Naujienos
-
Tomas Vyšniauskas. Poezija
Prieš keletą metų į literatūros padangę įsiveržęs poetas Tomas Vyšniauskas – balsas, kurio sunku neišgirsti. Veržlūs, dinamiški eilėraščiai patraukia skaitytojų dėmesį, žaisminga ironija jį išlaiko, o netikėtos įžvalgos bei sugretinimai lengvai nepaleidžia.
2021-03-01 No comments -
Šmaikštauti kviečia antrasis aforizmų konkursas Jurgiui Gimberiui atminti
Skelbiame jau antrąjį aforizmų konkursą, skirtą šmaikštaus satyriko Jurgio Gimberio (1938 11 05–2018 12 31) atminimui. Ne mažiau kaip 11 ir ne daugiau kaip 22 savo aforizmus iki kovo 23 d. 24.00 val. siųskite el. p. kaunorasytojai@gmail.com, laiško temoje įrašę KONKURSUI. Šmaikščiausiųjų laukia prizai!
2021-02-25 No comments -
Ar Mačernį galėtume vadinti mąstytoju, filosofiniu poetu ir… meilės kankiniu?
Skaitytojų pageidavimu Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla pakartotinai išleidžia net dvi knygas, kurios leis artimiau susipažinti su poeto gyvenimu ir kūryba. Tai – Vytauto Mačernio poezijos ir poetinės prozos knyga „Praeinančiam pasaulyje praeisiu“ ir rašytojos Aldonos Ruseckaitės „Dūžtančios formos. Romanas apie Vytautą Mačernį“.
2021-02-19 No comments -
Poetą Vidmantą Elmiškį praturtins Vieno lito premija
Kauniečiai įvertino ribas trinančią solidžią, įžūloką poeziją – dvidešimt antrosios Vieno lito premijos laureatu už kasdienybės spalvas bei amžinybės nuojautas eilėraščių rinkinyje „Ir bus atsakyta“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2020) tapo poetas Vidmantas Elmiškis.
2021-02-19 No comments -
„Sunkūs jo gyvenimo stebuklai: vyras XX–XXI a. lietuvių poezijoje“. Sudarė Julius Keleras (Vilnius: Naujosios Romuvos fondas, 2020)
Praėjus keleriems metams nuo poezijos antologijos „Pirštai jos neša leliją: moteris XX–XXI a. lietuvių poezijoje“ pasirodymo, skaitytojus pasiekė antroji ne mažiau įdomi rinktinė „Sunkūs jo gyvenimo stebuklai: vyras XX–XXI a. lietuvių poezijoje“. „Šiuosyk man rūpėjo poetinis šiuolaikinio vyro tapatybės pjūvis, visuomenėje vyraujantys vyriškumo konstruktai, atsiveriantys vyrų ir moterų parašytoje poezijoje“, – sumanymo motyvus leidinio anotacijoje aiškina sudarytojas J. Keleras.
2021-02-17 No comments -
Zitai Gaižauskaitei – 70!
Šiandien, vasario 12 d., rašytojai Zitai Gaižauskaitei sukanka 70 metų! Jaunajam skaitytojui ji išleido jau per penkiasdešimt knygelių, be to, lygiai prieš penkiasdešimt metų vaikų žurnale „Genys“ buvo atspausdintas pirmasis poetės eilėraštis.
2021-02-12 One comment -
Lina Navickaitė. „Ugnius“ (romano paaugliams fragmentas)
Turtinga kalba, meistriškais aprašymais Lina Navickaitė skaitytojus veda į magišką pasaulį, valdomą paslaptingų Būtybių, primenantį fantaziją ar sapną. Trys čia atklydę vaikai sutinka angelą Iš Tiesų, palydėjusį juos pas ketvirtąjį bendrakeleivį – atsiskyrėlį ugnelių gaudytoją, žibintininką Ugnių. Nors kūrėjos rašomas romanas ir skirtas paaugliams, jis tikrai užburs ir ne vieną suaugėlį.
2021-02-10 No comments -
Mariella Sala. „Barselona“ (iš ispanų k. vertė Bronius Dovydaitis)
Naujausiame Broniaus Dovydaičio vertime – skaudūs moterų likimai margojoje Barselonoje: našlė Jolanda siekia pamatyti vyro šeimos nuo jos atskirtą dukterį; apsistojusi įtartinai pigiai nuomojame kambaryje, ji nubunda užsispyrusių vaikų apsuptyje. Regis, pagrindinės šio namo gyventojos – nelegalia veikla besiverčiančios moterys…
2021-02-09 No comments -
Dramatiškas laikotarpis atskleidžiamas per studentiško šėlsmo istoriją
Išskirtinė ar bent pritraukanti daug dėmesio knyga – taip jau vadinamas vaistininko ir rašytojo Tado Žvirinskio dienoraštinis romanas. Kūrinyje aprašomas Lietuvai lemtingas 1990–1991 metų laikotarpis, o istorinių permainų verpete gyvenantis pagrindinis herojus – Medicinos instituto studentas, būsimas farmacininkas.
2021-02-08 No comments -
Klystančio žmogaus istorija: romanas apie Petrą Cvirką
Rašytojas Gasparas Aleksa ėmėsi rizikingos, diskusiją provokuojančios temos. Šeštasis jo romanas „Baik cirkus, Cvirka!“ pasakoja apie prieštaringo likimo rašytoją Petrą Cvirką. „Norėjau parodyti žmogų. Klystantį žmogų, kuris nespėjo ir neturėjo galimybių paaiškinti savo paklydimų priežasčių“, – savo motyvus dėsto G. Aleksa.
2021-02-03 No comments -
Kultūros žurnalas „Nemunas“ kviečia analizuoti naujausiosios lietuvių literatūros simptomus
Neseniai pasirodė leidinys RINKTINIAI TEKSTAI. „NEMUNAS“ 2017–2020, kuriame publikuojami atrinkti grožinės literatūros tekstai, skelbti kultūros žurnale „Nemunas“ 2017–2020 metais. „Atrinkome tuos, kurie, mūsų manymu, aiškiausiai liudija pastarojo meto lietuvių literatūros simptomus“, – esminį kriterijų įžangos žodyje paaiškina vienas iš leidinio sudarytojų prof. dr. Saulius Keturakis. Čia jūsų laukia ir Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus narių kūriniai.
2021-02-03 No comments -
Alfas Pakėnas. „Keletas eskizų Vandos Zaborskaitės portretui“
Literatūrologė, kritikė, eseistė, profesorė Vanda Zaborskaitė buvo iš žmonių, paliekančių gilų įspaudą aplinkinių darbuose ir sielose. Praėjus dešimčiai metų nuo jos netekties, Alfas Pakėnas prisimena savo buvusios dėstytojos, vėliau – bičiulės žodžius bei darbus.
2020-12-31 No comments -
Vladas Vaitkevičius. „Kunigas Vilius Gaigalaitis – idėjų, darbų ir istorinių įvykių sūkuryje“
Dar visai neseniai dvasininkai ne tik rūpinosi tautiečių sielos išganymu, bet ir atliko svarbų vaidmenį Lietuvos kultūroje bei politikoje. Apie pasižymėjusį evangelikų liuteronų kunigą, politikos ir visuomenės veikėją, profesorių, teologijos daktarą, literatūros tyrinėtoją, spaudos darbuotoją Vilių Gaigalaitį pasakoja Vladas Vaitkevičius.
2020-12-29 2 komentarai -
Kauno rašytojų sveikinimas
Jaukių šv. Kalėdų ir šviesių Naujųjų metų!
2020-12-23 No comments -
Alfas Pakėnas. „Bronius Radzevičius. Rašė sau, o parašė visam pasauliui“ (II)
Gruodžio 24 dieną sueina 80 metų nuo žymaus prozininko Broniaus Radzevičiaus gimimo. Alfas Pakėnas atveria uždaro būdo kūrėjo artimiausiųjų prisiminimus bei kolegų, plunksnos brolių vertinimus.
2020-12-22 One comment -
Jonas Jonušas. „Šviesos paliesta virš kasdienybės plevenanti Eglės Perednytės tikrovė“ (recenzija)
Kviečiame drauge su literatūrologu Jonu Jonušu įsižiūrėti į Eglės Perednytės poezijos knygos „Šviesos paliesti“ eilėraščius ir atrasti, kiek daug galima pajusti žvilgsniu.
2020-12-21 No comments -
Alfas Pakėnas. „Pasitinkame knygą „Palik tik dainą man…“. Pauliaus Širvio jubiliejiniams metams baigiantis“
Atrodo, kad apie Paulių Širvį jau žinoma viskas, tačiau naujosios Poeto šimtmečiui skirtos knygos sudarytojas Alfas Pakėnas žada šviežumo ir gaivumo, o svarbiausia – netikėtų atradimų skaitytojui.
2020-12-15 4 komentarai -
Tadas Žvirinskis. „Kryželiai“
Jau kone metus gyvenant su pandemija, jos atgarsiai vis dažniau prasiveržia ir į grožinius kūrinius, tačiau šie nebūtinai paklūsta kasdienybės įstatymams. Štai, žingsnis į šalį nuo tikrovės (bei jos dvoko), truputis ironijos, šiek tiek magijos, ir atleidimo iš darbo įkvėptas „atsisveikinimas su daiktais“ gali baigtis net labai nekasdieniškai…
2020-12-15 No comments -
Jonas Čeponis (1935 08 01–2020 12 10)
Su giliu liūdesiu pranešame, kad š. m. gruodžio 10 d., eidamas 86 metus, mirė vertėjas, medicinos mokslų daktaras Jonas Čeponis (1935 08 07–2020 12 10).
2020-12-10 No comments -
Alfas Pakėnas. „Bronius Radzevičius. Rašė sau, o parašė visam pasauliui“ (I)
Artėjant žymaus prozininko Broniaus Radzevičiaus 80-mečiui, Alfas Pakėnas atveria uždaro būdo kūrėjo artimiausiųjų prisiminimus.
2020-12-08 No comments -
Algimantas Mikuta. „Toptelėjo galvon…“ V dalis
Pasitaiko, jog apima smalsumas, kokios gi mintys sukasi rašytojo galvoje? Jei tas rašytojas – Algimantas Mikuta, jums bus atsakyta! Šįsyk poetas apmąsto vadovų rotacijos niuansus, angelų ir velnių įvaizdžius, nepritaria cirko sumenkinimui iki politinės klounados, domisi regioninės spaudos ypatumais, pastebi prancūzų kalbos svarbos Lietuvos kultūrininkams slinktis, mėgina suprasti, prieš ką gi maištauja hipsteriai ir atskleidžia meno pranašumą prieš religijas.
2020-12-07 One comment -
Sofi Oksanen. Romano „Šunų aikštelė“ ištrauka. Iš suomių k. vertė Aida Krilavičienė
Romane „Šunų aikštelė“ (Koirapuisto, 2019) S. Oksanen veikėjų istorijas atskleidžia per du laiko lygmenis – šiandienos Helsinkio nūdieną ir netolimus nepriklausomos Ukrainos gynybinio karo metus, politines šalies problemas supindama su etinėmis – pagalbinio apvaisinimo verslo, korupcijos – bei bendražmogiškomis – ištikimybės ir meilės.
2020-12-02 No comments -
Erika Drungytė. Poezija
„E. Drungytės eilės – filosofinė meditacija, dažnai perauganti į kontempliuojančią impresiją. Impresija – vienas ryškesnių daugelio eilėraščių bruožų. Kaip ir susimąstymas, netikėtos, paradoksalios aliuzijos, intelektualiniai inkliuzai. Neįmanoma nepastebėti rašytojos pastangų kalbėti ir suvokti būties, amžinybės ir žemiškojo laikinumo santykį“, – naujausius poetės eilėraščius pristato G. Jankus.
2020-11-30 No comments -
Neringa Daniulaitienė. „Kur durys“
„Nebūtų tokie pasipūtę, jeigu žinotų, ką mudu su mėnuliu sumanę“ – yra pareiškęs kultinio Keno Kesey’io romano „Skrydis virš gegutės lizdo“ pagrindinis veikėjas. O ką su istorijos vėtytoje ir mėtytoje šventovėje aptiktu veidrodėliu sumanė, ko ir kodėl ieško Neringos Daniulaitienės novelės herojė?..
2020-11-26 No comments -
LRS Kauno skyriaus gretas papildė poetas Tomas Vyšniauskas
Naujausias Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus narys – poetas Tomas Vyšniauskas.
2020-11-24 One comment -
Gediminas Jankus. „Pandemoniumas II“
Jei mirtinai nepabūgote, įžengę į Gedimino Jankaus pandemoniumą, kviečiame jus į tolesnį kelią realiojoje sapnų tikrovėje. Ar į tikrą velniavą įlindusiam jaunajam filosofijos doktorantui pavyks ištrūkti? Ko verta laisvė dvasios, išsivadavusios ne tik nuo kūno, bet ir nuo proto? Ar išties Grožis, Gėris, Atjauta, Dora ir Kilnumas galų gale virs keiksmažodžiais?
2020-11-23 No comments -
Dovilė Zelčiūtė-Gimberienė. „Iš konteinerio, arba „Šakėm ant vandens“ (recenzija)
Jautriai, tiksliai, taikliai. Taip Dovilė Zelčiūtė-Gimberienė pristato ant platesnio delno telpantį satyriko, prozininko, vertėjo Jurgio Gimberio (1938–2018) aforizmų, publicistinio pobūdžio apmąstymų bei miniatūrų rinkinį „Šakėm ant vandens“.
2020-11-17 No comments -
Vladas Vaitkevičius. „Du Vincentai Dargiai – kunigai, literatai, knygnešiai, švietėjai, lietuvybės žadintojai“
Rašytojas Vladas Vaitkevičius tęsia straipsnių ciklą apie iškilias prieškario asmenybes. Šįkart jo akiratyje – bendravardžiai kunigai, literatai, knygnešiai, švietėjai, lietuvybės žadintojai Vincentai Dargiai.
2020-11-13 One comment -
Tomas Vyšniauskas. „Klaustuku atšaunamas skląstis“ (recenzija)
Kol atkimo devynios poeto Vidmanto Elmiškio gerklės, praėjo devyneri metai. Paslaptingas sutapimas, tačiau naujausias rašytojo eilėraščių rinkinys, regis, žada paaiškinimą – „Ir bus atsakyta“. Apie knygoje sutiktus klausimus ir atsakymus pasakoja poetas Tomas Vyšniauskas.
2020-11-10 2 komentarai -
Gediminas Jankus. „Pandemoniumas“
Vienas ryškiausių prozininko Gedimino Jankaus kūrybos bruožų – atsitolinimas nuo kasdienės, gerai pažįstamos tikrovės buitiškumo, jos perkeitimas, ieškant kelio į sapniškas, fantasmagoriškas, mistiškas realybes. Kuo gali baigtis pernelyg didelis įsijautimas į daktarinę disertaciją, kur atveda filosofija, tik sapną pripažįstanti tikrąja realybe, skaitykite novelėje iš šiuo metu rašomos knygos „Riteris, Mirtis ir Velnias“.
2020-11-06 3 komentarai -
Alfas Pakėnas. „Juozo Tumo-Vaižganto Maironica*“
Maironį ir Vaižgantą jungė didžiulis talentas ir meilė Lietuvai. Abu jie klojo ir tvirtino mūsų literatūros pamatus: vienas – poezijai, o kitas – prozai. Vaižgantas pirmasis ir kaip niekas kitas giliai, nenuobodžiai, vaizdingai yra išnagrinėjęs ir studentams išdėstęs visą Maironio kūrybą – nuo poemos „Tarp skausmų į garbę“ iki „Pavasario balsų“. Alfas Pakėnas pasakoja apie dviejų didžių Lietuvos kūrėjų santykį.
2020-11-03 No comments -
Algimantas Mikuta. „Toptelėjo galvon…“ IV dalis
Šįsyk Algimantas Mikuta analizuoja kuprinių ir portfelių madas, į miestus persikėlusių kaimo žmonių tragizmą, prisimena savo apsilankymą Bacho giminės muziejuje, Boriso Pasternako romano „Daktaras Živaga“ istoriją, kadaise liaupsintų kioskininkų fenomeną, gilinasi į vaizdo klipų subtilybes bei pastebi lietuvių polinkį nusižiūrėti.
2020-10-29 No comments -
Vytautas Stulpinas. Poezija
„Jei eilėraštis pajėgus, jo tėkmė stipri, jis gali įtraukti į save beveik viską: ir tai, kas neįmanoma“, – viename interviu yra sakęs rašytojas Vytautas Stulpinas. Įsirudenėjant – truputis saldžiai skaudžios melancholijos.
2020-10-26 No comments -
Vladas Vaitkevičius. „Jonas Žilius-Jonila. Gelbėjęs Klaipėdos kraštą, garsinęs Lietuvą“
Prieš 150 metų gimęs lietuvių kunigas, rašytojas, redaktorius, vertėjas, valstybės veikėjas Jonas Žilius-Jonila paliko pėdsaką ne tik Lietuvos literatūroje, bet ir Klaipėdos krašto istorijoje bei JAV lietuvių išeivijos gyvenime.
2020-10-23 No comments -
Sigitas Kanišauskas. „Pušalotas – mano pirmasis didmiestis“
Taip sakė 80 metų jubiliejų šiemet švenčiantis iš Pušaloto krašto, Pabuojų kaimo, kilęs poetas, dramaturgas, eseistas, vertėjas Petras Palilionis. Garbingą metų puokštę poetas gavo rugsėjo 6-ąją. Po kelių savaičių, dar vasariška šiluma alsavusį vėjuotą paskutinį rugsėjo sekmadienį, jubiliato pagerbimo ceremonija surengta Pušalote ir jo gimtuosiuose Pabuojuose.
2020-10-21 No comments -
Laimonas Inis. „Martyno Mažvydo šviesa“ (reportažas)
Rašytojas Laimonas Inis apžvelgia Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungje Kaune įvykusią konferenciją „Mažvydo šviesa“, skirtą M. Mažvydo 500-osioms gimimo metinėms.
2020-10-19 One comment -
Gasparas Aleksa. Poezija
Žvelgdami į rašytojo Gasparo Aleksos bibliografiją, pastebime, kad autoriaus saviraiškai būtina ir svarbi poezija, lyrikos rinkiniai prasmingai įsiterpia tarp kitų žanrų knygų. Šiuo metu spaudai rengiamoje jo eilėraščių knygoje „Dainuojantys žvėrys“ apstu natūralaus ir įžmoginto gamtiškumo, lyg nedideli dailės etiudai prieš akis šmėkščioja, mirguliuoja, kinta pasteliniai dienų paveikslai.
2020-10-19 No comments -
Nijolė Raižytė. „Paukščiai“
Kuo ypatingi pirmuosius Muncho „Šauksmą“ primenančius paveikslus pakeitę buvusios projektuotojos tapomi paukščiai? Ar išties jie palieka drobę, idant kamuotų seniai užmirštą kurso draugę? Skaitytojų laukia Alfredo Hitchcocko ar Haruki Murakamio pasakojimų verta pabaiga?
