Virtuali Kauno rašytojų buveinė

sausis, 2020

28saus18:00Virginijos Kulvinskaitės knygos „kai aš buvau malalietka“ pristatymas18:00 A. Mapu g. 18

Daugiau

Renginio detalės

Sausio 28 d., antradienį, 18 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje (A. Mapu g. 18) įvyks Virginijos Kulvinskaitės knygos „kai aš buvau malalietka“ pristatymas. Pokalbį su knygos autore moderuos filosofas, žurnalistas Paulius Gritėnas. Renginys skirtas Metų knygos rinkimams.

„kai aš buvau malalietka“ – pirmoji išpažintinė knyga apie laukinį dešimtąjį dešimtmetį Vilniuje, papasakota iš moters perspektyvos. Kioskeliai, reivai, pirmieji Vilniaus naktiniai klubai, tūsai, vėliau – doktorantūros studijos ir tarptautinės konferencijos. Filologė, netikinti literatūra ir labiau už viso pasaulio meną vertinanti betarpiškas patirtis. Pastangos pritapti, meilės siekimas, malonumo troškimas, laimės akimirkos, purvas. Ir žinojimas, kad neprapulsi. Tai tapatybė, netelpanti į tradicinius įvaizdžius. Jokio sentimentalumo. Jokio kaltės jausmo. Jokios patetikos.

Literatūros kritikės, literatūrologės ir rašytojos Virginijos Kulvinskaitės antrojoje knygoje „Kai aš buvau malalietka“ užfiksuotas autorės vaikystės miestas, jo erdvės, žmonių portretai, kasdienybės kultūros formos, socialinis kontekstas. Atvirai analizuojamos sunkios bei aktualios šeimos, meilės, draugystės, nekaltybės, abortų temos. Brandos literatūrai artima autorės proza pasakoja savarankiškos mergaitės, o vėliau – ir emancipuotos jaunos moters, istoriją, kuri atskleidžia lietuvių literatūroje mažai pasitelktą subjektyvų požiūrį, dekonstruoja įvarius literatūrinius ir kultūrinius moteriškumo stereotipus.

Virginija Kulvinskaitė (Cibarauskė) – rašytoja, literatūros kritikė. Gimė 1983 m. Vilniuje. 2017 m. išleista eilėraščių knyga „Antrininkė“ įtraukta į Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto renkamą kūrybiškiausių metų knygų dvyliktuką. 2019 m. išleistas romanas „kai aš buvau malalietka“ įtrauktas į Metų knygų rinkimų prozos penketuką. „kai aš buvau malalietka“ tęsia V. Kulvinskaitės eilėraščių rinkinyje „Antrininkė“ pradėtą prieštaringos savosios tapatybės, santykio su kitais ir supančia aplinka pasakojimą.

Paulius Gritėnas – filosofas, žurnalistas, apžvalgininkas. Po filosofijos studijų Vilniaus universitete 7 metus dirbo įvairiose žiniasklaidos priemonėse. Buvo užsienio ir Lietuvos aktualijų korespondentu, laidų ir renginių vedėju. Šiuo metu rašo savaitinius komentarus naujienų portale delfi.lt, kartu su filosofu Viktoru Bachmetjevu kuria pokalbių laidą „Esminiai dalykai“, yra Žmogaus teisių stebėjimo instituto tarybos narys.

Renginys nemokamas.

Renginio kavos draugas Caffeine LT.

Renginio metu fotografuojama / filmuojama.

 

Organizatorių informacija

Laikas

(Antradienis) 18:00

Adresas

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius

A. Mapu g. 18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X