Virtuali Kauno rašytojų buveinė

sausis, 2020

24saus17:00Viduržiemio šventė „Skambanti ir švytinti oranžerija“17:00 Ž. E. Žilibero g. 6, Kaunas

Daugiau

Renginio detalės

Sausio 24 d., penktadienį, 17 val. VDU Botanikos sodo oranžerija (Ž. E. Žilibero g. 6, Kaunas) taps šviesų ir garsų oaze – čia vyks viduržiemio šventė „Skambanti ir švytinti oranžerija“. Šventės programoje – ypatingai apšviesta oranžerija, muzikos instrumentų garsai ir solistų balsai, poezijos knygos pristatymas. Šventėje lankytojų akiratį plės ekskursijų vadovo pasakojimai, suburs, šildys ir skonių pagalba į vasaros pievas skraidins Botanikos sodo arbata.

Viduržiemio šventės dalyviai pirmieji susipažins su momento, akimirkos, baltiškųjų pradų skelbimo poetu vadinamo Povilo Ventos Kuprio naujausia poezijos knyga „Medžiameldis“. Šių metų pradžioje pasirodžiusią, dar dažais kvepiančią knygą autorius vadina manifestu: esu medžio ir gamtos, gamtos jėgų, gamtos grožio ir jos amžinumo garbintojas. Pirmoji P. Ventos Kuprio knyga „Pirmasis saulės spindulys“ (2016) buvo skirta meilei, įsimylėjimui: ne vien žmonėms, bet ir gamtai, baltiškiems dievams, egzistencinei būčiai. „Medžiameldyje“ – nemažas pluoštas haiku. Kaip sako knygos autorius, „tai yra mano kasdienio gyvenimo potyriai, paversti talpiais trieiliais“.

Skambančioje ir švytinčioje VDU Botanikos sodo oranžerijoje skirtingose vietose skambės muzika: nuo klasikos iki šiuolaikinės pop muzikos. Šventėje akordeoną prakalbins Vytenis Danielius, saksofono garsais erdves užlies Gytis Murauskas, švelnius kanklių akordus dovanos Justina Šimonytė. Lankytojų dėmesį trauks ir ausis džiugins Austėjos Krivickaitės vokalas, į dainuojamosios poezijos gelmes leis nuklysti Asta Krasauskaitė.

Renginio „Skambanti ir švytinti oranžerija“ vedėjas ir režisierius Viktoras Jermolovas lankytojams žada įspūdingą reginį. Šių metų šventėje išskirtinis dėmesys bus skirtas spalvingam apšvietimui – vaizdas žavės tiek esančius viduje, tiek stebinčius oranžeriją iš šalies.

Renginys papildomai neapmokestinamas, galioja įprasti VDU Botanikos sodo lankymo bilietai.

Laikas

(Penktadienis) 17:00

Adresas

VDU Botanikos sodo oranžerija

Ž. E. Žilibero g. 6, Kaunas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X