2020-10-14 No comments -
Donaldui Kajokui – Asociacijos LATGA garbės ženklas „Ad Astra“
Spalio 10 d. įvykusiame Visuotiniame LATGA’os narių susirinkime bei Asociacijos LATGA 30-mečio minėjime labiausiai Lietuvą garsinusiems 10-čiai autorių įteikti LATGA garbės ženklai „Ad Astra“ (juvelyras Sigitas Virpilaitis). Vienas iš jais pagerbtųjų – poetas, eseistas, prozininkas Donaldas Kajokas.
2020-10-12 No comments -
Violeta Šoblinskaitė Aleksa. Poezija
Būsimame savo eilėraščių rinkinyje „Lėtai ir lėčiau“ Violeta Šoblinskaitė ir toliau sumaniai pina siužetus ir nuojautas, proziškoms detalėms įkvepia poetiško daugiaprasmiškumo, poetinius įvaizdžius nusodrindama kasdienišku tikrumu.
2020-10-08 One comment -
Dalia Poškienė. „Laimonas Inis: Iš Žemaičių Žemės sugrįžus“
Turtingas kelionėmis rašytojo Laimono Inio ruduo. Šiais metais išleista knyga „Dangaus šulinys“, skirta Žemaitijai, – jau aštuntoji iš legendų, sakmių ciklo.
2020-10-07 No comments -
Tarp apdovanotųjų Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliais – du Kauno rašytojai
Spalio 5 d. Panevėžyje įteikti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“. Tarp jais apdovanotųjų – ir du Kauno rašytojai: poetė, vertėja, žurnalo „Nemunas“ vyr. redaktorė Erika Drungytė įvertinta už savanorystės kultūros sklaidą; už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą, medalis įteiktas poetui, redaktoriui, leidyklos „Kauko laiptai“ įkūrėjui ir vadovui Viktorui Rudžianskui.
2020-10-06 No comments -
Edmundas Janušaitis. „Su manimi ir be manęs“ (romano ištraukos)
Įžvalgų romanas „Su manimi ir be manęs“ – romanų „Žaliakalnis – Prisikėlimo parapija“ ir „Vileišio aikštė – šnabždesių ABC“ tęsinys, pabrėžiantis jų filotopinį pobūdį. Jis tarsi pratęsia Žaliakalnio „topografinę“ tradiciją ir pagrindinę jos mintį – prisirišimas, susiliejimas su konkrečia gyvenamąja vieta yra esminė žmogaus būtiškoji savybė, harmonizuojanti jo santykį tiek su aplinkiniu, tiek su savo vidiniu pasauliu.
2020-10-02 No comments -
Gediminas Jankus. „Antikinė tragedija: sąlygiškumas ir nūdienos problematika“ (recenzija)
Nacionaliniame Kauno dramos teatre neseniai pristatyta jaunosios kartos slovėnų režisieriaus Jašos Kocelio „Elektra“ atskleidžia senovės mitų ir nūdienos problematikos artumą.
2020-09-25 No comments -
Vicente Leñero. „Bausmė“ (iš ispanų k. vertė Bronius Dovydaitis)
Atnešęs vieną naujausių savo vertimų Bronius Dovydaitis suintrigavo – Vicente’ės Leñero teksto ėmęsis pavasarį, per patį karantino įkarštį. Bauginanti, nežinomybės kupina „Bausmės“ atmosfera bemat įtraukia, kūrinyje dvejonių ir klausimų – daugiau nei atsakymų, viena kitą keičia kraupios vizijos, o pabaiga… Ar mažojo herojaus laukia atleidimas ir laimingas išsigelbėjimas?
2020-09-23 No comments -
Aldonai Elenai Puišytei – aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas
Poetė, eseistė, vertėja Aldona Elena Puišytė-Grigaliūnienė už ilgametę aktyvią ir reikšmingą kūrybinę, kultūrinę, švietėjišką veiklą Lietuvoje ir užsienyje bei ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui apdovanota garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.
2020-09-23 No comments -
Aleksandrs Grīns. „Namėjo žiedas“ (romano ištraukos; iš latvių k. vertė Renata Zajančkauskaitė)
Aleksandro Gryno istoriniame nuotykių romane „Namėjo žiedas“ vaizduojami XVII a. vykę Švedijos ir Žečpospolitos karas, Žiemgalių sukilimai, maištai, paliečiama ir Lietuvos istorija. Namėjas – paskutinis žiemgalių kunigaikštis – iki mūsų dienų išliko kaip legenda, vis atgimstanti tautoje. Latviai tiki, kad jis, jo palikuonys sugrįš. Ir šiame romane nuolat šmėsčioja Namėjo figūra, pasakojama, kaip jis ateis ir išvaduos vokiečių pavergtą latvių tautą.
2020-09-21 No comments -
Mantas Balakauskas: „Apmaudas yra tai, į ką pasineri, ką nešiojiesi su savimi“
Po ketverių metų pertraukos, artėjant vienam svarbiausių rudens renginių – poezijos festivaliui „Poetinis Druskininkų ruduo“ – išleista antroji poeto Manto Balakausko eilėraščių knyga – „Apmaudas“. Pasak prie knygos rengimo su autoriumi dirbusio redaktoriaus, poeto Gyčio Norvilo, „Manto Balakausko poezija – iš iliuzijų griūties, jei norite – iš apmaudo, trinties. Tai kelias į išsilaisvinimą ar bent bandymas jo ieškoti.“
2020-09-18 No comments -
Mečislovas Ireniejus Rakauskas (1938 01 01–2020 09 17)
Netikėta, skaudi netektis – rugsėjo 17 d., po staiga užklupusios ligos, mirė prozininkas Mečislovas Ireniejus RAKAUSKAS (1938 01 01–2020 09 17). Atsisveikinimas su rašytoju vyks rugsėjo 18 d., penktadienį, nuo 16 val. Kauno Šv. Antano Paduviečio bažnyčios šarvojimo salėje (Radvilėnų pl. 15A). Išlydėjimas – rugsėjo 19 d., šeštadienį, 13.30 val. į Eigulių kapines.
2020-09-18 No comments -
Aldona Ruseckaitė. „Spalvingi įvykiai bei nuotykiai“
Balbinos istorijos – tai būsima Aldonos Ruseckaitės knyga, galima sakyti, autobiografinė, pasakojanti įvairias situacijas, į kurias pakliūva entuziastinga idealistė Balbina, drąsiai ginanti savo tiesą, nepakanti aplinkos bukumui, valdininkų apsidraudėliškumui, bendradarbių (nu)tylėjimui. Tikslios charakteristikos, kiek šaržuoti, bet tokie tikroviški, nesunkiai atpažįstami personažai. A. Ruseckaitė atvėrė dar vieną – pastabios satyros ir šmaikštybės meistrės – talentą.
2020-09-17 No comments -
Gediminas Jankus. „Robertas Keturakis: egzistencinės gelmės-viršūnės“ (II)
Gediminas Jankus tęsia Roberto Keturakio kūrybos analizę, kviesdamas gerai įsiskaityti į neseniai po bemaž dviejų dešimtmečių pas skaitytojus sugrįžusį papildytą rašytojo romaną „Kulka Dievo širdy“. Tai – herojiškas himnas, kurį R. Keturakis sukūrė tūkstančiams pasiryžėlių, žuvusių už Tėvynės Laisvę, jų kančią ir pasiaukojimą įprasminantis paminklas.
2020-09-15 One comment -
Pasirodė jubiliejinis, dešimtasis almanachas „Atokios stotys“
Margame dešimtojo „Atokių stočių“ tomo (sud. Vytautas Kaziela) autorių būryje – ir poetai Dovilė Zelčiūtė, Viktoras Rudžianskas, Rima Juškūnė, Kristina Bačiulienė, Ieva Rudžianskaitė, Edmundas Janušaitis, Viktoras Gulbinas bei Tomas Vyšniauskas.
2020-09-15 No comments -
Petras Palilionis. „Duoną auginam, vaikus“ (radiofonizuota poema)
Ilgą laiką radiofonizuota Petro Palilionio poema „Duoną auginam, vaikus“ (rež. Vytautas Balsys. Kaunas: Kauno radijas, 1987) skambėjo tik ją kitados girdėjusiųjų atmintyje, tad labai džiugu, kad, autoriui pagelbėjus, ją ir vėl gali ne tik prisiminti seni, bet ir išgirsti nauji klausytojai.
2020-09-14 One comment -
Alfas Pakėnas. „Pauliaus Širvio ruduo“
Naujausioje Alfo Pakėno Pauliaus Širvio 100-mečiui parengtoje publikacijoje – Alfonsos Žegliūnaitės-Liolienės prisiminimai apie meilę, kuri, nors ir nesibaigė laimingai, įkvėpė ne vieną jautrų, net daina suskambusį eilėraštį.
2020-09-11 No comments -
Vladas Vaitkevičius. „Janina Narūnė. Pasaulio audrų nenutildyta poezija“
Poetė Janina Narūnė net ir anapus Atlanto sugebėjo išsaugoti, puoselėti ir vaikams diegti meilę Lietuvai, o jos prozos knygose gausu istorinių įvykių, autorė supažindina savo skaitytojus su garsiomis ano meto asmenybėmis.
2020-09-09 No comments -
Gediminas Jankus. „Robertas Keturakis: egzistencinės gelmės-viršūnės“ (I)
Eseistinėje recenzijoje Gediminas Jankus ne tik atveria naujausias nenuilstančiai kūrybiško vyresniosios kartos poeto Roberto Keturakio eilėraščių knygas „Teesie“ bei „Nežinomasis“, bet ir negaili griežto žodžio kažin kur besidairantiems ir tendencingai kai kuriuos autorius nutylintiems literatūros kritikams.
2020-09-07 No comments -
Poeto Pauliaus Širvio šimtmečiui: IŠKIRSTI PAULIAUS SIELOS BERŽAI (X). Trys fragmentai iš atsiminimų apie Paulių
Alfo Pakėno prisiminimuose iškylantis Paulius Širvys tartum gyvas: liūdnas, melancholiškas, kartais net atsainus ar pasidavęs silpnybėms, tačiau dažniausiai – jaukus, jautrus, artimas, talentingas, mylintis ir mylimas.
2020-09-03 No comments -
Vladas Vaitkevičius. „Gediminas Jokimaitis – Tylos, gamtos ir dvasios gelmių bei grožio poetas“
Aukšta kilmė ir didelės svajonės, skaudi tremtis ir iš laiškų išaugusi meilė, o svarbiausia – poezija, poezija, poezija… Vladas Vaitkevičius iš nuotrupų atkuria ryškų prieš šimtą metų gimusio Gedimino Jokimaičio portretą.
2020-09-01 No comments -
Gediminas Jankus. „Naujai ir nūdieniškai atgimęs klasikinis miuziklas“ (recenzija)
Pagaliau prasidėjus naujam sezonui, Gediminas Jankus ir vėl teatre. Šįsyk – apie inovatyvius kūrybinės komandos sprendimus, novatorišką traktuotę bei įstabius potyrius, kuriuos siūlo Kauno valstybinio muzikinio teatro premjera „Mano puikioji ledi“.
2020-08-31 No comments -
Eglė Perednytė. Eilėraščiai Baltarusijai
Pastarųjų savaičių įvykiai kaimyninėje Baltarusijoje abejingų nepalieka. Šie poetės Eglės Perednytės eilėraščiai – ryžtingai ir atkakliai kovojantiems už Laisvę.
2020-08-31 2 komentarai -
Dovilė Zelčiūtė, Milda Kiaušaitė. „Palengva (ati)tirpsta“ (fragmentai)
„Palengva (ati)tirpsta“ – bendras tarpdisciplininis fotografijos ir poezijos projektas. Fotomenininkė Milda Kiaušaitė ir poetė Dovilė Zelčiūtė, skirtingų kartų ir sričių kūrėjos, reaguodamos viena į kitos žodžius bei atvaizdus mėgina megzti dialogą apie savo skirtingai ir panašiai patiriamą realybę, laiko tėkmę, atskleisti ne tik estetinius, bet ir giluminius jų klodus.
2020-08-25 No comments -
Tadas Žvirinskis. Manuscriptum discipulus, arba Studentiška 1990–1991 metų kronika (ištraukos)
Naujasis spaudai rengiamas Tado Žvirinskio dienoraštinis romanas „Manuscriptum discipulus, arba Studentiška 1990–1991 metų kronika“ – skandalingas, jame gausu necenzūrinės kalbos ir nepagražinto studentiško gyvenimo scenų, tad tekstas nerekomenduojamas jaunesniems nei 18 m. skaitytojams.
2020-08-24 No comments -
Eglė Perednytė. Kardinolui Vincentui Sladkevičiui
Kardinolas Vincentas Sladkevičius (1920 m. rugpjūčio 20 d.–2000 m. gegužės 28 d.) palietė ne vieną širdį, tad šiandien, minint jo 100-metį, publikuojame poetės Eglės Perednytės kardinolui skirtą eilėraštį.
2020-08-20 No comments -
Stanislovas Abromavičius. „Aš neturėjau vaikystės“ (tremties vaikų prisiminimai)
Tremties metraštininku ne veltui pramintas rašytojas Stanislovas Abromavičius ir toliau nuosekliai, kantriai, jautriai ir dėmesingai renka bei užrašo tremties vaikų pasakojimus, kviesdamas į istorijos skaudulius pažvelgti pačių pažeidžiamiausiųjų akimis.
2020-08-13 No comments -
Vainikuotas Poezijos pavasario-Maironio premijos laureatas Alis Balbierius (foto- ir videoreportažas)
2020 m. Poezijos pavasario-Maironio premijos laureato Alio Balbieriaus vainikavimo šventės Maironio namų sodelyje fotoreportažas.
2020-08-10 No comments -
Poezijos pavasaris Kaune – finišo tiesiojoje (fotoreportažas)
Netradiciškai tradicinis Poezijos pavasaris Kaune jau skrieja finišo tiesiąja. Prieš festivalį vainikuosiančią poezijos šventę ir Poezijos pavasario-Maironio premijos laureato apdovanojimą Maironio namų sodelyje, apžvelgiame neseniai poetus ir klausytojus subūrusius renginius.
2020-08-06 No comments -
Aleksas Dabulskis (1934 04 10–2020 08 05)
Su giliu liūdesiu pranešame, kad po sunkios ligos mirė poetas, satyrikas, vertėjas Aleksas Dabulskis (1934 04 10 Pilsūduose, Tauragės r.–2020 08 05 Kaune). Atsisveikinimas su poetu Aleksu Dabulskiu vyks rugpjūčio 6 d., ketvirtadienį, nuo 16 val. Kauno „Rimties“ laidojimo namuose, 1 salėje (Juozapavičiaus pr. 1). Išlydėjimas – rugpjūčio 7 d., penktadienį, 13 val. į Petrašiūnų kapines. Šv. Mišios – rugpjūčio 7 d. 9 val. Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčioje (Aleksoto g. 3).
2020-08-06 No comments -
Vladas Vaitkevičius. „Antanas Špokevičius. Apie tai, kas nepamirštama“
Vladas Vaitkevičius apžvelgia Antano Špokevičiaus prisiminimų knygą „Gudgaliečiai. Mano giminės istorija“, kuri, pasak jo, vertinga kultūriniu, dvasiniu, kraštotyriniu ir istoriniu požiūriais.
2020-08-05 No comments -
POETO PAULIAUS ŠIRVIO 100-MEČIUI: IŠKIRSTI PAULIAUS SIELOS BERŽAI (IX). Paulius Širvys Poezijos pavasariuos
Mylimas buvo Paulius Širvys, mylimi ir Poezijos pavasariai, tad skaitymai vykdavę audringi, žaismingi, neretai užsibaigdavę net nešiojant poetą ant rankų. Apie tas dienas pasakoja poetai Alfas Pakėnas, Marija Macijauskienė, Algimantas Mikuta, Antanas Žekas.
2020-08-04 No comments -
Rainer Maria Rilke. „Duino elegijos“ (I–III). Iš vokiečių k. vertė Aldona Elena Puišytė
Rašytoja Aldona Elena Puišytė meistriškai įvaldžiusi ne vieną literatūros sritį – ji poetė, eseistė, kelių dešimčių autorinių knygų autorė. Vertėja, lietuviškai prakalbinusi Friedricho Hölderlino, Novalio eiles, šįkart imasi tikro iššūkio – austrų poeto R. M. Rilke’ės „Duino elegijų“.
2020-08-04 No comments -
Jubiliatui Robertui Keturakiui – Kauno miesto ir rajono įvertinimai
Savo jubiliejinio kūrybos vakaro metu rašytojas Robertas Keturakis apdovanotas pasidabruotu Kauno miesto burmistro Jono Vileišio medaliu bei Kauno rajono garbės ženklu.
2020-08-03 No comments -
Kaune įsibėgėja Poezijos pavasaris (fotoreportažas)
Nors vasara ir persirito į antrą pusę, Kaune pagreitį įgauna kaip niekad įvairus ir spalvingas tarptautinis poezijos festivalis Poezijos pavasaris 2020. Nepraleiskite artėjančių poezijos renginių, o jų belaukiant kviečiame pasižvalgyti po jau įvykusius.
2020-07-31 No comments -
Davide Castiglione. Poezija
Kaune viešinčių Poezijos pavasario svečių būryje sutiktas jau kurį laiką Lietuvoje gyvenantis italų poetas Davide’as Castiglione maloniai nustebino – dar 2017-aisiais klajodamas mūsų miesto gatvėmis jis sukūrė net dešimties dalių Kauno architektūros bei atmosferos įkvėptą kelio eilėraštį, kurio fragmentais lietuvių, italų bei anglų kalbomis mielai sutiko pasidalinti.
2020-07-30 No comments -
Stanislovas Abromavičius. „Knyga apie skaudžias okupacijos istorijas“
Lygiai prieš trisdešimt metų susikūrė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga (LPKTS). Ta proga ši organizacija išleido knygą, pavadintą „Gyvoji atmintis liudija“, kurią sudarė ir redagavo Dalia Poškienė ir Laimonas Inis.
2020-07-29 No comments -
Viktorui Rudžianskui – Poezijos pavasario 2020 prizas už literatūros sklaidą
Liepos 27 d., „Poezijos pavasario“ almanacho pristatymo metu, poetui, leidėjui Viktorui Rudžianskui įteiktas Poezijos pavasario 2020 prizas už literatūros sklaidą.
2020-07-29 No comments -
Eglė Perednytė. Poezija
Eglė Perednytė – tylos, kuždesių, subtilumo poetė, žodžiais taupiai piešianti turtingus būties paveikslus. Švęsdami Poezijos pavasarį dalijamės eilėraščiais iš spaudai ruošiamos kūrėjos knygos „Lyg vėjas, lyg lietus“ – kaip vėjas ir lietus pasiekia ir atgaivina žemę, taip ir jos kūryba paliečia žmonių širdis, išsiilgusias tikrumo.
