Virtuali Kauno rašytojų buveinė

liepa, 2019

17liep16:00Nuo medžių kirtimo iki Petro Cvirkos: kas dedasi?16:00 K. Sirvydo g. 6, Vilnius

Daugiau

Renginio detalės

Liepos 17 d., trečiadienį, 16 val. Lietuvos rašytojų sąjungoje (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) vyks diskusija „Nuo medžių kirtimo iki Petro Cvirkos: kas dedasi?“

Lietuvos rašytojų sąjunga reaguodama į Vilniaus miesto savivaldybės ketinimą nukelti Petro Cvirkos paminklą daugiau nei prieš mėnesį išplatino šiems veiksmams prieštaraujantį pareiškimą. Jame rašoma:

„Rašytojų sąjungos valdyba spėja, kad P. Cvirkos paminklas yra tik pretekstas siekiant pertvarkyti greta Pamėnkalnio–Pylimo gatvių sankryžos esančią aikštę. Paaiškinimas, kad nutarta „nukelti paminklą, taip sukuriant prielaidas naujos Vilniaus miesto viešosios erdvės tapatybei atsirasti“ yra tik pigus populizmas, nieko nepasakantis, kas iš tikrųjų tame skvere atsiras: požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, daugiabutis ar kavinė? Ar tada jis bus, anot Vilniaus vicemero, „sutvarkytas ir pritaikytas moderniai visuomenei“?

Savivaldybės ketinimai dar kartą aktualizavo rašytojo P. Cvirkos klausimą ir paskatino su ekspertais aptarti jo gyvenimą bei kūrybą. Tačiau nederėtų P. Cvirkos paminklo atvejo atskirti nuo dabartinių pokyčių Vilniaus mieste konteksto.

Neįsiklausius į miestiečių pageidavimus masiškai kertami brandūs medžiai, visur kur įmanoma klojamos trinkelės, nukeliami paminklai ir kitaip naikinami laiko ženklai. Šiame kontekste ir norime ne tik pasikalbėti apie P. Cvirkos paminklą, bet ir panagrinėti, kas dedasi su Vilniaus viešosiomis erdvėmis.

Dalyvauja kultūros politikos tyrinėtoja Skaidra Trilupaitytė, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė-Augustinienė, rašytojas, rašantis knygą apie P. Cvirkos gyvenimą, Gasparas Aleksa, menotyrininkė Laima Kreivytė, literatūrologas, parašęs monografiją apie P. Cvirkos kūrybą, Petras Bražėnas, miesto istorijos tyrinėtojas Darius Pocevičius, Vilniaus miesto tarybos narė, Kultūros ir švietimo komiteto pirmininkė Paulė Kuzmickienė, renginį moderuoja rašytoja Aušra Kaziliūnaitė.

Iliustracijos autorius – Liudas Parulskis, projektas „Lazerinis persekiotojas“ Petro Cvirkos paminklui. (Šaltinis 7md – Septynios meno dienos)

Laikas

(Trečiadienis) 16:00

Adresas

Lietuvos rašytojų sąjunga

K. Sirvydo g. 6, Vilnius

Organizatorius

Lietuvos rašytojų sąjunga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X