Virtuali Kauno rašytojų buveinė

gegužė, 2019

22geg18:00Susitikimas su aktoriumi Juozu Budraičiu18:00 Laisvės al. 71

Daugiau

Renginio detalės

Gegužės 22 d., trečiadienį, 18 val. Nacionalinio Kauno dramos teatro Rūtos salėje vyks aktoriaus JUOZO BUDRAIČIO kūrybos vakaras ir knygos „Juozo Budraičio teatrinis likimas“ pristatymas.

Vakaro dalyviai – Juozas Budraitis ir Daiva Šabasevičienė.

Knygą apie Juozą Budraitį teatro scenoje parašė teatrologė, teatro kritikė dr. DAIVA ŠABASEVIČIENĖ, taip pat išleidusi knygas apie Joną Vaitkų, Valentiną Masalskį, Regimantą Adomaitį, Faustą Latėną. Knygą apie aktorių J. Budraitį šiemet išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

Monografijoje išsamiai pristatoma Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato aktoriaus J. Budraičio teatrinė kūryba ir vaidmenys, sukurti 1979–2018 m., apžvelgiamos aplinkybės, paskatinusios garsų kino aktorių ateiti į teatrą, apibendrinamos jo vaidmens kūrimo strategijos, aktoriaus asmenybės, vaidmens ir personažo santykiai bei aktoriaus kūrybinių principų organiškas ryšys su režisieriaus pasaulėžiūra, leidęs J. Budraičiui tapti šio laikotarpio autorinio teatro režisūrinių ieškojimų protagonistu.

Knygoje taip pat pateikiamos pokalbių su J. Budraičiu ištraukos, skelbiamas pluoštas aktoriui skirtų minčių, kuriomis pasidalijo jį ir jo kūrybą artimai pažįstantys menininkai. Pasak režisieriaus Oskaro Koršunovo, spektaklyje „Paskutinė Krepo juosta“ dėl ypatingo talento, subrandinto gyvenimo patirties ir intelekto, J. Budraitis tapo egzistencinės beketiškos filosofijos simboliu.

Organizatorių informacija

Laikas

(Trečiadienis) 18:00

Adresas

Nacionalinio Kauno dramos teatro Rūtos salė

Laisvės al. 71

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X