2020-07-29 No comments -
Neringa Daniulaitienė. „Poeto sapnas“
Neringa Daniulaitienė – ne tik kauniečių mylima ir puikiai pažįstama skaitovė, „Gražinkime Kauną“ gidė, „Facebook“ profilio „Mylimo Kauno istorijos“ įkūrėja, bet ir poetė, šį pavasarį debiutavusi pirmąja autorine knyga „Mėlynių uogom dažyti“ (Kaunas: Naujasis lankas, 2020). O kai Poezijos pavasaris atsikrausto į vasarą, poetams sapnuojasi patys keisčiausi sapnai…
2020-07-27 One comment -
Poezijos pavasario Kaune metu debiutuoja jau penkta autorė
Poezijos pavasario Kaune metu pasirodė jau penktoji debiutinė eilėraščių knyga. 2020 m. debiutantė – poetė Kristina Bačiulienė („Slėpynės“. – Kaunas: Kauko laiptai, 2020).
2020-07-23 No comments -
POETO PAULIAUS ŠIRVIO 100-MEČIUI: IŠKIRSTI PAULIAUS SIELOS BERŽAI (VIII)
Poetą Paulių Širvį gyvenimas laužė negailestingai – jį puolė ne tik priešai, bet ir išduodavo draugai. Tačiau, nepaisant visų nuosmukių, kūrėjas visada atverdavo duris nelaimingesniam už save, tą naktį neturinčiam užuovėjos, visada rasdavo būdų kasdienybei valiūkiškai praskaidrinti.
2020-07-15 No comments -
Poetei Ievai Rudžianskaitei skirta Zigmo Gėlės premija
Poeto Zigmo Gėlės-Gaidamavičiaus premija šiemet paskirta jaunai poetei Ievai Rudžianskaitei už poeziją, išsiskiriančią giliu filosofiniu podirviu, subtilia poetine kalba, už stilingai parengtą pirmąją poezijos knygą „Kita“, kurią išleido leidykla „Kauko laiptai“.
2020-07-13 No comments -
Tarp vasaros žolynų skleidžiasi eilės – pasirodė „Poezijos pavasario“ almanachas
Pagaliau pasirodė ilgai lauktas šių metų „Poezijos pavasario“ almanachas, kuriame – nemažas pluoštas Kauno rašytojų eilėraščių.
2020-07-09 No comments -
Tautvydai Marcinkevičiūtei įteikta Kauno miesto kultūros premija
Liepos 6-ąją, Valstybės dienos šventės metu, įteiktos Kauno miesto kultūros premijos. Šiais metais viena iš laureačių tapo poetė, vertėja Tautvyda Marcinkevičiūtė, kurios kūryba neabejotinai persmelkta kaunietiškų akcentų.
2020-07-07 No comments -
Edmundas Janušaitis. Poezija
Skaidriose Žaliakalnio ir pasaulio poeto Edmundo Janušaičio eilėraščių eilutėse – išgrynintas minimalizmas, talpios pauzės bei įžvalgų laisvė, paprasta ir aiški kaip niekad.
2020-07-07 No comments -
Baltai pražydusiam: Vaižgantas ir kunigystė
Alfas Pakėnas dalijasi dar keletu fragmentų iš atnaujintos ir papildytos prisiminimų knygos apie Vaižgantą „Baltai pražydusiam“. Dvejojantiems, ar nori tapti kunigais, Juozas Tumas tiesiai rėždavęs – „Nenori ir nebūk!“, o sakykloj išaugdavęs taip, jog atrodė tikras milžinas – kai trenkdavo įsiliepsnojęs kumščiu į sakyklos kraštą, rodės, sudrebėdavo bažnyčios sienos, skambėjo langų stiklai.
2020-07-02 No comments -
Poezijos pavasaris-2020 Kaune – tradicinis, bet inovatyvus
Pirmą kartą vasarą vyksiantis 56-asis tarptautinis poezijos festivalis Poezijos pavasaris Kaune lyrikos gerbėjus kvies burtis liepos 26–rugpjūčio 7 d. Programoje – ir nauji, ir žiūrovų jau pamėgti renginiai.
2020-07-01 No comments -
Aldona Ruseckaitė. „Dabrišius, Maironis ir bitės“
Skelbiame 2012 m. Aldonos Ruseckaitės sveikinimą-vaidinimą tų metų Vieno lito premijos laureatui Gintautui Dabrišiui. Šiame trumpame nuotykių, švelnaus humoro ir poezijos pilname pasakojime poeto bendrakeleiviu tampa ne kas kitas, o… pats medaus įsigeidęs Maironis.
2020-07-01 No comments -
POETO PAULIAUS ŠIRVIO 100-MEČIUI: IŠKIRSTI PAULIAUS SIELOS BERŽAI (VII). Vladas Baltuškevičius. „Prisimenant ne tik Paulių“
Diena po dienos, savaitė po savaitės artėja poeto Pauliaus Širvio šimtmečio minėjimas. Šį kartą siūlome poeto Vlado Baltuškevičiaus atsiminimus, parašytus specialiai knygai „Palik tik dainą man“…
2020-06-30 No comments -
„Mes – iš Ingavangio“
Neseniai pasirodė knyga „Mes – iš Ingavangio“. Iš šio kaimo Prienų rajone, Šilavoto seniūnijoje kilęs ne vienas žymus Lietuvos kūrėjas, o tarp jų – ir pati rašytoja Aldona Ruseckaitė.
2020-06-23 No comments -
Vidmantas Elmiškis. Poezija
Vidmanto Elmiškio eilėraščiuose lygia greta nudrinka, kartais susipina brandaus žmogaus ir jaunuolio keliai, ieškoma atsakymų tiek į egzistencinius, tiek į, regis, naivius, kasdieniškai paprastus klausimus. Bet, kaip žinome, atsakymai gali būti labai netikėti…
2020-06-22 One comment -
Prof. Leonui Gudaičiui – 85
Šviesus Gedimino Jankaus in memoriam rašytojui, literatūrologui, Vytauto Didžiojo universiteto prof. emeritui, habil. dr. Leonui Fliorentui Gudaičiui, kurio 85-metį šiandien minime.
2020-06-20 No comments -
Eilės motinoms
Skirtingų kartų Lietuvos poetų eilėraščiuose jautriai tapomi viltingi ir skaidrūs, skaudūs ir ilgesingi Motinų portretai.
2020-06-15 No comments -
Ieva Rudžianskaitė. Poezija
Ieva yra neįprasta poetė, jau dabar ryškiai išsiskirianti iš kitų. Jos filosofinė lyrika, kurioje nėra vietos dirbtinumui, socialiniam konstrukcionizmui, verksmingiems sentimentams, lydima įtaigios meninės transformacijos, ypač kuomet, regis, įprasti, kasdieniai mus supantys daiktai ar reiškiniai suskamba netikėtu, stebinančiu įvaizdžiu.
2020-06-11 No comments -
Alfas Pakėnas. „Tėvai poetai: Jonas Strielkūnas, Justinas Marcinkevičius, Paulius Širvys“
Nedaugelis vaikų yra parašę atsiminimus apie savo tėvus poetus, rašytojus, kai jie, palikę didžiausią savo turtą – kūrybą, išeina į Amžinybę. Tėvo dienos proga Alfas Pakėnas pristato keletą iš jų.
2020-06-07 No comments -
Gediminas Jankus. Novelės
Gedimino Jankaus prozoje veikėjai mainosi vardais ir veidais, pinasi senųjų knygų išmintis ir baugios legendos, kol galų gale tampa sunku atskirti, kur dar sapnas, o kur – jau tikrovė…
2020-06-05 No comments -
Jono Aisčio literatūros premija skirta poetui Donaldui Kajokui
Jono Aisčio literatūros premijos skyrimo komisija nutarė 2020 m. Jono Aisčio literatūros premiją skirti poetui, eseistui, prozininkui Donaldui Kajokui už aistiškos lyrizmo dvasios puoselėjimą knygoje „Juodraščiai. 1977–1985“ (Kauno r. muziejus, 2019).
2020-06-05 No comments -
Alfas Pakėnas. „Vytautas Mačernis: kiek aš nedegu, tiek negyvenu…“
Šiandien, birželio 5 d., Vytautui Mačerniui būtų suėję 99-eri. Nors jau nebėra gyvų jo amžininkų bei artimųjų, kurie jį prisimintų kasdienybėje, palinkusį virš rankraščių, mačiusių vaikštantį su knyga gimtosios Šarnelės palaukėmis, išlikę jų prisiminimai, laiškai, eilės, kuriais kruopščiai surikiavęs dalijasi Alfas Pakėnas.
2020-06-05 No comments -
Šiandien 30-metį švenčianti Asociacija LATGA prašo palaikymo Lietuvos autoriams
1990 m. gegužės 29-ąją kūrybinės sąjungos susivienijo ir pasirašė Asociacijos LATGA steigimo sutartį. Šiandien ši organizacija, vienijanti daugiau nei 5 tūkstančius Lietuvos autorių ir atstovaujanti 4 milijonams kūrėjų visame pasaulyje, švenčia savo trisdešimtmetį ir prašo visuomenės atkreipti ypatingą dėmesį į savo šalies kūrėjus.
2020-05-29 No comments -
Stasys Babonas. „Gėlėta skarelė“
Prozininko Stasio Babono novelė „Gėlėta skarelė“ turi nūdienos prozoje itin retą savybę – ji ne tik sukelia pamirštas ar primirštas jausenas, sumezga kažkokias seniai įtrūkusias vidines gijas, bet ir priverčia dar ir dar kartą skaityti tekstą, atrandant jame naujų netikėtų prasmių.
2020-05-29 No comments -
2020-ųjų Poezijos pavasario-Maironio premijos laureatas – Alis Balbierius
56-ojo Tarptautinio poezijos festivalio Poezijos pavasaris laureatu tapo poetas, eseistas, fotografas Alis Balbierius už eilėraščių knygą „Ekvilibriumas“. 2020 m. gegužės 26 d. Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimu poetui paskirta Maironio premija.
2020-05-26 No comments -
Vytautas Balsys. „Kad tu žinotum…“ (pjesės ištrauka)
Pjesė „Kad tu žinotum“ pasižymi giliomis, psichologiškai motyvuotomis personažų charakteristikomis, gyvenimiškomis situacijomis. Autorius šį kartą savo dėmesį sutelkė į vienos šeimos sudėtingų santykių analizę, kurioje ryškėja dvasinis skurdas, menkumas, miesčioniškas, lėkštas gyvenimo suvokimas, tačiau šviesia gaida nuskamba ir tikro, nesumeluoto gyvenimo ilgesys.
2020-05-20 No comments -
Pasirodė paskutinysis didelio skaitytojų dėmesio sulaukusių Juozo Baltušio dienoraščių tomas
Trečioji, paskutinė dienoraščių dalis apima 1984–1990 m. Joje veriasi rašytojo tuometinių šeimos santykių drama, nomenklatūrinės veiklos, pažiūrų į tam tikrus įvykius Sovietų Sąjungoje ir užsienyje trajektorijos, kasdienybės liudijimai.
2020-05-19 No comments -
Salomėjos Nėries literatūrinė premija skirta rašytojai Aldonai Ruseckaitei
Šių metų literatūrinės Salomėjos Nėries premijos laureate už eilėraščių rinkinį „Debesiu“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2019) tapo Aldona Ruseckaitė. Premija rašytojai bus įteikta per Poezijos pavasario šventę, kuri šiemet vyks antroje vasaros pusėje, liepos 26 d. – rugpjūčio 9 d.
2020-05-15 No comments -
Alfas Pakėnas. Kiekvienam savas kryžius
Į kitų gyvenimus nuolat atidžiai įsižiūrintis Alfas Pakėnas šįkart svečiuojasi pas senąjį Vidumiškio eigulį Jurgį Tereką ir jo pačią Vandą. Dokumentiškai lyriškame pasakojime atsiskleidžia tiek laikmečio iššūkiai, tiek tragiška vienos šeimos lemtis.
2020-05-11 No comments -
Marija MACIJAUSKIENĖ (1930 03 11–2020 05 08)
Su giliu liūdesiu pranešame, kad mirė poetė, žurnalistė, muziejininkė Marija MACIJAUSKIENĖ (1930 03 11–2020 05 08). Atsisveikinimas su velione vyks gegužės 12 d., antradienį, 11–13 val. Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, 13 val. – Šv. Mišios. 14 val. išlydėjimas į Joniškės kapines (Klaipėda, Joniškės g. 36).
2020-05-09 No comments -
Unikalios knygos su Donaldo Kajoko poema
Knygrišė Leonora Kuisienė sukūrė keturias unikalias knygas su Donaldo Kajoko poema „Sapno mechanika: 36,6 C“.
2020-05-08 No comments -
Petras GARNYS (1960 04 09–2020 05 05)
Skaudi žinia – mus paliko garsus televizijos žurnalistas, Kauno TV įkūrėjas ir ilgametis vadovas Petras GARNYS (1960 04 09–2020 05 05). Urna su P. Garnio palaikais gegužės 9 d., šeštadienį, 11 val. bus pašarvota Kaune, laidojimo namuose „Tylos namai“, 8 val. Kauno arkikatedroje bazilikoje už velionį bus aukojamos šv. Mišios. Laidotuvės vyks 14 val. Petrašiūnų kapinėse.
2020-05-08 No comments -
Poezijos pavasaris-2020 kvies vasaroti drauge
Tarptautinis poezijos festivalis Poezijos pavasaris-2020 nukeliamas į 2020 m. liepos 26 – rugpjūčio 9 d.
2020-05-08 No comments -
Ernestas Kuckailis. Istorinės apybraižos „Išlikę laisvi“ fragmentai
Nuo dokumentinio, „fakto“ apybraižos žanro E. Kuckailis imasi sudėtingų, meninio įprasminimo, fantazijos, literatūrinės išmonės, istorinių žinių reikalaujančių temų. Pasakojimo apie Štefaną tęsinyje rasite jo patirtis grįžus atgal į Lietuvą ir tęsiant kovą už jos Laisvę.
2020-05-07 No comments -
Dieviškoji knygų ugnis
Šiemet minėdami Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną ne tik skaitome gerą literatūrą, bet ir prisimename įvairių laikų bei tautų kūrėjus ir mąstytojus, kurie byloja štai ką…
2020-05-07 No comments -
„Poetinės Jotvingių šutvės reikalai: laudacijos ir kiti pa(si)garbstymai“
„Poetinis Druskininkų ruduo“ – vienas laukiamiausių literatūrinių metų įvykių – 2019-aisiais šventė jaunatvišką 30-metį. Jį minint pasirodė tiek turiniu, tiek vizualika gaiviai rūgštus leidinys „Poetinės Jotvingių šutvės reikalai: laudacijos ir kiti pa(si)garbstymai“ (sudarė Neringa Butnoriūtė, Andrius Jakučiūnas. – Vilnius: „Poetinis Druskininkų ruduo“, 2019).
2020-05-05 No comments -
Giorgis Lobžanidzė. Eilėraščiai iš spaudai rengiamo rinkinio „Šventofobija“
G. Lobžanidzės eilėraščiuose organiškai dera Vakarų ir Rytų kultūrų realijos bei įvaizdžiai, jungiamos abiejų tradicijų teosofinės koncepcijos (viename interviu autorius yra sakęs: „Korano studijos mane padarė geresniu krikščionimi“).
2020-04-30 No comments -
Baltai pražydusiam… Vaižganto mirtis (II)
Šiandien, balandžio 29-ąją, sukanka 87 metai nuo kanauninko ir rašytojo Juozo Tumo-Vaižganto (1869 09 08–1933 04 29) mirties. Tekstų fragmentais iš atsiminimų knygos „Neužmirštamas Vaižgantas: atsiminimai, esė, laiškai“ (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2009) dalijasi leidinio sudarytojas Alfas Pakėnas.
2020-04-29 No comments -
Šių metų „Pirmosios knygos“ konkurso laureatai – Laura Kromalcaitė ir Saulius Vasiliauskas (interviu)
Pavasaris Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklai jau tradiciškai asocijuojasi su „Pirmosios knygos“ konkurso laureatų paskelbimu. Šiemet konkursą laimėjo poetė Laura Kromalcaitė ir prozininkas Saulius Vasiliauskas. Jūsų dėmesiui – pokalbis su būsimųjų knygų autoriais.
2020-04-28 No comments -
Rimantas Klusas. Eilėraščiai iš naujo rinkinio „Aidas tylos“
Kojomis smagiai taškydamas satyrą, rankų pirštų galiukais Rimantas Petras Elena von Klusas atsargiai virpina lyrikos stygas… „Poete, lyrint nuobodoka, / augink eilėraščiuos taboką!“ – vis tik galiausiai sušunka jis.
2020-04-28 No comments -
Alfas Pakėnas. „Radausko eilėraščių marmuras“
„Radauskas yra vienas iš nedaugelio poetų, apie kuriuos kalbant šalia pavardės knieti pridėti trumpą žodelį „mano“. Mano Radauskas. Tuos žodžius esu ištaręs sau ne vieną kartą“ – rašo poetas Alfas Pakėnas. Ir čia pat pažeria visą saują prisiminimų, koks Radauskas buvęs įvairiems savo amžininkams.
2020-04-24 No comments -
Alfas Pakėnas. „Marija Macijauskienė. Baltoji mūsų kultūros metraštininkė“
90-metį švenčiančiai rašytojai Marijai Macijauskienei šį pavasarį įteiktas pasidabruotas Kauno miesto burmistro Jono Vileišio medalis už svarbius jubiliatės Kaunui ir Lietuvos literatūrai bei istorijai nuveiktus darbus. Juos savo tekste primena Alfas Pakėnas.
2020-04-21 No comments -
Kazys Zupka. Eilėraščiai vaikams
Tęsiame neseniai pradėtą pažintį su prieškario poetu Kaziu Zupka-Kecioriu ir, artėjant Atvelykiui, dar žinomam kaip Vaikų Velykos, publikuojame eilėraščių mažiesiems iš nebaigto lyriko rinkinio „Vaikams“. Juose nerūpestinga vaikystės žaismė pinasi su laikmečio aktualijomis, o nuotaikingi, lengva ranka surimuoti pasakojimai mažose širdelėse augina didelę meilę Tėvynei ir ryžtą už ją kovoti.
2020-04-17 No comments -
Baltai pražydusiam: giminaičiai apie Vaižgantą
2020-aisiais muziejininkas Alfas Pakėnas kviečia dar kartą sugrįžti prie spalvingo kūrėjo – Juozo Tumo-Vaižganto giminaičių prisiminimuose atsiskleidžia jo mokslui teikta svarba, meilė rašytam žodžiui ir net istorija, kaip numylėtasis šunelis Kaukas atsidūrė būtent šiuose namuose.
