Dovilė Zelčiūtė. „Prieglaudos miestai“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2018)

Dovilė Zelčiūtė. „Prieglaudos miestai“ /poezija/

Neatsitiktinai Dovilė Zelčiūtė naują savo eilėraščių rinkinį pavadina „Prieglaudos miestai“. Tai akivaizdi aliuzija į Senąjį Testamentą, aiškus pažadas, kad autorės, pripažintos išpažintinės lyrikos (pasižyminčios autoironija ir paradoksais) kūrėjos, knygoje šįkart dominuos dievoieškos tema.

Su sau būdingu atvirumu ir kūrybiniu įkarščiu poetė imasi išskirtinio šiems laikams moralinių vertybių teigimo, savęs ieškojimo „nuopuoliuose“ ir „prisikėlimuose“, ieško atsakymo į vieną iš svarbiausių egzistencinių klausimų: su kuo tu?

Knygos autorei sekasi: ji išvengia patetikos ar egzaltacijos, deklaratyvaus religingumo, moralizavimo. Tema skleidžiasi natūraliai: skausmingai, džiaugsmingai, įtikinamai. Nedvejoji: „prieglaudos miestas“ Dovilės Zelčiūtės poezijoje tapo filosofine atskirties, atsiteisimo, išsigryninimo kategorija, – tiek laiko, tiek erdvės prasme.

 

Į v e r t i n i m a i :

Vieno lito premija už egzistencinius ieškojimus ir autentiškus atsivėrimus eilėraščių rinkinyje „Prieglaudos miestai“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2018)

2019 m. Jono Aisčio literatūrinė premija už eilėraščių knygą „Prieglaudos miestai“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2018).

 

A p i e  k n y g ą  i r  a u t o r ę :

Albina Protienė. „Prieglaudos miestų“ pristatymas / Maironiomuziejus.lt

Ramūnas Čičelis: šiapus ir anapus Kauno, Lietuvos, pasaulio (knygų apžvalga)/ Lrt.lt

Švelnioji entomologija: 2018 metų knygos / Zurnalasmetai.lt

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *