Virtuali Kauno rašytojų buveinė

gruodis, 2019

12grd17:30Naujos Ernesto Kuckailio knygos „Partizano žiedas“ pristatymas17:30 Pilies g. 17, Kaunas

Daugiau

Renginio detalės

Lapkričio 12 d., ketvirtadienį, 17:30 val. Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje, edukacijos erdvėje PILIS (Pilies g. 17, II aukštas) vyks naujos Ernesto Kuckailio knygos „Partizano žiedas“ (Kaunas: VOX Altera, 2019) pristatymas. Dalyvauja prof. Jonas Vaičenonis ir bardas Romas Naidzinavičius.

Renginys nemokamas.

//

Renginys jo viešinimo tikslais gali būti fotografuojamas / filmuojamas. Jūsų atvykimas į renginį reikš sutikimą, jog muziejus gali tvarkyti Jūsų asmens duomenis.

***

Knygos autorius – profesionalus Lietuvos kariuomenės karys, viršila. Ginkluotose pajėgose nuo 1991 m., tarnavęs Savanoriškoje krašto apsaugos tarnyboje, Vytauto didžiojo Jėgerių batalione, Žvalgų (jėgerių) mokykloje. Dabar – snaiperių rengimo ekspertas Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre. Dalyvavo karinėse misijose Kosove, Afganistane ir Irake.

„Partizano žiemas“ – penktoji E. Kuckailio knyga. Pirmoji – „Trispalvio erelio skrydis“ (2012) – apie asmenines patirtis Afganistane 2002–2003 m. kartu su pirmuoju Specialiųjų pajėgų eskadronu „Erelis-02“. 2015 m. pasirodė antroji knyga „Pavasarį paukščiai sugrįžta“ apie vokiečių karį, išgyvenusį Antrojo pasaulinio karo siaubą kartu su elitiniu parašiutininkų daliniu. Istorija paremta tikrais įvykiais, archeologine ir rašytine medžiaga. Trečioji knyga „Tylūs žingsniai per samanas“ (2016) – apie autoriaus senelį, dalyvavusį ginkluotoje rezistencijoje Dzūkijos miškuose, Panaros ir Merkinės mūšiuose. Ketvirtojoje knygoje „Laiškai iš Varviškės“ (2018) autorius pasakoja apie Dzūkijos žmonių buitį ir gyvenimą arti demarkacijos linijos su Lenkija 1922–1923 m., šaulių kovas prieš lenkų partizanus bei vadinamosios „Varviškės respublikos“ likvidavimą 1923 m. kovo pabaigoje.

Naujausioje knygoje „Partizano žiedas“ autorius virtualiai nusikelia į 1948-uosius ir kartu su Tauro apygardos vadu Faustu bei Pietų srities atstovu Vanagu keliauja į Žemaitiją, partizanų vadų susitikimą, kuriame gimė 1949 m. Lietuvos laisvės kovos sąjūdis ir garsioji Sąjūdžio deklaracija. Partizanai įveikia dešimtis ir šimtus kilometrų, pakeliui pakeldami be galo sunkias sąlygas, pavojus, netgi kitų partizanų nepasitikėjimą ir išbandymus. Pasitelkiant istorikų ir archeologų tyrinėjimų medžiagą, papasakoti ir kai kurių deklaracijos signatarų likimai.

Organizatorių informacija

Laikas

(Ketvirtadienis) 17:30

Adresas

Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje

Pilies g. 17, Kaunas

Organizatorius

Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X