2020-04-14 No comments -
Yonnier Torres Rodriguez. „Langas“
„Permečiau akimis sienas, ieškodamas lango, pro kurį galėčiau pasprukti, jeigu būčiau užspeistas; šitai visada gali nutikti tokioje istorijoje, kur yra peilis, kriauklė kraujui nuplauti, tualetas su langu į kiemą, o tolėliau – pušynas, nutviekstas ryškios mėnulio pilnaties“ – mąsto pagrindinis apsakymo herojus. Iki ko Lotynų Amerikoje gali privesti dviejų rašytojų kivirčas?..
2020-04-09 No comments -
Algimantas Mikuta. „Toptelėjo galvon…“ III dalis
Šįsyk plataus akiračio ir aštraus liežuvio rašytojas ryžtingai kimba į literatūrines bei kultūrines temas: nuo infantilizmo jaunų poetų eilėraščiuose, autentiškų Juozo Klimo prisiminimų apie Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės salonus, kur visi eidavę „pasiklausyti protingų kalbų ir užkrimsti kaimiškos duonos“, iki literatūrinių atverčių autentiškumo, spalvingos viešnagės Tomo Mano namelyje Nidoje bei menotyrininkų ir kritikų, patiems kūrėjams aiškinančių jų darbus.
2020-04-08 No comments -
Aldona Elena Puišytė – viena iš literatūrinės „Varpų“ premijos laureatų
Nors neseniai pasirodžiusio naujausio literatūrinio „Varpų“ almanacho (Šiauliai: 2020, Nr. 42) pristatymo Vilniaus Rašytojų klube dėl pasaulyje ir Lietuvoje susiklosčiusių aplinkybių dar teks palūkėti, vyriausiasis leidinio redaktorius Leonas Peleckis-Kaktavičius nedelsdamas pasidalino džiugiomis žiniomis. Smagu pirmiesiems pasveikinti šių metų literatūrinių „Varpų“ premijų laureatus. Drauge skelbiame apdovanotąją A. E. Puišytės poemą „Manuskriptų ženklai“.
2020-04-07 No comments -
Mečys Rakauskas. Romano „Juodosios mūzos“ I dalies ištrauka
Naujajame M. Rakausko romane „Juodosios mūzos“, kiek leidžia spręsti autoriaus pateiktos ištraukos, sutinkamas atviras, skausmingas dialogas, keliantis programinius, rašytojui rūpimus ir skaudžius klausimus. „Postmoderno būvis“, kuriame priversti suktis romano personažai, pateikiamas provokuojančiai aštriai, verčiant juos skausmingai rinktis. Svarstoma, ginčijamasi, klausiama apie humaniškąsias vertybes – atjautą, dėmesį, atsparą smurtui ir prievartai.
2020-04-06 No comments -
Vladas Vaitkevičius. „Literatas, stengęsis neleisti sielai apmirti“
Nors į JAV emigravęs prieškario rašytojas Juozas Čepukaitis literatūros Olimpo ir nepasiekė, poeto Vlado Vaitkevičiaus apžvelgiamuose jo kūrinių siužetuose – nemažai laikui nepavaldžių realijų. Truputis senų laikų naivumo, siūlančio atokvėpį nuo komplikuotos modernybės.
2020-04-03 2 komentarai -
Kazys Zupka. Poezija
Prieš keletą savaičių kvietėme prisiminti, o neretą – ir susipažinti su prieškario poetu Kaziu Zupka-Kecioriu. Šiandien, rašytojo sūnaus Fausto Zubkos dėka, skelbiame pirmąją lig šiol šeimos archyvuose glūdėjusių K. Zupkos-Keciorio eilėraščių publikaciją, kurioje jaunų dienų polėkį pamažu keičia niauresni gyvenimo okupuotoje Lietuvoje epizodai.
2020-04-02 No comments -
Sveikiname aforizmų konkurso Jurgiui Gimberiui atminti laureatus!
Sveikiname aforizmų konkurso Jurgiui Gimberiui atminti laureatų trejetuką, laimėjusį po J. Gimberio kūrybos rinktinę „Kolizija“ su leidinio sudarytojos Dovilės Zelčiūtės (Gimberienės) autografu. Knygas dovanoja Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. Publikuojame laureatų ir kitų konkurso dalyvių įžvalgų mikstūrą, padėsiančią išlaikyti aštrų protą bei gerą ūpą.
2020-04-01 No comments -
POETO PAULIAUS ŠIRVIO 100-MEČIUI: IŠKIRSTI PAULIAUS SIELOS BERŽAI (VI). Kol Nemunas bus…
Drauge su muziejininku Alfu Pakėnu giliau pažinę poeto Pauliaus Širvio gyvenimą ir kūrybą, pasiekiame ir liūdną atsisveikinimą. Kiekvienas rašytojo amžininkas tapo kiek kitokį jo portretą, skirtingai prisimena ir vertina paskutiniuosius P. Širvio gyvenimo metus bei dienas, tačiau visi sutinka – poeto žodžiai giliai įsismelkė ir vis dar smelkiasi į Lietuvos žmonių širdis.
2020-03-31 No comments -
Aldona Ruseckaitė. „IŠ PRISIMINIMŲ. Romualdas Granauskas“
Prieš kelias savaites susipažinome su Julija-Balbina iš Aldonos Ruseckaitės nerašomos knygos, kuri, regis, pati pamažėle lipdosi, auga. O Balbina, pasirodo, ir „pabliuznydavo“, ir rimtai pasikalbėdavo su rašytoju Romualdu Granausku…
2020-03-30 No comments -
Eglė Perednytė. „Šventajam Kazimierui“
Šviesa alsuojantis šv. Kazimierui skirtas poetės Eglės Perednytės eilėraštis.
2020-03-26 No comments -
Petras Venclovas. „Kauno vainikams“ – 20!
Vargu, ar ties naujojo amžiaus slenksčiu būtumėte sutikę literatūrai neabejingą kaunietį, anuomet neturėjusį ar bent nesklaidžiusį „Kauno vainikų“. Praėjus dvidešimčiai metų, knygos sudarytojas Petras Venclovas atvirai pasakoja apie sumanymo gimimą ir, regis, amžinus antologijų rengėjus lydinčius iššūkius.
2020-03-25 No comments -
Optimizmo pratimai su Kauno rašytojais (papildyta)
„Pesimizmas – tai nuotaika, optimizmas – valia“ – yra sakęs režisierius Woody’is Allenas. Kauno rašytojai Eglė Perednytė, Aldona Ruseckaitė, Vidmantas Kiaušas-Elmiškis, Petras Palilionis ir Markas Zingeris pasakoja, kaip jiems šiomis sudėtingomis dienomis sekasi mintyse ir darbuose neprarasti pozityvumo.
2020-03-24 No comments -
Dalia Poškienė. „Dovana Nepriklausomai Lietuvai, atminčiai ir tremtiniams“
Dalia Poškienė pristato bendrą Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos bei rašytojo Stanislovo Abromavičiaus projektą „Tremties vaikai“ ir neseniai pasirodžiusią jau ketvirtąją serijos knygą.
2020-03-23 No comments -
Išleista nauja Indrės Valantinaitės poezijos knyga „Apsisiautusios saule“
Maloni žinia poezijos gerbėjams – pasirodė naujausias poetės Indrės Valantinaitės kūrinys „Apsisiautusios saule“ (išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, knygos dailininkas Zigmantas Butautis). Pasak neseniai amžinybėn iškeliavusio kūrėjo ir knygos redaktoriaus Kęstučio Navako, I. Valantinaitė – viena ryškiausių jaunesniosios kartos poečių.
2020-03-20 No comments -
Vladas Vaitkevičius. „Kunigas, brandinęs ir gynęs lietuvišką žodį ir kultūrą“
Poetas Vladas Vaitkevičius tęsia straipsnių ciklą apie praeities literatus-dvasininkus ir šįsyk primena kunigą, filosofijos daktarą Motiejų Gustaitį, kurio sielą kūrybai pažadino ne kas kita, o… Šveicarijos Alpių grožis. Ką bekalbėti apie Romoje gimusią penkiolikos posmų baladę „Prakeiktas šernas“; joje Marijampolės žandarų viršininkas A. Vonsiackis tampa Juda Iskarijotavičiumi Padleckojumi…
2020-03-18 No comments -
Ričardas Venckus. „Iš prieškario poetų būrio“ (Kaziui Zupkai-Kecioriui – 110)
2020-ieji turėtų būti ir poeto, pedagogo Kazio Zupkos-Keciorio (1910–1999) metai. Deja, retas iš mūsų yra girdėjęs šią pavardę – populiarus prieškario laikų Lietuvos lyrikas pasitraukė iš viešos literatūrinės veiklos, šalį antrąsyk okupavus bolševikams. Tad iš praeities ūkanų keliame spalvingą Kauno kunigų seminariją palikusio „gimnazisčių poeto“ istoriją…
2020-03-17 No comments -
Čiuvašijoje išleista modernios lietuvių poezijos antologija
Čeboksaruose (Čiuvašijos Federacinė Respublika Rusijoje, Pavolgyje) pasirodė trijų dalių modernios lietuvių poezijos antologija rusų kalba, kurioje – ir Kauno poetų Daivos Čepauskaitės, Donaldo Kajoko, Gintaro Patacko eilės.
2020-03-16 No comments -
Vladas Vaitkevičius. „Širdies kelrodis – Lietuva“ (recenzija)
„V. I. Bedarfienės žodis yra įtaigus, nuoširdus, turintis daug niuansų, spalvų ir atspalvių ir, kaip jau minėjau, labai informatyvus“ – išsamioje prisiminimų knygos „Gyvenimo akimirkos“ recenzijoje rašo Vladas Vaitkevičius. Pasakojimas paliečia net XVII a., tačiau bene didžiausias dėmesys skiriamas kilmingos bajorų šeimos tremčiai į Sibirą bei nelengvam sugrįžimui.
2020-03-16 No comments -
Gediminui Jankui įteiktas Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorio medalis
Kovo 12 d. Vilniaus rotušėje iškilmingame karių pagerbime už nuopelnus kuriant ir stiprinant Lietuvos Respublikos krašto apsaugą Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rašytoją Gediminą Jankų apdovanojo Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių medaliu.
2020-03-13 No comments -
Romualda Suslavičienė. „Tėviškės istorijos – tarsi šventos giesmės“ (recenzija)
Romualda Suslavičienė recenzuoja rašytojo Stanislovo Abromavičiaus vaikystės prisiminimų knygą „Šventų giesmių giedojimas“, kuri visa – nuo pirmos iki paskutinės eilutės – skirta Rumšiškėms ir jų žmonėms.
2020-03-13 No comments -
Alfas Pakėnas. „Justino Marcinkevičiaus 90-ajam gimtadieniui: Jo adresatas buvo Lietuva“
Šią dieną prieš 90 metų gimė Justinas Marcinkevičius – vienas tų rašytojų, be kurio vardo jau niekada nebus įsivaizduojama lietuvių literatūros istorija, o be žodžių – mūsų tautinė savimonė. Su gimtadieniu, didysis Poete! Švenčiame prie Tavęs nė iš tolo neprileisdami užmaršties…
2020-03-10 No comments -
Aldona Ruseckaitė. „Štabkvartyra“
Kartais taip atsitinka, kad, regis, knygos nerašai, o tekstai, neklaužados, tai vienas, tai kitas – ima ir rašosi. Artėjant Kovo 11-ąjai siūlome drauge su poete, prozininke Aldona Ruseckaite ir Balbina tapusia Julija sugrįžti į tas dienas, kai tarp sąjūdiečių tebešmirinėjo vyrukai iš štabkvartyros, širdis liejo į pensiją išėję saugumiečiai, o Nepriklausomybės svajonė dar tik pildėsi…
2020-03-09 No comments -
Aldona Elena Puišytė. Širdies riterystė (recenzija)
Rašytoja Aldona Elena Puišytė įsiskaito į kunigo poeto Roberto Grigo naujausią eilėraščių rinkinį „Dangus ir dykuma“, kuriame puoselėjamos tautinės, dvasinės vertybės, o drauge „stebina gebėjimas išlikti paprastu, tikru kaip nekaltas vaikas, poeto žodžiais tariant, „dideliu vaiku ir Jėzaus kvaileliu…“
2020-03-09 No comments -
Stanislovas Abromavičius. „Likimas buvo negailestingas“
Iš Lietuvos Sibiran buvo ištremti 55 350 vaikų. Rašytojas Stanislovas Abromavičius – bene kruopščiausias jų patirčių, išgyvenimų metraštininkas – šįkart užfiksavo skaudžią daugiavaikės Grybauskų šeimos istoriją.
2020-03-06 No comments -
Vladas Vaitkevičius. „Kūręs svetur ir sapnavęs tėvynę“
Vladas Vaitkevičius pristato išeivijos poetą Balį Rukšą, kurio 100-ąsias gimimo metines minėjome sausio 31-ąją. Rašytojas iš amžininkų sulaukdavęs ne tik pagyrų, bet ir griežtos kritikos. Jautriai savo tėvą B. Rukšą 2014 m. profesoriui Kęstučiui Urbai duotame interviu prisiminė pedagogė Violeta Tapinienė, jo likimą apibūdinusi kaip pašėlusiai įdomaus, be galo naivaus, išsilavinusio, gailestingiausio, kokį tik teko sutikti, ir nelaimingiausio, kokį tik pažinojo, žmogaus.
2020-03-04 No comments -
Aforizmų konkursas Jurgiui Gimberiui atminti
Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyrius skelbia aforizmų konkursą, skirtą šmaikštaus satyriko, aktyvaus mokesčių mokėtojo, gyvosios lietuvių kalbos subtilybių ir niuansų eksperto Jurgio Gimberio (1938 11 05–2018 12 31) atminimui. Ne mažiau kaip 20 ir ne daugiau kaip 40 savo aforizmų iki kovo 23 d. siųskite el. p. kaunorasytojai@gmail.com, laiško temoje įrašę KONKURSUI.
2020-03-03 No comments -
POETO PAULIAUS ŠIRVIO 100-MEČIUI: IŠKIRSTI PAULIAUS SIELOS BERŽAI (V)
„Tuomet gimė taip pat mūsų pasiryžimas bet kokioje situacijoje – negandų dienomis ar kasdieninėje veikloje – likti ištikimiems tiesai, gėriui, meilei ir žmogiškumui, sekant Sokrato, Žano Valžano ir, tam tikra prasme, net Don Kichoto pavyzdžiu“, – prisimena P. Širvio jaunystės draugas Alfonsas Krasauskas. Apie poeto žmogiškąsias dorybes ir ydas – V prisiminimų dalis.
2020-03-02 3 komentarai -
Vladas Vaitkevičius. „Penki broliai Galinaičiai: ūkininkas, gimnazistas, karininkas, kunigas, teisininkas“
Jono Noreikos-Generolo Vėtros penkių dalių istorinis romanas „Penki broliai“ įsuka į tarpukario Lietuvos kaimo ir Kauno, Klaipėdos bei Šiaulių gyvenimą. Jei dvejojate, ko tikėtis iš 1934 m. užbaigto jauno, vos 23-ejų metų kūrėjo pasakojimo, kviečiame paklajoti po tekstą drauge su rašytoju Vladu Vaitkevičiumi.
2020-02-26 No comments -
Gediminas Jankus. „Edmundo Janušaičio proza: egzistencinės ekspresijos būsenos“ (recenzija)
Kas atsitinka, kai prozos imasi poetas? Ogi sulaukiame ne eilinio, bet būsenų romano, kurį išlukštenti – ne ką paprasčiau, nei „nulaužti“ da Vinčio kodą. Apie vienos knygos puslapiuose darniai sugyvenančius Aikštę, Berniuką ir Ceterą, arba Anapusybę, bei Edmundo Janušaičio „Vileišio aikštėje – šnabždesių ABC“ besiskleidžiančias jų paslaptis pasakoja iššūkio nepabūgęs Gediminas Jankus.
2020-02-25 No comments -
Atsisveikinimas su Kęstučiu Navaku (fotoreportažas)
Vasario 19 d. Kęstutį Navaką iš numylėto Žaliakalnio išlydėjome į tykias Petrašiūnų kapines. Antano Untydi fotoreportažas
2020-02-20 No comments -
POETO PAULIAUS ŠIRVIO 100-MEČIUI: IŠKIRSTI PAULIAUS SIELOS BERŽAI (IV)
Ketvirtojoje prisiminimų apie Paulių Širvį dalyje prieš akis iškyla vaizdingos poeto gimtinės apylinkės, iš arčiau susipažįstame su lyriko šeima, paaiškėja, dėl kokių gi priežasčių kartais jauninasi vyrai, pavyzdžiui, Prancisiaus Poviliukas.
2020-02-19 No comments -
Rašytoja Dovilė Zelčiūtė apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu
Vasario 16-ąją LR prezidentūroje rašytojai, poetei, dramaturgei, eseistei, aktyviai literatūros ir teatro meno skleidėjai Dovilei Zelčiūtei įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis.
2020-02-17 No comments -
Kęstutis Navakas (1964 02 24–2020 02 16)
Lietuvos rašytojų sąjunga su giliu liūdesiu praneša, kad po ilgos ir sunkios ligos vasario 16 d. dieną mirė poetas, eseistas, literatūros kritikas, vertėjas Kęstutis Navakas. Atsisveikinimas su Poetu vyks vasario 18 d., antradienį, nuo 15 val. Šv. Antano Paduviečio bažnyčios 2-ojoje šarvojimo salėje (Radvilėnų pl. 15A, Kaunas). Išlydėjimas vasario 19 d., trečiadienį, 15 val. į Petrašiūnų kapines.
2020-02-17 No comments -
Alfas Pakėnas. „Neišpildytas prašymas“
Neilgoje esė skleidžiasi praėjusių dienų ilgesys, atgyja jau primiršti senosios kalbos žodžiai ir vaizdai, net ir įvairių prievartų metais už Lietuvos savanorio Stasio Ignatavičiaus gryčios Vasario 16-ąją plevėsuoja lietuviška trispalvė…
2020-02-14 No comments -
Kauno rašytojai Vilniaus knygų mugėje
2020 m. Vilniaus knygų mugės renginiai, kuriuose dalyvaus Kauno rašytojai.
2020-02-13 No comments -
Įteikta dvidešimt pirmoji Vieno lito premija (fotoreportažas)
Vasario 7 d. Kauno menininkų namuose poetei Enrikai Striogaitei įteikta dvidešimt pirmoji literatūrinė Vieno lito premija. Zenono Baltrušio fotografijos
2020-02-11 2 komentarai -
Aldonai Ruseckaitei – gimtojo rajono įvertinimas
„Aš nežinau, kas gali būti svarbiau ar brangiau už gimtojo rajono įvertinimą! Dėkoju!!! Myliu!!! Įsipareigoju!!!“ – socialiniuose tinkluose emocijų neslepia rašytoja Aldona Ruseckaitė. Taip džiugiai kūrėja sutinka žinią, kad tapo Prienų rajono savivaldybės apdovanojimų „Dėkingumas“ 2019 m. nominante „Už Prienų vardo garsinimą“.
