paskui kiekvieną vakarą pasakojau, kaip jiedu lanko nepažįstamus vaikus ir dovanoja dovanas. Po vieną vaiką kasnakt. Po vieną mažą gerą darbą kasnakt. Tuo metu mano sūnui Pijui buvo penkeri, bet šią istoriją seku iki šiol. Ne vien Pijui, bet ir jo broliui Herkui.

Dabar atėjo laikas pasekti ją visiems. 

A p i e  k n y g ą  i r  a u t o r ę :

Eglė Baliutavičiūtė. „Kai knygomis drimba, arba Odė vaikystei“  / Literaturairmenas.lt

Rebeka Una: „Nors jie dar vaikai, bet JAU gali daryti didelius dalykus“ / Bernardinai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *