Virtuali Kauno rašytojų buveinė

birželis, 2020

27birž14:00Dainiaus Sobeckio knygų pristatymas14:00 Rotušės a. 13, Kaunas

Daugiau

Renginio detalės

Birželio 27 d., šeštadienį, 14 val. Maironio lietuvių literatūros muziejus (Rotušės a. 13, Kaunas) kviečia į Dainiaus Sobeckio knygų „Lozoriaus evangelija“ ir „kryžiaus užraktu“ pristatymą. Renginyje kartu su autoriumi dalyvaus knygų redaktorius, poetas ir filologas Danielius Milašauskas.
………………………………………………………………………………………..
„Lozoriaus evangelija“ – tai pirmas Dainiaus Sobeckio romanas, distopiškai vaizduojantis kas laukia pasaulio, jei jame nebeliktų kultūros ir jos apraiškų. Pagrindinis romano veikėjas archeologas Martynas Jedenkus paliečia Longino ietį ir suranda niekam nežinomą Lozoriaus evangeliją, nuo tada pasaulis pradeda lėkti geometriniu pagreičiu destrukcijos link. Pradėjus dingti kultūriniams artefaktams žemėje, Martynas su savo draugais – pianiste Julija ir jos broliu rašytoju Dariumi Baltokais – aiškinasi, kur atsidurs pasaulis, jei artefaktų dingimas nesustos. Jų laukia egzistenciniai klausimai, skubėjimas ir nuotykiai, nuvesiantys juos iki Vatikano koridorių ir neprognozuojama apokalipsės kryptimi.

Dainiaus Sobeckio ketvirtoji poezijos knyga „kryžiaus užraktu“ – raktas į nūdienos nukrikščionėjančio žmogaus egzistenciją. Taupūs tropai, bet originali metaforika, negailestingas sarkazmas, egzistencinis groteskas, žmogaus netvarumas ir trumpalaikiškumas, nykimo ir kosmoso gretybė. Ryškus vitalizmas, revizuojančios krikščioniškąją filosofiją idėjos, šmaikšti ironija ir autoironija, su lyrika konfrontuojanti antilyrika. Visa tai sunaikina įprastą poetinio pasaulio erdvę, tačiau sukuria tik autoriui būdingą atmosferą.

Organizatorių informacija

Laikas

(šeštadienis) 14:00

Adresas

Maironio lietuvių literatūros muziejus

Rotušės a. 13, Kaunas

Organizatorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X