2020-02-07 No comments -
Šiuolaikinių lietuvos poetų kūryba pasiekė Meksikos skaitytojus
Meksikoje pasirodžiusioje šiuolaikinės lietuvių poezijos antologijoje „Versos en blanco. Poesía lituana contemporánea“ (sudarytoja Dovilė Kuzminskaitė, vertėjos į ispanų kalbą Dovilė Kuzminskaitė ir María Sebastià-Sáez) – ir kauniečių Donaldo Kajoko bei Daivos Čepauskaitės eilėraščiai.
2020-02-07 No comments -
Poeto Pauliaus Širvio 100-mečiui: Iškirsti Pauliaus sielos beržai (III)
Apie skurdžią vaikystę, troškimą mokytis, karą, tėviškę, merginas ir gerus draugus – trečioji Alfo Pakėno parengta prisiminimų apie Paulių Širvį dalis.
2020-02-07 No comments -
Dalia Poškienė. „Gyvenimas kaip paukščio skrydis“ (renginio „Laikas gyvena knygose“ reportažas)
2020 m. sausio 27 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje surengtas literatūrinis istorinis vakaras „Laikas gyvena knygose“, skirtas XXVII knygos mėgėjų draugijos įkūrimo 90-mečiui. Programoje – Draugijos leidinių pristatymas bei rašytojo, žurnalisto ir redaktoriaus Laimono Inio literatūros valanda „Gyvenimas kaip paukščio skrydis“.
2020-02-06 No comments -
Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatai – Erika Drungytė ir Viktoras Rudžianskas
Paaiškėjo 2020 m. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatai. Tarp verčiausių iš verčiausiųjų – net du Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus nariai: Viktoras Rudžianskas ir Erika Drungytė.
2020-02-05 No comments -
Alfas Pakėnas. „Dviejų garsių poetų kūrybinės draugystės šviesa“
Jonas Strielkūnas 33 metais jaunesnis už Bernardą Brazdžionį – pernai minėjome jo 80-metį, o š. m. vasario 2 d. Bernardas būtų šventęs 113-ąjį gimtadienį. Tačiau šiuos iš pažiūros skirtingų kartų žmones jungė kūryba, poezija, meilė knygai ir, svarbiausia – greta esančios tėviškės, ta pati gimtoji žemė.
2020-02-05 No comments -
Tadas Žvirinskis. Nihilistiniai eilėraščiai
„Poezija – tai psichotropinis vaistas, taip. Pridurčiau: be recepto. Ir beveik be jokio pašalinio poveikio“ – įsitikinęs poetas ir vaistininkas Tadas Žvirinskis. Čia jautrų lyrizmą bet kurią akimirką gali pakeisti kandi ironija, ištinka netikėti paradoksai, atskuba nelauktos pabaigos.
2020-01-31 One comment -
Daliai Teišerskytei – LŽS Kauno apskrities skyriaus „Garbės ženklo“ ordinas
Žinoma kaunietė rašytoja ir publicistė, LŽS narė Dalia Teišerskytė už ilgametę visuomeninę veiklą ir brandžią kūrybą apdovanota žurnalistų „Garbės ženklo“ ordinu.
2020-01-22 No comments -
Poeto Pauliaus Širvio 100-mečiui: Iškirsti Pauliaus sielos beržai (II). Apie „Žygio draugus“
Pauliaus Širvio poezija – „tai posmai kareivio, kuris nors jau nusiėmė antpečius, bet dar nepadėjo milinės, giliai prisisunkusios žygio kelio dulkių“, – 1955 m. rašė Eduardas Mieželaitis. Muziejininkas Alfas Pakėnas supažindina su P. Širvio eilėraščių rinkiniu „Žygio draugai“.
2020-01-21 One comment -
Vieno lito premija – poetei Enrikai Striogaitei
Dvidešimt pirmosios Vieno lito premijos laureatė – poetė Enrika Striogaitė, apdovanojama už poetinį žvilgsnį ir dėmesingumą atsidūrusiems visuomenės paribiuose eilėraščių rinkinyje „Žmonės“ (Kaunas: Naujasis lankas, 2019).
2020-01-20 No comments -
Gražina Cieškaitė. Poezija
Pasaulyje vis labiau populiarėjant budizmui, Gražinos Cieškaitės poezija atsako į klausimą, kaip pradėti Budos erą.
2020-01-15 No comments -
Jubiliejų švenčiančiai poetei Aldonai Elenai Puišytei – Kauno miesto, LR Seimo ir Kultūros ministerijos dėmesio ženklai (papildyta)
Sausio 4 d. 90-mečio jubiliejų pasitikusi rašytoja Aldona Elena Puišytė už gyvenimo kūrybos pasiekimus apdovanota pasidabruotais Kauno miesto burmistro Jono Vileišio bei LR Seimo medaliais, sulaukė padėkos ir LR kultūros ministerijos.
2020-01-09 No comments -
Poeto Pauliaus Širvio 100-mečiui: Iškirsti Pauliaus sielos beržai (I)
Prasidėjo vieno populiariausių Lietuvos poetų Pauliaus Širvio jubiliejiniai metai. Muziejininkas Alfas Pakėnas iš amžininkų ir bičiulių prisiminimų imasi dėlioti įvairiaspalvį poeto portreto vitražą.
2020-01-08 2 komentarai -
Kristina Bačiulienė. „Urbanistinis vienetas „Urbanistinio vieneto“ metatekste“ (recenzija)
Naujausią Viktoro Gulbino poezijos rinkinį „Urbanistinis vienetas“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2019) Kristina Bačiulienė nusprendžia atrakinti pasitelkusi ne literatūrologiją, o… psichoanalizę!
2020-01-06 No comments -
Ginas Žiemys (1947 04 08–2020 01 01)
Tik įžengus į Naujuosius, pasiekė skaudi žinia – mus paliko poetas, etnologas, baltų mitologijos tyrinėtojas GINAS ŽIEMYS (1947 04 08–2020 01 01). Velionis sausio 3 d., penktadienį, bus pašarvotas Gerojo Ganytojo bažnyčios (Krėvės pr. 95A, Kaunas) šarvojimo salėje. Urna išnešama sausio 4 d., šeštadienį, 14 val. Laidotuvės vyks Eigulių kapinėse.
2020-01-03 No comments -
Alfas Pakėnas. „Viktorija Kumpikevičiūtė. Sugrįžtanti į poezijos lauką“
„Mažutė Salomėja“ – taip poetę Viktoriją Kumpikevičiūtę pavadino lituanistas Viktoras Alekna. Nors per gyvenimą šioji išleido vos vieną poezijos rinkinį, tačiau buvo pastebėta nūdienos klasikų. Galbūt iš tiesų ji – pati Antano Vaičiulaičio Valentina…
2019-12-27 No comments -
Kauno rašytojų sveikinimas
Jaukios šv. Kalėdų ir kūrybos šviesos, žaismingų 2020-ųjų!
2019-12-20 No comments -
Renato Rodríguez. „Į pietus nuo Ekvanilio“ (iš ispanų k. vertė Bronius Dovydaitis)
Kalėdos gali būti ne tik stebuklų, bet ir nusivylimo metas. Kas nutinka, kai kūdikėlis Jėzus šventės rytą prie lovos ar šalia hamako taip ir nepalieka išsvajotojo arklio? Užaugęs berniukas Kalėdas sutinka viešnamyje, kur lovoje randa ne viliokę mylimąją, bet barzdotąjį Čiamį Chaną. Tai paskutinis lašas, nuo šios Kalėdas jis pramiegosiąs!
2019-12-19 No comments -
Kalėdinis Bernardo Brazdžionio sveikinimas
Kalėdinis Bernardo Brazdžionio sveikinimas.
2019-12-19 No comments -
Baltai pražydusiam: moterys apie Vaižgantą III
Jubiliejiniams Vaižganto metams baigiantis: moterys apie Vaižgantą, III dalis. Parengė Alfas Pakėnas
2019-12-18 No comments -
Erikai Drungytei įteikta LR Kultūros ministerijos premija už publicistinius kūrinius
Gruodžio 16 d. Kultūros ministerijoje pasveikinti šių metų Bronio Savukyno premijos ir trijų premijų už publicistinius kūrinius laureatai. Vieną jų – poetė, vertėja, kultūros žurnalo „Nemunas“ vyr. redaktorė Erika Drungytė.
2019-12-17 No comments -
NKDT pradedamas rodyti spektaklis „Panika“
Nacionaliniame Kauno dramos teatre netrukus pasirodys rež. Kamilės Gudmonaitės spektaklis „Panika“ pagal šiuolaikinio suomių dramaturgo Mikos Myllyaho to paties pavadinimo pjesę (iš suomių kalbos vertė Aida Krilavičienė).
2019-12-13 No comments -
Ką poetė Tautvyda Marcinkevičiūtė parsivežė iš tarptautinės rašymo programos JAV?
Š. m. rugsėjo 1 d. – lapkričio 17 d. poetė Tautvyda Marcinkevičiūtė dalyvavo JAV Ajovos universiteto tarptautinėje rašymo programoje (JAV International Writing Program (IWP), kurioje patyrimo sėmėsi 28 rašytojai iš pačių tolimiausių mūsų planetos kraštų. Smulkesnę kelionės ataskaitą rašytoja žada paskelbti periodikoje, o kauniečiams – šis bei tas pirmiesiems.
2019-12-09 No comments -
Vytautas Balsys. „Akla višta“ (tragikomedijos ištrauka)
Vytautas Balsys mums geriau žinomas kaip teatro ir kino režisierius, tačiau dar vienas ryškus jo talentas – literatūra. Įvairūs jo kūriniai ar jų ištraukos jau skelbti periodikoje, tačiau šiandien kviečiame sugrįžti į pradžią ir susipažinti su viena pirmųjų autoriaus pjesių – tragikomedija „Akla višta“.
2019-12-04 No comments -
Eglė Perednytė. „Vienintele neišsakoma būtie“ (impresija)
Poetė Eglė Perednytė skaito naujausią Aldonos Elenos Puišytės eilėraščių rinkinį „Vienintele neišsakoma būtie“ (Vilnius: Homo liber, 2019). Ką atveria poetinis žodis, ko taip ilgisi, ko skausmingai trokšta širdis?
2019-12-02 No comments -
Stasys Babonas. „Šviečianti žvaigždė“
Kai vizualumo pertekusio XXI a. rėksmingas mirgesys ima varginti, ateina metas persikelti į ne įspūdžio, o jausmo gelmei atvirą teksto pasaulį. Visą gyvenimą praleidęs tarp aklųjų ir silpnaregių, prozininkas Stasys Babonas skaitytojus veda į šią kitą, šalia esančią tikrovę.
2019-11-26 No comments -
„Atokių stočių“ literatūrinė premija – poetei, literatūros kritikei Ievai Rudžianskaitei
2019 m. „Atokių stočių“ literatūrinė premija įteikta Ievai Rudžianskaitei už geriausią publikaciją almanache ir periferijos rašytojų kūrybos populiarinimą.
2019-11-25 No comments -
Baltai pražydusiam: moterys apie Vaižgantą II
Jubiliejiniams Vaižganto metams baigiantis: moterys apie Vaižgantą, II dalis. Parengė Alfas Pakėnas
2019-11-25 No comments -
LRS Kauno skyriaus gretas papildė poetas Viktoras Gulbinas
Naujausias Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus narys – poetas Viktoras Gulbinas.
2019-11-21 2 komentarai -
Dalia Poškienė. „Apie Poetą vasaros pievose…“
Lapkričio 17 d. tęstinis bendruomenės centro „Žaliakalnio aušra“ renginys „Tu ant Žalio kalno gyveni“ į susitikimą su žaliakalniečiais Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos konferencijų salėje pakvietė rašytoją, poetą, vertėją ir publicistą Vladą Vaitkevičių.
2019-11-20 No comments -
Gediminas Jankus. „Scenoje atgijusi atminties dvasia“ (recenzija)
Gediminas Jankus žvelgia į „Teatro klubo“ spektaklyje „Shalom, Bellissima!“ (rež. Ina Pukelytė) aktorės Olitos Dautartaitės meistriškai papasakotą litvakės, Kauno šviesuolės Bellos Shirin gyvenimą. Pasirodo, kartais Pažadėtoji žemė – visai ne ten, kur tikėtumeisi…
2019-11-18 No comments -
Nijolė Raižytė. „Penkios naktys, šešios dienos“
Novelėje prozininkė Nijolė Raižytė draugėn supina katės Putlės ir merginos Miglės likimus. Galbūt, pradedant sapnais, baigiant užsitrenkusiomis durimis, mus jungia daugiau, nei skiria?..
2019-11-14 No comments -
Jonui Strielkūnui – 80. Kauno rašytojų prisiminimai
Lietuva mini savo dainiaus Jono Strielkūno 80-ąsias gimimo metines. Nuo mirties praėjęs dešimtmetis patvirtina, kad J. Strielkūno kūryba reikalinga, jo eilėraščiai skaitomi, pagal jų tekstus kuriamos dainos, prisimenamas ir pats poetas. Alfas Pakėnas pateikia keletą Kauno rašytojų atsiminimų apie Joną Strielkūną iš rengiamos knygos „Trečias brolis“.
2019-11-13 No comments -
Viktoras Rudžianskas. Poezija
Poetas Viktoras Rudžianskas savo kūryboje nuoseklus, ir toliau lieka ištikimas verlibrui, apie kurį dar 2008-aisiais yra sakęs: „Man svarbu ganėtinai tikslus kirtis, jūros bangavimas, kad atėjus reikiamam momentui tą bangą perkirstum. Ir sukurtum nutylėjimų erdves ir prasmes.“
2019-11-12 No comments -
Gediminas Jankus. „Petro Palilionio memografinės staigmenos“ (recenzija)
JAV mokslininkai įvardija 60 memuarinės literatūros žanrų variacijų, o štai rašytojas Petras Palilionis naujausioje savo knygoje „Pirmieji memografai“ siūlo 61-ąją. Apie atminties išsaugojimą lietuvių literatūroje, memografų ypatumus ir leidinyje sutinkamų asmenybių (Bernardas Brazdžionis, Justinas Marcinkevičius, Vytautas Pranas Volertas) svarbą pasakoja Gediminas Jankus.
2019-11-11 No comments -
Baltai pražydusiam… Vaižganto mirtis (I)
Jubiliejiniams Vaižganto metams baigiantis: Vaižganto mirtis. Parengė Alfas Pakėnas.
2019-11-07 No comments -
Jurgis Gimberis. „Iš kasdienių užrašų“
Šiandien, lapkričio 5 d., satyrikas Jurgis Gimberis 81-ąjį gimtadienį sutinka aukštybėse… Tačiau ant rašytojo darbo stalo tebeguli jo kasdieniai užrašai, kurių fragmentais pasidalyti mielai sutiko Jurgio gyvenimo Balandėlė – Dovilė Zelčiūtė-Gimberienė.
2019-11-05 No comments -
Baltai pražydusiam… Moterys apie Vaižgantą
Jubiliejiniams Vaižganto metams baigiantis: moterys apie Vaižgantą. Parengė Alfas Pakėnas.
2019-10-29 No comments -
Gediminas Jankus. „Noktiurnas“. Kaltės ir atleidos motyvas“ (recenzija)
Knygose atsiveria daugybė skirtingų gyvenimo istorijų, o šįkart viena skleidžiasi ir tarp jų, Kauno centriniame knygyne, režisieriaus Gyčio Padegimo spektaklyje „Noktiurnas“.
2019-10-17 No comments -
Vitui Žvirdauskui – 90
Prozininkui, poetui Vitui Žvirdauskui šią spalio 15 dieną sukaktų 90 metų. Prisimindami talentingą, dramatiško likimo rašytoją, skelbiame jo bendražygio ir kolegos Algimanto Mikutos prisiminimus ir Vito kūrybos pluoštelį.
2019-10-15 No comments -
Kauno rašytojams vadovaus Gediminas Jankus
2019 m. spalio 1 d. Kauno menininkų namuose įvyko ataskaitinis-rinkiminis Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus susirinkimas. Naujuoju skyriaus pirmininku išrinktas Gediminas Jankus.
2019-10-02 No comments -
Rašytojui, žurnalistui Laimonui Iniui – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“
Tarp 2019-ųjų garbės ženklo „Nešk savo šviesą ir tikėk“ laureatų – rašytojas, žurnalistas, redaktorius, vertėjas Laimonas Inis.
2019-09-20 No comments -
Gediminas Jankus. „Tikrojo teatro paieškos: tarp realybės ir iliuzijos“ (recenzija)
Nacionalinis Kauno dramos teatras jubiliejinį, šimtąjį sezoną pradeda režisieriaus Gintaro Varno premjera „Sombras“. Publikuojame Gedimino Jankaus įžvalgas apie tai, kas kūrybiškai draugėn pinant žymių modernistų tekstus skleidžiasi scenoje.
2019-09-20 No comments -
Raimonda Mikuckytė. Poezija
Poezijos konkurso „Prasmių sfera“ dalyvė, pelniusi Kauno meno kūrėjų asociacijos prizą, Raimonda Mikuckytė ir jos kūryba.
2019-09-19 One comment -
Justina Butkutė. Poezija
Jūsų dėmesiui – poezijos konkurso „Prasmių sfera“ dalyvė, Poetinio Druskininkų rudens prizo laureatė Justina Butkutė.
2019-09-18 No comments -
Prarasta dalis Bernardo Brazdžionio archyvų
Nerimą kelianti informacija apie rašytojo Bernardo Brazdžionio archyvų likimą JAV.
2019-09-17 3 komentarai -
Kristina Bačiulienė. Poezija
Pristatome dar vieną poezijos konkurso „Prasmių sfera“ dalyvę, Poetinio Druskininkų rudens prizo laureatę Kristiną Bačiulienę.
2019-09-17 5 komentarai -
Dalia Poškienė. „Vaižganto literatūrinė premija garsina Kauną ir kauniečius“
Malaišiuose įteikta 18-oji Vaižganto premija, ją pelnė kaunietis poetas, žurnalistas, muziejininkas Alfas Pakėnas. Dalijamės Dalios Poškienės straipsniu ir šventės reportažu.
2019-09-17 One comment -
Domas Linkevičius. Poezija
Kviečiame susipažinti su vienu poezijos konkurso „Prasmių sfera“ dalyvių, pelniusių Kauno meno kūrėjų asociacijos prizą, Domu Linkevičiumi.
2019-09-17 No comments -
Poezijos konkurso „Prasmių sfera“ laimėtojai
Džiugu, kad poezijos konkurse „Prasmių sfera“ dalyvavo net 40 kūrėjų iš visos Lietuvos. Sveikiname laimėtojus!
2019-09-16 One comment -
Kaune bus atidengtas paminklas Juozui Tumui-Vaižgantui
Rugsėjo 20 d., penktadienį, prie Kauno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčios bus atidengtas paminklas Juozui Tumui-Vaižgantui.
2019-09-11 No comments -
Rimantas Marčėnas (1937 04 04–2019 09 07)
Su liūdesiu pranešame, kad po sunkios ligos mirė Lietuvos rašytojų ir žurnalistų sąjungų narys, istorikas, pedagogas, humanitarinių mokslų dr. Rimantas Marčėnas. Urna su velionio palaikais bus pašarvota S. Žukausko g. 3B, 2 salėje, Kaune, lankymas rugsėjo 10 d., antradienį, 16.00–21.00 val., rugsėjo 11 d., trečiadienį, nuo 9.00 val. Urna išnešama 13.30 val. Laidotuvės Petrašiūnų kapinėse.
2019-09-09 No comments -
Vaižganto premija – muziejininkui, poetui, žurnalistui Alfui Pakėnui
17-oji Vaižganto premija skirta muziejininkui, poetui, Vaižganto gyvenimo ir kūrybos puoselėtojui, knygų ir straipsnių apie Vaižgantą autoriui Alfui Pakėnui.
2019-09-06 No comments -
Tautvyda Marcinkevičiūtė išvyksta į prestižinę rašytojų rezidenciją JAV
Šiais metais prestižinėje rašytojų rezidencijoje JAV „International Writing Program“ (IWP) dalyvaus ir kaunietė poetė Tautvyda Marcinkevičiūtė.
2019-08-28 No comments -
LRS KS gretas papildė poetė, literatūros kritikė Ieva Rudžianskaitė
Naujausia Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus narė – poetė, literatūros kritikė Ieva Rudžianskaitė.
2019-08-21 No comments -
Gediminas Jankus tapo Jotvingių kryžiaus riterių ordino nariu
Jotvingių kryžiaus riterių ordino Didžiojo magistro dekretu Gediminas Jankus tapo šio vieno seniausių ir garbingiausių Lietuvoje ordino nariu.
2019-08-19 No comments -
Kauniečių simpoziumas / pleneras Dubičiuose: spindulinga praeitis, sena skola ir sąlyčio taškai
Kūrybiniame meno simpoziume / plenere „Praeities artefaktai“, 2019 m. rugpjūčio 2–4 d. vykusiame Dubičiuose, susibūrė marga Kauno menininkų kompanija.
2019-08-06 No comments -
2018 m. populiariausių bibliotekose autorių ir knygų dešimtukuose – ir kauniečiai
Paskelbti 2018 m. populiariausių bibliotekose autorių ir knygų dešimtukai. Juose – ir kauniečiai vaikų rašytoja Rebeka Una, vertėjas Jonas Čeponis, iliustratorius Vladimiras Beresniovas-VLABER.
2019-07-25 2 komentarai -
Poezijos konkursas „Prasmių sfera“
Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyrius skelbia poezijos konkursą, kurio vienintelė dalyvavimo sąlyga – autentiška jūsų kūryba!
2019-07-23 No comments -
Leonas Fliorentas Gudaitis (1935 06 20–2019 07 18)
Lietuvos rašytojų sąjunga su liūdesiu praneša, kad ketvirtadienio rytą, liepos 18 d., po sunkios ligos mirė rašytojas, literatūrologas, Vytauto Didžiojo universiteto prof. emeritas, habil. dr. Leonas Fliorentas Gudaitis (1935 06 20–2019 07 18). Velionis bus laidojamas liepos 19 d., penktadienį, 11 val. Senosiose Jonučių kapinėse (Kauno r.).
2019-07-18 One comment -
Rašytojui Liudui Gustainiui – 75
Prozininkas, poetas, tapytojas, skulptorius Liudas Gustainis jį pažinojusiųjų atmintyje išliko kaip savyje paniręs, dažniausiai mažakalbis, tačiau įdėmiai į kitus įsiklausantis, nevengiantis santūriai, draugiškai šyptelėti žmogus. Sutinkant menininko 75-metį sklaidome Liudo ir jo artimiausiųjų archyvus.
2019-07-10 No comments -
Álvaro Cepeda Samudio. „Laukimas“ (iš ispanų k. vertė Bronius Dovydaitis)
Kolumbijos kaitra alsuojantis Broniaus Dovydaičio vertimas tiems, kuriems sulaukti vasaros nepakako.
2019-07-01 No comments -
Rašytojui Vladui Kalvaičiui – 90
Sutinkant rašytojo Vlado Kalvaičio 90-metį, kviečiame prisiminti talentingą prozininką ir gerą bičiulį.
2019-06-27 No comments -
Dalia Poškienė. „Nužėrus laiko dulkes…“
Per Lietuvą ir Europą plačiai suskambo vardas „Normandija–Nemunas“. Ypač iškiliai legendinės eskadrilės dislokavimo 75-metis paminėtas Alytuje, kuriame svečiavosi ir istorijai neabejingas rašytojas Laimonas Inis.
2019-06-26 No comments -
„Vėjo ašmenys“ (Vilnius, 2019)
Margame haiku rinkinyje – ir rašytojų Onos Jautakės, Donaldo Kajoko, Gvido Latako bei Egidijos Šeputytės kūryba.
2019-06-25 No comments -
Dalia Poškienė. „Poezijos pavasarėlis Anzelmo Matučio gimtinėje Zomčinėje: 24-oji Vaikų knygos šventė“
Anzelmo Matučio gimtinė Zomčinėje suklego vaikų krykštavimu… Lydimi mokytojų į tradicinę tarptautinę 24-ąją Vaikų knygos šventę rinkosi jaunieji poetai, konkurso, skirto Vietovardžių metams, laureatai.
2019-05-31 3 komentarai -
Poezijos pavasaris-2019 Kaune. Antroji savaitė (fotoreportažai)
2019 m. Poezijos pavasaris pamažu užleidžia vietą įsiskaitymų vasarai. Kviečiame pasidairyti po antrosios festivalio savaitės renginius Kaune ir jo apylinkėse.
2019-05-28 No comments -
Jono Aisčio literatūrinė premija – Dovilei Zelčiūtei ir Stasiui Lipskiui
Gegužės 22 d. Rumšiškių kultūros centro kiemelyje (Rumšos g. 37, Rumšiškės, Kaišiadorių r.) vyko festivalio Poezijos pavasaris-2019 poezijos ir muzikos vakaras, kurio metu įteikta Kaišiadorių rajono savivaldybės Jono Aisčio literatūros premija.
2019-05-27 No comments -
Naujausios poezijos knygos – kūrėjų ir dailininkų sintezė
Pavasarį Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla pasitiko su naujausiomis Alvydo Šlepiko, Jurgitos Jasponytės, Alio Balbieriaus, Vaivos Grainytės, Zitos Mažeikaitės ir Ramutės Skučaitės eilėraščių knygomis.
2019-05-24 No comments -
Poezijos pavasaris-2019 Kaune. Pirmoji savaitė (fotoreportažai)
Permainingą gegužę Poezijos pavasario-2019 klausytojai ir svečiai tai vėjuose gūžėsi, tai saulėkaitoje šildėsi. Jei prasnūdote ar nesuspėjote, o gal suspėjote ir kirba prisiminti – pirmosios festivalio savaitės Kaune atspindžiai.
2019-05-20 No comments -
„Poezijos pavasaris-2019“ (Vilnius: Rašytojų sąjungos fondas, 2019)
Margame almanache „Poezijos pavasaris-2019“ publikuojami ir kauniečių eilėraščiai bei mintys, prisimenami brandaus amžiaus bei išėjusieji lyrikai.
2019-05-17 No comments -
Kauną užlieja Poezija
Gegužės 12 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre įvyko Tarptautinio poezijos festivalio Poezijos pavasaris-2019 atidarymas, įteikti pirmieji rėmėjų prizai.
2019-05-13 One comment -
Gediminas Jankus. „Prezidento Kazio Griniaus sceninė apologija“ (recenzija)
Artėjant prezidento rinkimams, viešoji erdvė baigia persipildyti reklamomis, pažadais, šūkiais, viltimis ir neviltimis. Tačiau kartais pravartu žengti žingsnį atgal, kad išmintingai pajudėtumei į priekį. Tad drauge su Gediminu Jankumi nugrimztame į teatro salės susikaupimo tamsą ir žvelgiame į Prezidentą Kazį Grinių režisieriaus Gyčio Padegimo „Alksniškėse“.
2019-05-08 No comments -
2019-ųjų Poezijos pavasario laureatas – Marius Burokas
Tarptautinio poezijos festivalio Poezijos pavasaris-2019 laureatu tapo vertėjas, poetas, literatūros kritikas Marius Burokas.
2019-05-03 No comments -
Poezijos pavasaris-2019 Kaune
Gegužės 12–26 d. kviečiame dalyvauti Poezijos pavasario-2019 renginiuose Kaune ir jo apylinkėse.
2019-04-26 No comments -
„Mūzų sambūvis“ kviečia vizualiųjų menų kūrėjus ir poetus ieškoti įkvėpimo drauge
Poezijos pavasaris Kaune kviečia dailininkus, keramikus, skulptorius, fotografus, tautodailininkus ieškoti įkvėpimo poezijoje, o poetus – vizualiniuose menuose.
2019-04-17 No comments -
Pasaulio kultūros dieną Kaunas pagerbė savo kūrėjus
Balandžio 15-ąją, minint Pasaulio kultūros dieną, Kauno kultūros centro didžiojoje salėje pagerbti miestui labiausiai nusipelnę kūrėjai. Tarp jų – Kauno rašytojai Dovilė Zelčiūtė, Aldona Ruseckaitė bei Laimonas Inis.
2019-04-16 No comments -
Dėmesio ženklai jubiliatui Aleksui Dabulskiui
85-mečio proga satyrikui Aleksui Dabulskiui įteikti LR Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio raštas bei Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotas medalis už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir Kauno miesto garsinimą.
2019-04-11 No comments -
Gediminui Jankui – Pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos atminimo medalis
Rašytojui Gediminui Jankui įteiktas Pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos atminimo medalis.
2019-04-11 No comments -
Satyrikui Aleksui Dabulskiui – 85
Kauniečių šaipokų brolijos spiritus movens, satyrikas Aleksas Dabulskis pasitinka 85-ąjį gimtadienį.
2019-04-09 No comments -
Lietuvos rašytojų sąjungos suvažiavimo sprendimai
Artimiausius ketverius metus Lietuvos rašytojų sąjungai vadovaus Birutė Jonuškaitė.
2019-04-05 No comments -
Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“ – dviem kauniečiams!
Rašytojas Stanislovas Abromavičius už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes, pagerbtas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“.
2019-04-02 No comments -
Aidai Krilavičienei skirta Adomo Druktenio premija už reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą paaugliams
Aidai Krilavičienei, iš suomių kalbos išvertusiai Nadjos Sumanen kūrinį „Rembo“ , atiteko Adomo Druktenio premija už reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą paaugliams.
2019-04-01 No comments -
Kviečiama teikti kandidatūras Neparašytos knygos be žanro premijai gauti
Skaitytojų sambūris „Vienkartinė dozė“, įvertindamas Lietuvos Respublikos literatūrinio gyvenimo ir literatūrinių premijų skyrimo ilgametes tradicijas, tendencijas ir potencijas, kviečia teikti kandidatūras Neparašytos knygos be žanro premijai gauti.
2019-03-31 No comments -
Auris Radzevičius-Radzius (1965 08 03–2019 03 23)
Kovo 23 d. mirė menininkas Auris Radzevičius-Radzius. Sekmadienį, kovo 24 d., 9 val. – šv. Mišios Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčioje (Aleksoto g. 3). Su velioniu galima atsisveikinti Juozapavičiaus g. 1 (Šančiuose prie tilto, 2-a salė); laidotuvės 15 val. Panemunės kapinėse.
2019-03-23 One comment -
Gediminas Jankus. „Petro Venclovo 1947-ieji. Pasirinkimas“ (recenzija)
Lietuvai vieną po kitos pažymint svarbias valstybės sukaktis dažnėja disputų, kuriuose kritiškai vertinama, apmąstoma ir permąstoma šalies istorija. Naujausias prozininko Petro Venclovo novelių romanas „Grumtynės“ kolegą Gediminą Jankų paskatina susimąstyti apie kūrybos ir tiesos kriterijus, jų sąsajas ir atskirtį.
2019-03-20 One comment -
Paaiškėjo pretendentai į Poezijos pavasario-Maironio premiją
Paaiškėjo kandidatai 2019 m. Poezijos pavasario-Maironio premijai gauti.
2019-03-12 No comments -
Įteikta dvidešimtoji Vieno lito premija (fotoreportažas)
Kovo 6 d. Kauno menininkų namuose paminėtas Vieno lito premijos dvidešimtmetis ir pagerbta dvidešimtoji premijos laureatė Dovilė Zelčiūtė. Antano Untydi fotografijos
2019-03-08 No comments -
Kęstučiui Navakui įteikta Vyriausybės kultūros ir meno premija
Dvylikai Lietuvos kultūrai ir menui nusipelniusių kūrėjų įteiktos Vyriausybės kultūros ir meno premijos už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus. Pagerbtųjų būrio centre – kaunietis rašytojas Kęstutis Navakas.
2019-03-08 No comments -
Aldona Ruseckaitė pagerbta tarp muziejininkų
Vasario 27 d. Vilniuje, Chodkevičių rūmuose, vykusiame kasmetiniame Lietuvos muziejų asociacijos narių susirinkime Aldonai Ruseckaitei suteiktas Garbės narės vardas.
2019-02-28 No comments -
Gediminas Jankus. „Kęstučio Navako fantazariumas: realybės sapnų pasaulis“ (recenzija)
Gediminas Jankus įtaigiai, šmaikščiai, kaip dera skaitytojui, įkvėpusiam postmodernistinio grogo kvapų, aprašo naujausius Kęstučio Navako romanus „Vyno kopija“ ir „Privatus gyvulėlių gyvenimas“.
2019-02-20 No comments -
Leonui Zaleckiui – 90
Sumanus įvairių galų meistras, kruopštus bitininkas, veržlus žemaitis, puikus pasakorius, galop realias ir pramanais padailintas istorijas pradėjęs užrašinėti Leonas Zaleckis buvo smalsus, sau ir kitiems reiklus žmogus. Skaitytojų dėmesiui – pluoštelis P. Venclovo ir V. Martinkaus atsiminimų apie L. Zaleckį ir novelė iš rašytojo kūrybą apibendrinusios rinktinės „Vieno pavasario svečias“.
2019-02-19 No comments -
Dvidešimtoji Vieno lito premija – poetei Dovilei Zelčiūtei
Vieno lito premija už egzistencinius ieškojimus ir autentiškus atsivėrimus eilėraščių rinkinyje „Prieglaudos miestai“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2018) įvertinta Dovilė Zelčiūtė.
2019-02-15 One comment -
Stanislovui Abromavičiui – Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“
Rašytojas Stanislovas Abromavičius už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes, įvertintas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“.
2019-02-13 No comments -
Rašytojai Loretai Gražinai Latonaitei – 85
Rašytoja Loreta Gražina Latonaitė-Packevičienė, pasak ją prisimenančių, buvo uždaro, ramaus, mįslingo charakterio, mažai bendravo su kolegomis literatais, tad prisiminimų vietoje publikuojame autobiografiją ir fantastinį apsakymą.
2019-02-11 No comments -
Kauno rašytojai Vilniaus knygų mugėje
2019 m. Vilniaus knygų mugės renginiai, kuriuose dalyvaus Kauno rašytojai.
2019-02-11 No comments -
Kęstučiui Navakui – Vyriausybės kultūros ir meno premija
Vasario 6 d. dvylikai kūrėjų paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Tarp įvertintųjų – ir poetas, prozininkas, vertėjas Kęstutis Navakas.
2019-02-07 No comments -
Gediminas Jankus. „Aldonos Ruseckaitės Salomėja: kančia ir nušvitimas“ (recenzija)
Apie sudėtingą Salomėjos Nėries likimą, nevienareikšmius pasirinkimus – naujasis Aldonos Ruseckaitės biografinis romanas „Padai pilni vinių“, kurį recenzuoti imasi Gediminas Jankus.
2019-02-05 No comments -
Álvaro Mutis. „Vienišius“ (iš ispanų kalbos vertė Bronius Dovydaitis)
Beveik prieš metus Broniaus Dovydaičio padedami drauge su Lenito’u Robinsonu-Bentu pasiekėme „Kitą kelionės kraštą“, o šįkart vertėjas kviečia drauge su vienišiumi leistis į apleistų šachtų gelmes.
2019-02-04 No comments -
Nauja knyga – Juozo Budraičio teatrinis likimas
Ką tik pasirodžiusioje teatrologės Daivos Šabasevičienės knygoje „Juozo Budraičio teatrinis likimas“ (išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla) atskleidžiama būtent teatrinė šio žymaus kino aktoriaus kūryba ir vaidmenys, aplinkybės, paskatinusios jį ateiti į teatrą.
2019-01-31 No comments -
Gediminas Jankus „Gyčio Padegimo romantiškasis idealizmas“ (recenzija)
Gediminas Jankus – apie Gyčio Padegimo spektaklį „Vėjas gluosniuose“: jausmų pynes, režisieriaus meistriškumo svarbą bei stebuklą, kuris visada truputėlį kitoks, nei laukta.
2019-01-29 No comments -
Vytautas Stulpinas. Eilėraščiai
Aplinka, čiuopiamas daiktiškumas Vytauto Stulpino eilėraščiuose vis dažniau tampa fonu, o esminiai išgyvenimai atsiskleidžia vidinės tylumos akimirkose.
2019-01-28 No comments -
Širvį ir Vaižgantą prisimenant
Juozo Tumo-Vaižganto metai rašytojo memorialiniame muziejuje Kaune prasideda sutinkant Pauliaus Širvio mažąją rinktinę ir, žinoma, prisimenant bei pagerbiant patį J. Tumą-Vaižgantą.
2019-01-24 No comments -
Poetui Vladui Baltuškevičiui – 80
Aštuoniasdešimtąjį gimtadienį pažymintis poetas Vladas Baltuškevičius – spalvinga, jį sutikusiųjų iš karto įsimenama asmenybė. Pasak ispanų rašytojo, intelektualo Miguelio de Unamuno, „poetas ir filosofas yra dvyniai, o gal vienas ir tas pats asmuo“, tad, užuot neišmanėliškai kvatojęsi iš to, kuris, žvelgdamas į žvaigždes, nemato sau po kojomis, su poetu V. Baltuškevičiumi pakelkime akis į dangų.
2019-01-22 No comments -
Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos pareiškimas dėl sambrūzdžio, keliamo Nacionalinę kultūros ir meno premiją skyrus prozininkui ir dramaturgui Mariui Ivaškevičiui
Lietuvos rašytojų sąjungos valdyba skelbia atsaką į 2019 m. sausio 8 d. grupės visuomeninių organizacijų paskelbtą viešą pareiškimą, kuriame išreikštas pasipiktinimas Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos sprendimu Nacionalinę kultūros ir meno premiją skirti prozininkui ir dramaturgui Mariui Ivaškevičiui.
