Virtuali Kauno rašytojų buveinė

spalis, 2019

18spal17:00Knygos „Smūtkeliai: popklubas. 1969–1971” pristatymas17:00 Vydūno al. 2, Kaunas

Daugiau

Renginio detalės

Spalio 18 d., penktadienį, 17 val. Galaunių namuose (Vydūno al. 2, Kaunas) vyks knygos „Smūtkeliai: popklubas. 1969–1971” pristatymas.

Tai tarsi retrospektyvinis žvilgsnis į Kaune prieš penkis dešimtmečius gyvavusį jaunimo muzikinį bei kultūrinį sąjūdį. Štai tik keletas iš čia pateikiamų faktų: 1969 m. pavasarį Kaune įsižiebia naujas laisvės žiburėlis – susikuria pirmasis Lietuvoje studentų bigbito klubas, kurio tikslas – propaguoti lietuvišką ir užsienio bigbito (ar roko) muziką. KPI Automatikos fakulteto skelbimų lentoje atsiranda savaitiniai „New Musical Express, Top 20“, organizuojamos pirmosios Lietuvoje diskotekos. KPI studentai, tikriausiai irgi pirmąsyk sovietinėje Lietuvoje, netikėtai iškelia savo – opozicinį – kandidatą į KPI studentų kultūros pirmininko pareigas, kuris ir laimi demokratiniuose rinkimuose. 1971 m. pavasarį ruošiamasi Kauno roko ansamblių popsesijai, nors neturima nei partinių organų ar cenzūros prievaizdų leidimų, nei groti pasikviestų ansamblių repertuarų. Negana to, iš visos SSRS į Kauną dar plūsteli ir būriai hipių. KGB, be abejo, apstulbusi, šokiruota… Tad popsesija vyksta kone realios apgulties sąlygomis. Ir visa tai tik vieneri metai iki Romo Kalantos susideginimo!

Renginyje prisiminimais dalinsis beveik visi tuomečio „Smūtkelių” popklubo kūrėjai: A. Šešelgis, R. Martinėnas, A. Piligrimas, kiti šio sąjūdžio dalyviai, taip pat knygos sudarytojas Gintaras Kušlys.

Maloniai kviečiame visus patirti 8-ojo dešimtmečio pradžios bigbito įkvėptą studentiškos laisvės proveržį!

Renginys nemokamas.

Organizatorių informacija

Laikas

(Penktadienis) 17:00

Adresas

Galaunių namuose

Vydūno al. 2, Kaunas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X