Virtuali Kauno rašytojų buveinė

lapkritis, 2019

21lapkr17:00REKOMENDUOJAMEEdmundo Janušaičio knygos „Vileišio aikštė – šnabždesių ABC“ pristatymas17:00 Rotušės a. 13, Kaunas

Daugiau

Renginio detalės

Lapkričio 21 d., ketvirtadienį, 17 val. Maironio lietuvių literatūros muziejus (Rotušės a. 13, Kaunas) kviečia į rašytojo Edmundo Janušaičio knygos „Vileišio aikštė – šnabždesių ABC“ pristatymą. Kartu su autoriumi dalyvaus rašytojai Nijolė Raižytė, Stanislovas Abromavičius, knygos redaktorius Jonas Vabuolas, leidėjas Tautvydas Majauskas, viršelio autorius, dailininkas Gintautas Velykis. Renginį ves rašytojas Gediminas Jankus.

Knygą bus galima įsigyti.

P. S. Laukia netikėtumai: mažojo Andriaus pasirodymas ir Vileišio aikštės garsinis prisistatymas.

***

Žaliakalnio brukas (2010), Žaliakalnis – Prisikėlimo parapija (2013) – tai ankstesnių Edmundo Janušaičio knygų pavadinimai, kryptingai pabrėžiantys jo kūrybos „filotopinį“ pobūdį. Pastaroji, Vileišio aikštė – šnabždesių ABC, pratęsia šią „topografinę“ tradiciją ir svarbiausią jos mintį: prisirišimas, susiliejimas su konkrečia gyvenamąja vieta yra esminė žmogaus būtiškoji savybė, harmonizuojanti jo santykį tiek su aplinkiniu, tiek su savo vidiniu pasauliu.

Iš pažiūros aiškios laiko ir erdvės koordinatės (Antrojo pasaulinio karo metai, tam tikros griežtai apibrėžtos Kauno Žaliakalnio rajono ribos) vis dėlto nesuponuoja aiškaus, nuoseklaus realistinio pasakojimo ar vientisos fabulos: konkrečios realybės vaizdiniai – Ąžuolyno stirniukas, kareivinės Radvilėnų plente ar karo metais bulvėmis apsodinta Vileišio aikštė, dar visai neseniai buvusi kauniečių iškilmių vieta su išlakia liepa jos pakrašty – tėra atspirtis lyrinei refleksijai, kuri ir lemia E. Janušaičio kūrybinės raiškos individualumą.

Knygos autorius, visų pirma poetas ir bardas, pasižymintis impulsyvia ir ekspresyvia metaforų stilistika, sau būdingų poetinių priemonių arsenalą perkelia į prozinę formą: prisiminimų sužadinta vaizduotė netikėtai personifikuoja, įdvasina, suteikia gyvybės, atrodytų, patiems aiškiausiems daiktų pavidalams, kurių polifoniški „šnabždesiai“ natūraliai įsilieja į pasakotojo minčių srautą ir kalbėjimo ritmą.

Jonas Vabuolas

Organizatorių informacija

Laikas

(Ketvirtadienis) 17:00

Adresas

Maironio lietuvių literatūros muziejus

Rotušės a. 13, Kaunas

Organizatorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X