2019-01-21 No comments -
Rašytojai Ritai Klingaitei-Vinciūnienei – 75-eri
Drauge su Aldona Ruseckaite bei Dovile Zelčiūte prisimename prozininkę, satyrikę Ritą Klingaitę-Vinciūnienę, kuri šį sausį būtų šventusi 75-ąjį gimtadienį.
2019-01-17 No comments -
Ona Jautakė. „Bulvės marškinaičiai“
Seniai žinoma, lietuvis ir bulvė – kaip Lietuva ir lietūs – vienas be kito neįsivaizduojami. Tačiau kas atsitinka, kai bulvių šeimoje atsiranda priešgyna? Apie tai – naujausia Onos Jautakės pasakaitė.
2019-01-16 No comments -
Iš Vlaberio portretų galerijos (papildyta)
Kauniečiai rašytojai karikatūristo Vladimiro Beresniovo-Vlaberio akimis.
2019-01-15 No comments -
Skelbiamas 2019 m. „Pirmosios knygos“ konkursas
Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla skelbia 2019 m. „Pirmosios knygos“ konkursą ir kviečia jaunuosius autorius išbandyti kūrybines jėgas bei išleisti savo pirmąją knygą.
2019-01-07 No comments -
Jurgis Gimberis (1938 11 05–2018 12 31)
Lietuvos rašytojų sąjunga su liūdesiu praneša, kad po ilgos ir sunkios ligos paskutinę gruodžio dieną mirė prozininkas, humoristas ir satyrikas, vertėjas Jurgis Gimberis.
2019-01-07 No comments -
Gediminui Jankui – KMKA premija už metų kūrybos nuopelnus
2018 m. KMKA premija už reikšmingus kūrybinius pasiekimus skiriama rašytojui, dramaturgui Gediminui JANKUI.
2018-12-27 No comments -
Kauno rašytojų sveikinimas
2018-12-20 No comments -
Satyrikui Vytautui Eidukaičiui – 100
Pažymime satyriko, o retsykiais – lyriko Vytauto Eidukaičio (1918 12 21–1998 09 04), kurį pažinoję prisimena kaip draugišką, linkusį pajuokauti ir pabendrauti, 100-ąsias gimimo metines.
2018-12-17 No comments -
Stasys Babonas. „Dabar, Marija, ir visados“
Publikuojame vieną iš naujausių Stasio Babono apsakymų. Kaip autoriui įprasta, pasakotojos ir kitų veikėjų šnekos persipyna, susiraizgo, susimazgo, tad būkite įdėmūs…
2018-12-13 No comments -
Ištraukos iš ateinančios Edmundo Janušaičio poezijos knygos
Poeto Edmundo Janušaičio eilėraščiuose darniai sutaria vakarietiškumas ir lietuviškas lyrizmas, apstu talpių metaforų, pauzėse besiskleidžiančių prasmių. Visados įsimylėjęs poetas praeitais metais į „Debesų salą“ nuplukdė savo mylimąją, o šiemet įdėmiu žvilgsniu jau suspėjo perverti „Skylėtus akmenis“ ir toli gražu nesiruošia padėti taško.
2018-12-11 No comments -
Vytautas Martinkus – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas
Sveikiname, Nacionalinės premijos laureate Vytautai! Pritariame Paties nuomonei, kad dalis laurų teisėtai priklauso ir Kaunui.
2018-12-10 No comments -
Gediminas Jankus. „Vlado Kalvaičio Gulagas. Metafizinė kančia ir viltis“ (recenzija)
B. Sruogos „Dievų miškui“ ar A. Solženycino „Vienai Ivano Denisovičiaus dienai“ nenusileidžiantį Vlado Kalvaičio novelių romaną „Sustiprinto režimo barakas“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2011) nagrinėja žvilgsnį ir plunksną pagalandęs Gediminas Jankus.
2018-12-07 No comments -
Parimti prie Vydūno
Perskaityti Vydūną iš naujo, sau – su jaunatvišku susižavėjimu. Kaip kadaise jaunystėje skaitėme „Probočių šešėlius“, „Amžiną ugnį“. Taigi – parimti prie Vydūno. Gruodžio 7 dieną, penktadienį, 17 val. susiburkime Juozo Tumo-Vaižganto muziejuje – daug įdomaus sužinoti apie Vydūną, paklausyti Petro Venslovo ir ansamblio „Kadujo“.
2018-12-06 No comments -
Eglė Perednytė. Eilėraščiai
Rašytojai Eglei Perednytei poezija neatsiejama nuo dvasingumo ir dievoieškos, o skaitytojai šios autorės kūryboje atranda žodžių ir vaizdų subtilumą bei trapumą. Tad koks dar geresnis būdas pradėti Adventą, jei ne Eglės eilėmis?
2018-12-05 One comment -
Ieva Rudžianskaitė. „Maži kasdienybės stebuklai“ (recenzija)
Filosofijos mokslų daktarė Ieva Rudžianskaitė dėmesingai dairosi po stebuklingą Onos Jautakės vaikams sukurtą pasakų ir istorijų pasaulį.
2018-12-03 No comments -
Literatūriniai pusryčiai su Donaldu Kajoku (reportažas)
VDU studentų kūrybinė grupė „Declamationes“ lapkričio 28 d. kvietė į antrajį Literatūrinių pusryčių programos renginį „Tarsi cukraus plytelė stiklinėje“ kartu su poetu, eseistu ir prozininku Donaldu Kajoku.
2018-12-02 No comments -
Nijolė Raižytė. „Kaune, Žaliakalnyje, angelai nemiega…“
Prozininkė, muziejininkė Nijolė Raižytė žodžio kišenėje neieško ne tik savo kūryboje, bet ir vertindama naujas kolegų knygas. Jūsų dėmesiui – jos įžvalgos, nuskambėjusios Maironio lietuvių literatūros muziejuje įvykusiame Edmundo Janušaičio eilėraščių rinkinio „Skylėti akmenys“ (Kaunas: Naujasis lankas, 2018) pristatyme.
2018-11-30 No comments -
Gintautas Dabrišius. Eilėraščiai
Kai Gintautas Dabrišius rašo eilėraščius, eilėraščiai užrašo Gintautą Dabrišių, o mums telieka nudžiugti, koks darnus šis vienis.
2018-11-30 No comments -
Gediminui Jankui – Jotvingių kryžiaus riterių ordino kryžius
Minint Lietuvos kariuomenės 100-metį Kauno įgulos karininkų ramovėje rašytojas, pirmasis atkurtos Lietuvos Šaulių sąjungos vadas Gediminas Jankus Ordino 530 metų įkūrimo proga už nuopelnus Lietuvai apdovanotas Jotvingių kryžiaus riterių ordino kryžiumi.
2018-11-26 No comments -
Ona Jautakė. „Raudona ir mėlyna“
Nauja Onos Jautakės pasakaitė mažiems ir dideliems skaitytojams. Juk ne paslaptis – išmintingi žmonės pasakų neišauga.
2018-11-22 No comments -
Vladas Vaitkevičius. „Neišsiskleidęs…“ (prisiminimai apie Virgilijų Kaziūną)
Vlado Vaitkevičiaus atsiminimai apie ilgametę draugystę su poetu Virgilijumi Kaziūnu, jaunų dienų draugus, smagius nutikimus ir dažnus pokalbius apie kūrybą iki aušros.
2018-11-15 No comments -
Tautvyda Marcinkevičiūtė. „Terribly in Love“ / „Siaubingai įsimylėjus“ (Sandpoint, Idaho: Lost Horse Press, 2018)
JAV ką tik pasirodė dvikalbė poetės Tautvydos Marcinkevičiūtės poezijos rinktinė „Terribly in Love“ / „Siaubingai įsimylėjus“. Pasaulyje, kuriame dominuoja vyrai, rašytoja neišsižada nei savojo moteriškumo, nei pilietiškumo.
2018-10-30 No comments -
Kristina Poderytė-Bačiulienė. „Filosofija – kaip pleistras“ (recenzija)
Belukštendama pirmąją Ievos Rudžianskaitės knygą „Be skaičių“, Kristina Poderytė-Bačiulienė atranda subtilias filosofijos ir poezijos jungtis bei mažosiose meditacijose iškylančias amžinąsias meilės, laiko, Dievo temas. Pamažu aiškėja, kad kartais teisingas klausimas yra svarbesnis už visus atsakymus.
2018-10-30 No comments -
Ona Jautakė. „Nidos haiku“
Slėpkite laikrodžius – taupiažodžiuose Onos Jautakės tekstuose veriasi bekraštės laiko, erdvės, minties platybės.
2018-10-29 2 komentarai -
Gediminas Jankus. „Vytauto Martinkaus epas. Per archetipus iki egzistencinių gilumų“ (recenzija)
Naujausią Vytauto Martinkaus romaną „Tavo bažnyčios rūsys“ (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018) perskaitęs Gediminas Jankus drauge su rašytoju Edwardu Docxu sušunka „Postmodernism is dead“ ir žengia į naują – autentiškumo – amžių.
2018-10-25 4 komentarai -
Vlado Vaitkevičiaus asmeninės bibliotekos atidarymas Kazitiškyje (fotoreportažas)
Spalio 12-tąją, saulėtą šiltą bobų vasaros dieną, Kazitiškyje – poeto gimtinėje netoli Ignalinos – įvyko jaukus Vlado Vaitkevičiaus padovanotos gimtam kraštui asmeninės bibliotekos atidarymas.
2018-10-15 No comments -
Rašytojo Liudo Gustainio pirmosios mirties metinės
Prieš metus mirė kolega Liudas Gustainis (1944 07 14 Mažeikiuose – 2017 10 19 Kaune. Palaidotas Panemunės kapinėse). Spalio 19 d., penktadienį, 15 val. kviečiame pagerbti jo atminimą.
2018-10-15 No comments -
Kęstučio Navako pasakos – turkiškai
Kęstučio Navako ir Marijos Smirnovaitės pasakų knyga „Žvėreliai mokosi draugauti“ (Kaunas: Jūsų Flintas, 2014) nuo šiol džiugins ir mažuosius Turkijos skaitytojus.
2018-10-09 No comments -
Algimantas Mikuta. „Toptelėjo galvon…“ II dalis
Nuo meškų ir šakalų Lietuvoje iki žodžio (ne)visagalybės – nauja Algimanto Mikutos apmąstymų porcija.
2018-10-09 No comments -
Gediminas Jankus. „Gintaro Varno apreiškimas. Salto mortale Kauno scenoje“ (recenzija)
Gediminas Jankus kritiškai žvelgia į Nacionaliniame Kauno dramos teatre pastatytą spektaklį „Getas“ (rež. Gintaras Varnas), sukurtą pagal Joshua Sobolio pjesę ir dokumentinę medžiagą.
2018-10-03 No comments -
Jotvingių premija – rašytojai Daivai Čepauskaitei
Jotvingių premija šiemet skiriama poetei, dramaturgei Daivai Čepauskaitei už jos eilėraščių knygą „Baisiai gražūs eilėraščiai“ (Kaunas: Žalias kalnas, 2017). Apdovanojimas bus įteiktas tarptautiniame literatūros festivalyje „Poetinis Druskininkų ruduo“, Druskininkuose, centre „Dainava“ spalio 6 dieną, šeštadienį, 19 val.
2018-10-03 No comments -
Algimantas Mikuta. „Toptelėjo galvon…“ I dalis
Algimanto Mikutos užrašuose – margas temų kaleidoskopas, pradedant svarstymais, kas gi laukia Lietuvos dar po šimto metų, baigiant prisiminimais apie raudonais krabais nusėtą kelią Santjage per smarkią liūtį ar Kauno menininkų namuose netikėta kryptimi einančią Ofeliją…
2018-09-21 No comments -
Telšiuose bus atidengtas paminklas poetui Vytautui Mačerniui
Praėjus bemaž dviem dešimtmečiams nuo sumanymo pradžios, spalio mėnesį Telšiuose bus atidengtas paminklas poetui Vytautui Mačerniui. Pirmasis šio paminklo modelis sukurtas dar 1990–1991 metais, o jo istorija – ilga ir paini.
2018-09-20 No comments -
Žaliakalnyje vartelius atveria Poetų sodas (VIDEO)
Rugsėjo 20 d., ketvirtadienį, 16 val. Žaliakalnyje, Kapsų ir Šakių g. sankirtoje, kviečiame susiburti Poetų sodo kalbų ir darbų įvykyje. Smalsu? Pasivaikščiokime drauge su sodo šeimininku poetu Edmundu Janušaičiu…
2018-09-19 No comments -
Aldona Ruseckaitė. Ištrauka iš rašomos knygos „Padai pilni vinių“
Poetė, prozininkė, muziejininkė Aldona Ruseckaitė, populiarių knygų apie Maironį, Žemaitę ir Vytautą Mačernį autorė, talentingai atveria dar vieną, šįsyk – poetės Salomėjos Nėries – gyvenimą.
2018-09-13 No comments -
Įtekstintas Kaunas: ruduo
Atėjus rugsėjui ir vėl kviečia projektas „Įtekstintas Kaunas“! Tai Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus organizuojamas susitikimų, diskusijų, kūrybos skaitymų ciklas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui pažymėti.
2018-09-11 No comments -
Vladas Kalvaitis (1929–2018)
Lietuvos rašytojų sąjunga su giliu liūdesiu praneša, kad š. m. rugsėjo 6 d., po sukios ir ilgos ligos, eidamas devyniasdešimtuosius gyvenimo metus, mirė prozininkas, poetas, Vyriausybės premijos laureatas Vladas Kalvaitis.
2018-09-10 One comment -
Gediminas Jankus. „Algirdas Avižienis. Didieji šalia mūsų“
Rašytojas Gediminas Jankus įdėmiai sklaido naujausios Rimanto P. Vanago knygos „Avižienio algoritmas ir kiti neramūs ritmai“ (Vilnius: Petro ofsetas, 2018) puslapius. Kūrinio paantraštė intriguojanti: „Mokslininko Algirdo A. Avižienio gyvenimo romanas“…
2018-09-05 No comments -
Rašytojų suoleliai
Jurbarko rajono bibliotekos parko alėjoje pristatyti suoleliai, dedikuoti kraštiečiams kūrėjams, tarp jų – Aldonai Elenai Puišytei, Violetai Šoblinskaitei ir Gasparui Aleksai.
2018-08-30 No comments -
„Vaižgantinės“ 2018
Rugsėjo 15 d. gimtajame Vaižganto Malaišių kaime susiburti kviečia jubiliejinės –10-osios – „Vaižgantinės“.
2018-08-27 No comments -
Kristina Poderytė-Bačiulienė. „Pažvelgus į vakarą“ (recenzija)
Kauno rašytojų bičiulė, lituanistė, aktyvi literatūros renginių lankytoja Kristina Poderytė-Bačiulienė atidžiai įsižiūri į naujausioje poeto Viktoro Gulbino knygoje „Veidu į vakarą“ atspindintį ir gramzdinantį veidrodį. Kur jis nardina, ką atspindi?..
2018-08-07 2 komentarai -
Liudo Dovydėno premija – rašytojui Markui Zingeriui
Liudo Dovydėno premija, kuria apdovanojamas geriausio naujo lietuviško romano autorius, šiemet paskirta rašytojui Markui Zingeriui. Kūrėjas įvertintas už romaną „Aš sėdėjau Stalinui ant kelių“, 2017 metais išleistą Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos.
2018-07-27 No comments -
Jurga Po Alessi ir Davide Ferrari. „Donaldo Kajoko poezijos knyga prakalbo kurtiems asiliukams Italijoje“
„All’asinello sordo“ („Kurčiam asiliukui“) yra Donaldo Kajoko (1953) poetinis debiutas Italijoje. Knygos pavadinimas pasiskolintas iš Horacijaus eilutės: surdo asello fabellam narrare, t. y. kurčiam asiliukui pasakėlę sekti. Šitokia poetui atrodo šiandienė poezijos padėtis. Tačiau, nepaisant nesusipratimų ir klaidingų interpretacijų, vis viena būtina kalbėti apie tai, kas svarbu, net jei tavęs klausysis tik kurti asiliukai.
2018-07-24 No comments -
Petras Palilionis. „Nemarusis priesakas“
Rašytojas Petras Palilionis prisimena didvyrišką Dariaus ir Girėno skrydį per Atlantą ir lakūnų paliktą priesaką.
2018-07-20 One comment -
Įtekstintas Kaunas: Valanda Maironiui atminti (fotoreportažas)
Birželio 27 d. prie Maironio kapo susiburti kvietė renginys iš ciklo „Įtekstintas Kaunas“, skirtas poeto Maironio (1862 m. spalio 21 d. – 1932 m. birželio 28 d.) atminimui.
2018-06-28 No comments -
Bernardo Brazdžionio literatūros premija – poetei Erikai Drungytei
Birželio 26 d. Pasvalio rajono savivaldybės Tarybos posėdyje nuspręsta Pasvalio rajono savivaldybės Bernardo Brazdžionio literatūros premiją skirti poetei Erikai Drungytei už eilėraščių knygą „Patria“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2015).
2018-06-28 No comments -
Kauno miesto garbės piliečio, poeto, kunigo Ričardo Mikutavičiaus 20-ųjų žūties metinių paminėjimas
Visuomeninė organizacija „Consilia Academica“ kartu su Kauno miesto savivaldybe, Aleksandro Stulginskio universitetu bei Maironio lietuvių literatūros muziejumi kviečia birželio 26–27 dienomis drauge pagerbti kunigo, teologijos mokslų daktaro, poeto, kolekcininko Ričardo Mikutavičiaus atminimą.
2018-06-20 No comments -
Poetui Gintarui Gutauskui – 50
Niekada nesužinosime, kokį šunį šviesaus atminimo poetas Gintaras Gutauskas būtų atsivedęs į savo 50-mečio kūrybos vakarą, kiek eilėraščių rinkinių būtų išleidęs iki šios dienos, kokius laurus pelnęs… Kviečiame drauge su Violeta Šoblinskaite Aleksa prisiminti kolegą, dar kartą paskaityti įžvalgias jo eiles.
2018-06-14 No comments -
Grigorijaus Kanovičiaus premija – prozininkui Tomui Kavaliauskui
Šiais metais Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinė premija skirta viduriniosios lietuvių prozininkų kartos rašytojui, filosofui, eseistui, mokslinių straipsnių autoriui Tomui Kavaliauskui už subtilumą ir autoriaus literatūrinę meistrystę liudijantį romaną „Originalas“.
2018-06-12 One comment -
Rašytojui Vytautui Čepliauskui – 85
Pažymėdami šviesaus atminimo rašytojo ir muzikologo Vytauto Čepliausko 85-metį, publikuojame jo žmonos Ramutės ir dukros Šviesės paruoštus poeto ir prozininko prisiminimų fragmentus.
