Naujienos

 • 2018-ųjų Poezijos pavasario Maironio premijos laureatas – Almis Grybauskas

  54-ojo Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu tapo poetas, vertėjas Almis Grybauskas. Kauno miesto savivaldybės įsteigta Maironio premija poetas bus apdovanotas už eilėraščių knygą „Toli blizga“ (Vilnius: Homo liber, 2017).

 • Įvertinta rašytojos Violetos Šoblinskaitės veikla bibliotekoje

  Rašytojai Violetai Šoblinskaitei Aleksa suteiktas Geriausios 2017 metų bibliotekininkės vardas Jurbarko rajone.

 • Kaunas įsitekstina (fotoreportažas)

  Prasidėjo Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus sumanyto ciklo „Įtekstintas Kaunas“, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, renginiai.

 • „Įtekstintas Kaunas“: Adolfui Ramanauskui-Vanagui – 100; „Laisvės šaukliai“

  Informacija apie artimiausius projekto „Įtekstintas Kaunas“ renginius: Adolfo Ramanausko-Vanago šimtmečio minėjimą bei literatūros ir muzikos vakarą „Laisvės šaukliai“.

 • Kultūros šventė Kaune (fotoreportažas)

  Balandžio 16-ąją, minint pasaulinę Kultūros dieną, Kauno valstybinėje filharmonijoje įteiktos Kauno miesto kultūros premijos, kuriomis pagerbti kūrėjai: aktorė Olita Veronika Dautartaitė, poetas Gintaras Patackas, menininkai Andrius Pukis ir Arvydas Žalpys, režisierius Algimantas Bronius Stankevičius.

 • Algimantas Mikuta. Eilėraščiai iš būsimos knygos „Septynios širšės“

  Gegužės pradžioje, artėjant poeto Algimanto Mikutos jubiliejiniam gimtadieniui ir „Poezijos pavasariui“, pasirodys naujas ironiškų eilėraščių rinkinys „Septynios širšės“ (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018). Skelbiame keletą nepublikuotų eilėraščių iš būsimosios knygos.

 • Rašytojo Laimono Inio sukaktuvinio kūrybos vakaro akimirkos (fotoreportažas)

  Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovėje saulėtą balandžio 11-osios popietę pristatyta sukaktuvininko Laimono Inio (g. 1938 m. balandžio 1 d.) novelių ir esė knyga „Paukščiai vėjyje“ ir dešimtmečio bibliografinė rodyklė „Gyvenimas su plunksna ir knyga“.

 • „Įtekstintas Kaunas“: Vydūnui – 150; „Tautos patriarchas ir mes“

  Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyrius, pažymėdamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, organizuoja susitikimų ciklą „Įtekstintas Kaunas“. Renginiuose prisiminsime iškiliausius praėjusio šimtmečio Lietuvos rašytojus ir visuomenės veikėjus, Nepriklausomybės akto signatarus, pasipriešinimo okupantams kovų didvyrius, be kurių šiandien nebūtų nei švęstino šimtmečio, nei jį švenčiančių lietuvių.

 • Daivai Čepauskaitei – Aldonos Liobytės premija

  Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią metų debiutą – knygą „Baisiai gražūs eilėraščiai“ (Kaunas: Žalias kalnas) – atiteko rašytojai Daivai Čepauskaitei.

 • Poetui Gintarui Patackui – Kauno kultūros premija

  Tarp 2018-ųjų Kauno kultūros premijų laureatų – Gintaras Patackas, kuris visada buvo, yra ir bus Kauno miesto poetas, neretai pavadinamas Laisvės alėjos Bodleru ar Kauno bohemos simboliu.

 • Poezijos dieną pasitinkant

  Nenumaldomai artėja kovo 21-oji, Pasaulinė Poezijos diena, įvairiausiuose Lietuvos ir pasaulio kampeliuose pasiūlysianti gausybę renginių ir skaitymų. Kad pasirinkimas kur dalyvauti ir kokią knygą atsiversti nebūtų kankinančiai sunkus, į pagalbą kviečiame Kauno rašytojus ir jų bičiulius.

 • Gediminas Jankus. „Pamatyti pasaulį esamą, pamatyti pasaulį, kurio nebėra“

  Gediminas Jankus imasi svarbios ir nelengvos užduoties išnarstyti ne tik tris skirtingas, o gal ir kiek panašias po vienos knygos „Aš tave užmiršau“ viršeliu prisiglaudusias Daivos Čepauskaitės pjeses, bet ir kibiai pažvelgti į lietuviškos dramaturgijos situaciją.

 • Velnioniškai gera menininkų kompanija

  Kviečiame susipažinti su naujausią Dogu Bankovo parodą įkvėpusio Wilfredo Oweno poezija, kurią rašytojo ir vertėjo Tomo Kavaliausko dėka pagaliau galime skaityti lietuviškai!

 • Devynioliktą kartą įteikta Vieno lito premija (fotoreportažas)

  Kovo 2 d. Kauno menininkų namuose rašytojui Gediminui Jankui įteikta Vieno lito premija. Jūsų dėmesiui – šventės akimirkos.

 • Vieno lito premija – prozininkui Gediminui Jankui

  Devynioliktoji Vieno lito premija skiriama prozininkui Gediminui Jankui už įtaigaus vaizduotės šėlsmo ir atpažįstamų realijų jungtis novelių rinkinyje „Rytoj“.

 • Gediminui Jankui – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio Atminimo medalis

  Tarp vasario 16 d. Kauno įgulos karininkų ramovėje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio Atminimo medaliais už aktyvią veiklą, įtvirtinant Lietuvos valstybingumą, apdovanotųjų – rašytojas Gediminas Jankus.

 • Robertas Keturakis. „Ir Aušrine spindi Tėvynė“

  Lietuva didžiuojasi Vytautu Didžiuoju, o štai Kaune kiekvienas žino didįjį Robertą Keturakį, įstabų ne tik savo ūgiu, aristokratišku stotu, bet ir gerais žodžiais bei gražiais darbais. Įsiklausykime, ką meiliai rašytoju prelatu tituluojamas R. Keturakis turi pasakyti Vasario 16-osios išvakarėse.

 • Pažymėtas pirmasis „Poezijos pavasario laureatų bibliotekėlės“ dešimtmetis

  Sausio 24 d. Kauno menininkų namų svetainėje šventiškai pažymėtas pirmasis „Poezijos pavasario laureatų bibliotekėlės“ dešimtmetis. Jūsų dėmesiui – renginio reportažas.

 • Gediminas Jankus. „Palilioniškos rožės ir lelijos Rūtos atminimui“ (recenzija)

  Dramaturgas, prozininkas, teatro kritikas, publicistas Gediminas Jankus recenzuoja kolegos Petro Palilionio paslaptingą dvigubą Rūtos Staliliūnaitės atminimui skirtą knygą „Meilės ieškotojai / Ir vienąkart…“

 • Erikai Drungytei – Kauno moterų klubo „Ad astra“ įvertinimas

  Kauno moterų klubas „Ad astra“ miesto Rotušėje tradiciškai apdovanojo veiklias, savo darbais ir labdaros akcijomis pasižymėjusias moteris. Leidinio „Nemunas“ redaktorė, kūrėja Erika Drungytė pagerbta už plačiasparnę poeziją.

 • Mylimiausia dainų tekstų autorė – Erika Drungytė

  Sausio 6 d. Kauno Žalgirio arenoje įvykusioje pirmojoje radijo stoties „Lietus“ organizuojamų muzikos apdovanojimų ceremonijoje „Aukso lašas“ mylimiausio dainų tekstų autoriaus nominaciją pelnė poetė Erika Drungytė.

 • Kauno rašytojų sveikinimas
 • Tautvydai Marcinkevičiūtei – KMKA premija už metų kūrybos nuopelnus

  Kauno meno kūrėjų asociacijos premija už metų kūrybos nuopelnus paskirta poetei ir vertėjai Tautvydai MARCINKEVIČIŪTEI-PATACKIENEI už jautrią poetinę esaties ir amžinybės sąsajų interpretaciją.

 • Viktorui Rudžianskui – Lietuvos žurnalistų sąjungos medalis

  Jubiliejinio kūrybos vakaro metu poetui, žurnalistui, leidėjui Viktorui Rudžianskui įteiktas Lietuvos žurnalistų sąjungos medalis „Už nuopelnus žurnalistikai“.

 • LRS Kauno skyriaus gretas papildė rašytoja Rebeka Una

  Naujausia Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus narė – prozininkė Rebeka Una (tikrasis vardas – Jurga Šalaševičiūtė).

 • Apie Juttos Noak knygos „Raudonos pelytės“ sutiktuves

  Kaip Tu jautiesi? Kokia Tavo Lemtis? Kasdienė kova už teisę būti savimi. Stiklo tiltas, jungiantis šviesią praeitį ir rūsčią realybę. Kraujo ryšis ir Lemtis. Šios mintys buvo gvildenamos lietingą bet dvasiškai saulėtą vakarą Kauno m. savivaldybės Vinco Kudirkos bibliotekos „Berželio“ padalinyje, kur vyko LUMA narės, rašytojos Juttos Noak kūrybos vakaras, naujausios knygos „Raudonos pelytės“ pristatymas.

 • Ką skaito Kauno rašytojai? (IX)

  Satyrikas Rimantas Petras Klusas pristato savo tylaus laisvalaikio skaitinius.

 • Ką skaito Kauno rašytojai? (VIII)

  Poetė Egidija Šeputytė kviečia susipažinti su Jungo ir jungistų literatūra.

 • Ką skaito Kauno rašytojai? (VII)

  Eglė Perednytė ir Gasparas Aleksa rekomenduoja dvasingumą ugdančias knygas, o Gasparas taip pat domisi ir kitų šalių kultūromis bei užsimena apie savo būsimą romaną.

 • Ką skaito Kauno rašytojai? (VI)

  Vertėja Aida Krilavičienė dalinasi puikiais užsienio romanų apie kūrybinės krizės kamuojamus rašytojus vertimais, o poetas Vladas Vaitkevičius skaito naujas lietuviškas knygas ir prisimena užsienio autorių klasiką.

 • Ką skaito Kauno rašytojai? (V)

  Jurgis Gimberis prisimena vaikų ir suaugusiųjų mylima klasika tapusias knygas, o į lietuvių literatūros istoriją įnikusi Violeta Šoblinskaitė Aleksa suranda laiko ir intriguojantiems užsienio autorių romanams.

 • Ką skaito Kauno rašytojai? (IV)

  Markas Zingeris rekomenduoja romanus anglų kalba, o Stanislovas Abromavičius siūlo skaitinius neabejingiems Lietuvos istorijos skauduliams.

 • Ką skaito Kauno rašytojai? (III)

  Įdomias knygas rekomenduoja įvairiems žanrams neabejingos rašytojos Tautvyda Marcinkevičiūtė ir Nijolė Raižytė.

 • Ką skaito Kauno rašytojai? (II)

  Savo skaitymo atradimais dalijasi rašytojai Ona Jautakė ir Vidmantas Kiaušas-Elmiškis.

 • Ką skaito Kauno rašytojai? (I)

  Skaitymo metams įsibėgėjant apie įdomiausias neseniai perskaitytas arba tebesklaidomas knygas pasakoja rašytojai Aldona Ruseckaitė ir Tomas Kavaliauskas.