2018-06-12 No comments -
Violetai Šoblinskaitei-Aleksa – Klaipėdos regiono metų bibliotekininkės nominacija „Jonvabalis“
Birželio 7 d. Violetai Šoblinskaitei-Aleksa suteikta Klaipėdos regiono metų bibliotekininkės nominacija „Jonvabalis“.
2018-06-08 No comments -
Rašytojui Vytautui Martinkui – 75-eri!
Vytautas Martinkus (g. 1943 gegužės 28 d.), antrasis Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus vadovas, vairą parėmęs iš Antano Drilingos, ką tik paminėjo garbingą jubiliejų. Nors rašytoją Kaune besutiksi retokai, kolegos bičiulio tikrai nepamiršta.
2018-06-01 No comments -
Gediminas Jankus. „Irnos Labokės impresijos: nuo žaismės iki dramatizmo“
Dėmesingasis Gediminas Jankus pastebi prozinį poetiškosios Irnos Labokės debiutą – novelečių knygą „Florestano niekučiai“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2018).
2018-05-31 No comments -
„Poezijos pavasaris 2018“ Kaune. Antroji savaitė (fotoreportažai)
Visą Lietuvą apskriejęs „Poezijos pavasaris 2018“ jau baigėsi, tačiau neabejotina, jog eilės ir toliau skambės įvairiausiuose namuose ir kiemeliuose, kultūros centruose ir bibliotekose. Buvusius kviečiame prisiminti, nebuvusius – pasidairyti antrosios festivalio savaitės renginiuose Kaune bei drauge pasidžiaugti kauniečių poetų įvertinimais.
2018-05-29 No comments -
Rašytojui Augustui Tamaliūnui – 75
Šviesaus atminimo rašytojas Augustas Tamaliūnas garsėjo kaip kandus, ironiškas, labai reiklus kalbai. Apie save pasakojo mažai, todėl jo neskelbta trumpa autobiografija turėtų sudominti skaitytojus. Ilgesnė šneka galėtų būti apie įvairiausius satyriko nuotykius; vienus jis užrašė, kitais mielai dalinosi su dažnu sutiktu. Publikacijoje – keletas fragmentų ir fotografijų.
2018-05-28 No comments -
Stanislovo Abromavičiaus „Tremties vaikai“ – anglų kalba
Anot dr. Mildos Bakšytės Richardson, S. Abromavičiaus knygose spausdinami mažųjų Lietuvos tremtinių atsiminimai yra ypač ryškūs, todėl siekiama išleisti knygą apie skaudžią lietuvių tremties į Sibirą istoriją ir anglų kalba, o platinti ją ne tik visoje Europoje, bet ir Amerikoje.
2018-05-23 No comments -
Pelnyti Algimanto Mikutos įvertinimai
Sukaktuvinio kūrybos vakaro Maironio lietuvių literatūros muziejuje metu 75-metį švenčiantis rašytojas Algimantas Mikuta apdovanotas ne tik dėmesiu, bet ir medaliais.
2018-05-23 No comments -
„Poezijos pavasaris 2018“ Kaune. Pirmoji savaitė (fotoreportažai)
„Poezijos pavasaris 2018“ visoje Lietuvoje, Europoje ir, žinoma, Kaune, įsisiūbavo visu smarkumu. (Papildyta)
2018-05-18 No comments -
Poezija lipa Kauno stogais!
Poetas Gintaras Patackas kadaise siūlė pričiupti pavasario vėją ir patikrinti, kur jam sparnai dygsta – šiemet saulės ir vėjo gairinami poetai, aktoriai ir skaitytojai ėmėsi šios nelengvos užduoties… Regis, pavyko.
2018-05-14 No comments -
Įtekstintas Kaunas: „Laisvės šaukliai“ (fotoreportažas)
Gegužės 9 d. Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovėje įvyko literatūros ir muzikos vakaras „Laisvės šaukliai“ iš renginių ciklo „Įtekstintas Kaunas“. Jūsų dėmesiui – fotoreportažas.
2018-05-10 No comments -
Gediminui Jankui – Šaulių sąjungos II laipsnio pasižymėjimo ženklas
Pirmasis atkurtos LŠS vadas Gediminas Jankus apdovanotas II laipsnio Šaulių sąjungos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus Šaulių sąjungai“.
2018-05-09 No comments -
Tarp pražystančių alyvų – pavasariškas premijų krepšelis
Kauniečiams poetams Daivai Čepauskaitei, Edmundui Janušaičiui bei Algimantui Mikutai – „Poezijos pavasario-2018“ premijos.
2018-05-04 No comments -
Gediminas Jankus. „Liudo Gustainio egzistencinės refleksijos“
Gediminas Jankus prisimena prozininką, poetą, skulptorių ir tapytoją Liudą Gustainį bei dėmesingai skaito paskutinį jo publikuotą romaną „Dagilio, šuns ir kiti šešėliai“.
2018-05-04 No comments -
„Poezijos pavasaris 2018“ Kaune
Nors pavasario orai ir permainingi, tačiau jis kasmet suburia pulkus poezijos kūrėjų bei skaitytojų, kadangi į įvairius miesto kampelius plūsteli lyrika; netrukus 54-ąjį kartą pakviesime į tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2018“ renginius Kaune.
2018-05-02 No comments -
Miškų mokykla: laisvės idealisto Adolfo Ramanausko-Vanago 100–metis Kaune (reportažas)
Balandžio 26 d. nepabūgusieji lietaus susibūrė prie Adolfui Ramanauskui-Vanagui skirto paminklo Kampo ir Kalniečių gatvių sankryžoje, kur Kauno rašytojai kvietė drauge paminėti partizanų vado generolo šimtmetį.
2018-04-27 No comments -
2018-ųjų Poezijos pavasario Maironio premijos laureatas – Almis Grybauskas
54-ojo Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu tapo poetas, vertėjas Almis Grybauskas. Kauno miesto savivaldybės įsteigta Maironio premija poetas bus apdovanotas už eilėraščių knygą „Toli blizga“ (Vilnius: Homo liber, 2017).
2018-04-24 No comments -
Įvertinta rašytojos Violetos Šoblinskaitės veikla bibliotekoje
Rašytojai Violetai Šoblinskaitei Aleksa suteiktas Geriausios 2017 metų bibliotekininkės vardas Jurbarko rajone.
2018-04-24 No comments -
Kaunas įsitekstina (fotoreportažas)
Prasidėjo Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus sumanyto ciklo „Įtekstintas Kaunas“, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, renginiai.
2018-04-23 No comments -
„Įtekstintas Kaunas“: Adolfui Ramanauskui-Vanagui – 100; „Laisvės šaukliai“
Informacija apie artimiausius projekto „Įtekstintas Kaunas“ renginius: Adolfo Ramanausko-Vanago šimtmečio minėjimą bei literatūros ir muzikos vakarą „Laisvės šaukliai“.
2018-04-23 No comments -
Kultūros šventė Kaune (fotoreportažas)
Balandžio 16-ąją, minint pasaulinę Kultūros dieną, Kauno valstybinėje filharmonijoje įteiktos Kauno miesto kultūros premijos, kuriomis pagerbti kūrėjai: aktorė Olita Veronika Dautartaitė, poetas Gintaras Patackas, menininkai Andrius Pukis ir Arvydas Žalpys, režisierius Algimantas Bronius Stankevičius.
2018-04-17 One comment -
Algimantas Mikuta. Eilėraščiai iš būsimos knygos „Septynios širšės“
Gegužės pradžioje, artėjant poeto Algimanto Mikutos jubiliejiniam gimtadieniui ir „Poezijos pavasariui“, pasirodys naujas ironiškų eilėraščių rinkinys „Septynios širšės“ (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018). Skelbiame keletą nepublikuotų eilėraščių iš būsimosios knygos.
2018-04-16 No comments -
Rašytojo Laimono Inio sukaktuvinio kūrybos vakaro akimirkos (fotoreportažas)
Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovėje saulėtą balandžio 11-osios popietę pristatyta sukaktuvininko Laimono Inio (g. 1938 m. balandžio 1 d.) novelių ir esė knyga „Paukščiai vėjyje“ ir dešimtmečio bibliografinė rodyklė „Gyvenimas su plunksna ir knyga“.
2018-04-13 No comments -
„Įtekstintas Kaunas“: Vydūnui – 150; „Tautos patriarchas ir mes“
Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyrius, pažymėdamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, organizuoja susitikimų ciklą „Įtekstintas Kaunas“. Renginiuose prisiminsime iškiliausius praėjusio šimtmečio Lietuvos rašytojus ir visuomenės veikėjus, Nepriklausomybės akto signatarus, pasipriešinimo okupantams kovų didvyrius, be kurių šiandien nebūtų nei švęstino šimtmečio, nei jį švenčiančių lietuvių.
2018-04-12 No comments -
Daivai Čepauskaitei – Aldonos Liobytės premija
Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią metų debiutą – knygą „Baisiai gražūs eilėraščiai“ (Kaunas: Žalias kalnas) – atiteko rašytojai Daivai Čepauskaitei.
2018-04-06 No comments -
Poetui Gintarui Patackui – Kauno kultūros premija
Tarp 2018-ųjų Kauno kultūros premijų laureatų – Gintaras Patackas, kuris visada buvo, yra ir bus Kauno miesto poetas, neretai pavadinamas Laisvės alėjos Bodleru ar Kauno bohemos simboliu.
2018-03-20 No comments -
Poezijos dieną pasitinkant
Nenumaldomai artėja kovo 21-oji, Pasaulinė Poezijos diena, įvairiausiuose Lietuvos ir pasaulio kampeliuose pasiūlysianti gausybę renginių ir skaitymų. Kad pasirinkimas kur dalyvauti ir kokią knygą atsiversti nebūtų kankinančiai sunkus, į pagalbą kviečiame Kauno rašytojus ir jų bičiulius.
2018-03-19 No comments -
Gediminas Jankus. „Pamatyti pasaulį esamą, pamatyti pasaulį, kurio nebėra“
Gediminas Jankus imasi svarbios ir nelengvos užduoties išnarstyti ne tik tris skirtingas, o gal ir kiek panašias po vienos knygos „Aš tave užmiršau“ viršeliu prisiglaudusias Daivos Čepauskaitės pjeses, bet ir kibiai pažvelgti į lietuviškos dramaturgijos situaciją.
2018-03-08 No comments -
Velnioniškai gera menininkų kompanija
Kviečiame susipažinti su naujausią Dogu Bankovo parodą įkvėpusio Wilfredo Oweno poezija, kurią rašytojo ir vertėjo Tomo Kavaliausko dėka pagaliau galime skaityti lietuviškai!
2018-03-06 No comments -
Devynioliktą kartą įteikta Vieno lito premija (fotoreportažas)
Kovo 2 d. Kauno menininkų namuose rašytojui Gediminui Jankui įteikta Vieno lito premija. Jūsų dėmesiui – šventės akimirkos.
2018-03-05 No comments -
Vieno lito premija – prozininkui Gediminui Jankui
Devynioliktoji Vieno lito premija skiriama prozininkui Gediminui Jankui už įtaigaus vaizduotės šėlsmo ir atpažįstamų realijų jungtis novelių rinkinyje „Rytoj“.
2018-02-26 No comments -
Gediminui Jankui – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio Atminimo medalis
Tarp vasario 16 d. Kauno įgulos karininkų ramovėje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio Atminimo medaliais už aktyvią veiklą, įtvirtinant Lietuvos valstybingumą, apdovanotųjų – rašytojas Gediminas Jankus.
2018-02-19 No comments -
Robertas Keturakis. „Ir Aušrine spindi Tėvynė“
Lietuva didžiuojasi Vytautu Didžiuoju, o štai Kaune kiekvienas žino didįjį Robertą Keturakį, įstabų ne tik savo ūgiu, aristokratišku stotu, bet ir gerais žodžiais bei gražiais darbais. Įsiklausykime, ką meiliai rašytoju prelatu tituluojamas R. Keturakis turi pasakyti Vasario 16-osios išvakarėse.
2018-02-14 No comments -
Pažymėtas pirmasis „Poezijos pavasario laureatų bibliotekėlės“ dešimtmetis
Sausio 24 d. Kauno menininkų namų svetainėje šventiškai pažymėtas pirmasis „Poezijos pavasario laureatų bibliotekėlės“ dešimtmetis. Jūsų dėmesiui – renginio reportažas.
2018-01-26 No comments -
Gediminas Jankus. „Palilioniškos rožės ir lelijos Rūtos atminimui“ (recenzija)
Dramaturgas, prozininkas, teatro kritikas, publicistas Gediminas Jankus recenzuoja kolegos Petro Palilionio paslaptingą dvigubą Rūtos Staliliūnaitės atminimui skirtą knygą „Meilės ieškotojai / Ir vienąkart…“
2018-01-25 One comment -
Erikai Drungytei – Kauno moterų klubo „Ad astra“ įvertinimas
Kauno moterų klubas „Ad astra“ miesto Rotušėje tradiciškai apdovanojo veiklias, savo darbais ir labdaros akcijomis pasižymėjusias moteris. Leidinio „Nemunas“ redaktorė, kūrėja Erika Drungytė pagerbta už plačiasparnę poeziją.
2018-01-16 No comments -
Mylimiausia dainų tekstų autorė – Erika Drungytė
Sausio 6 d. Kauno Žalgirio arenoje įvykusioje pirmojoje radijo stoties „Lietus“ organizuojamų muzikos apdovanojimų ceremonijoje „Aukso lašas“ mylimiausio dainų tekstų autoriaus nominaciją pelnė poetė Erika Drungytė.
2018-01-08 No comments -
Kauno rašytojų sveikinimas
2017-12-22 One comment -
Tautvydai Marcinkevičiūtei – KMKA premija už metų kūrybos nuopelnus
Kauno meno kūrėjų asociacijos premija už metų kūrybos nuopelnus paskirta poetei ir vertėjai Tautvydai MARCINKEVIČIŪTEI-PATACKIENEI už jautrią poetinę esaties ir amžinybės sąsajų interpretaciją.
2017-12-19 No comments -
Viktorui Rudžianskui – Lietuvos žurnalistų sąjungos medalis
Jubiliejinio kūrybos vakaro metu poetui, žurnalistui, leidėjui Viktorui Rudžianskui įteiktas Lietuvos žurnalistų sąjungos medalis „Už nuopelnus žurnalistikai“.
2017-11-28 No comments -
LRS Kauno skyriaus gretas papildė rašytoja Rebeka Una
Naujausia Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus narė – prozininkė Rebeka Una (tikrasis vardas – Jurga Šalaševičiūtė).
2017-11-16 No comments -
Aušrinė Kurgonaitė. „Ant juodo kalno“
Pristatome trumposios prozos konkurse paskatinimą pelniusį Aušrinės Kurgonaitės tekstą „Ant juodo kalno“.
2017-11-13 No comments -
Nijolė Vailionytė. „Mano kaimynas“
Jūsų dėmesiui – trumposios prozos konkurse paskatinimą pelniusi Nijolė Vailionytė ir jos tekstas „Mano kaimynas“.
2017-11-13 No comments -
Eglė Žvirblienė. „Abstrakcijos“
Kviečiame susipažinti su trumposios prozos konkurso III vietos laimėtoja Egle Žvirbliene ir jos tekstu „Abstrakcijos“.
2017-11-13 No comments -
Oksana Judakova. „Miniatiūros“
Pristatome trumposios prozos konkurso III vietos laimėtoją Oksaną Judakovą ir jos „Miniatiūras“.
2017-11-13 No comments -
Egidijus Zaikauskas. „Mirtie, einu tavęs pasitikti“
Jūsų dėmesiui – trumposios prozos konkurso II vietos laimėtojas Egidijus Zaikauskas ir jo kūrinys „Mirtie, einu tavęs pasitikti“.
2017-11-13 No comments -
Rokas Mikutis. „Laimė“
Pristatome trumposios prozos konkurso laimėtoją Roką Mikutį ir laurus susišlavusį pasakojimą „Laimė“.
2017-11-13 No comments -
Apie Juttos Noak knygos „Raudonos pelytės“ sutiktuves
Kaip Tu jautiesi? Kokia Tavo Lemtis? Kasdienė kova už teisę būti savimi. Stiklo tiltas, jungiantis šviesią praeitį ir rūsčią realybę. Kraujo ryšis ir Lemtis. Šios mintys buvo gvildenamos lietingą bet dvasiškai saulėtą vakarą Kauno m. savivaldybės Vinco Kudirkos bibliotekos „Berželio“ padalinyje, kur vyko LUMA narės, rašytojos Juttos Noak kūrybos vakaras, naujausios knygos „Raudonos pelytės“ pristatymas.
2017-11-13 No comments -
Ką skaito Kauno rašytojai? (IX)
Satyrikas Rimantas Petras Klusas pristato savo tylaus laisvalaikio skaitinius.
2017-11-13 No comments -
Ką skaito Kauno rašytojai? (VIII)
Poetė Egidija Šeputytė kviečia susipažinti su Jungo ir jungistų literatūra.
2017-11-09 No comments -
Ką skaito Kauno rašytojai? (VII)
Eglė Perednytė ir Gasparas Aleksa rekomenduoja dvasingumą ugdančias knygas, o Gasparas taip pat domisi ir kitų šalių kultūromis bei užsimena apie savo būsimą romaną.
2017-11-09 One comment -
Ką skaito Kauno rašytojai? (VI)
Vertėja Aida Krilavičienė dalinasi puikiais užsienio romanų apie kūrybinės krizės kamuojamus rašytojus vertimais, o poetas Vladas Vaitkevičius skaito naujas lietuviškas knygas ir prisimena užsienio autorių klasiką.
2017-11-09 No comments -
Ką skaito Kauno rašytojai? (V)
Jurgis Gimberis prisimena vaikų ir suaugusiųjų mylima klasika tapusias knygas, o į lietuvių literatūros istoriją įnikusi Violeta Šoblinskaitė Aleksa suranda laiko ir intriguojantiems užsienio autorių romanams.
2017-11-09 No comments -
Ką skaito Kauno rašytojai? (IV)
Markas Zingeris rekomenduoja romanus anglų kalba, o Stanislovas Abromavičius siūlo skaitinius neabejingiems Lietuvos istorijos skauduliams.
2017-11-09 No comments -
Ką skaito Kauno rašytojai? (III)
Įdomias knygas rekomenduoja įvairiems žanrams neabejingos rašytojos Tautvyda Marcinkevičiūtė ir Nijolė Raižytė.
2017-11-08 No comments -
Ką skaito Kauno rašytojai? (II)
Savo skaitymo atradimais dalijasi rašytojai Ona Jautakė ir Vidmantas Kiaušas-Elmiškis.
2017-11-08 No comments -
Ką skaito Kauno rašytojai? (I)
Skaitymo metams įsibėgėjant apie įdomiausias neseniai perskaitytas arba tebesklaidomas knygas pasakoja rašytojai Aldona Ruseckaitė ir Tomas Kavaliauskas.
2017-09-27 No comments