Virtuali Kauno rašytojų buveinė

rugsėjis, 2019

24rugs17:00Aldonos Ruseckaitės romano „Padai pilni vinių“ sutiktuvės (Vilniuje)17:00 Gedimino pr. 3, Vilnius

Daugiau

Renginio detalės

Rugsėjo 24 d., antradienį, 17 val. Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) įvyks Aldonos Ruseckaitės romano „Padai pilni vinių“ sutiktuvės.

Dalyvauja: knygos autorė Aldona Ruseckaitė, akad. Vytautas Martinkus, skaitovė Aldona Daučiūnienė, dainininkė Regina Šilinskaitė, pianistė Diana Encienė. Renginio vedėjas rašytojas akad. Vytautas Martinkus.

Aldonos Ruseckaitės romanas „Padai pilni vinių“ yra skirtas poetės Salomėjos Nėries 1940 m. birželio 15 d. – 1945 m. liepos 7 d. gyvenimo laikotarpiui. Romano veiksmas vyksta Kaune, Maskvoje, Penzoje, Ufoje, vėl Maskvoje ir galop Kaune. S. Nėries kūryba ir pažiūros sukasi spirale: būdama toli nuo ją įtakojančių žmonių, poetė virsta pati savimi, rašo talentingus eilėraščius ir be galo ilgisi Lietuvos. Atsidūrusi bolševikinėje apsuptyje tiek 1940 m. Lietuvoje, tiek vėliau Maskvoje, ji tarsi tiki nauju socialistiniu gyvenimu, pasiduoda įtakoms, prisiderina, nors galop ima vis labiau suprasti, kad šitas kelias jai svetimas. Grįžusią į Lietuvą, ją apninka dvejonės ir baimė, kodėl tiek daug pažįstamų išvežta į Sibirą ar pasitraukė į Vakarus, o realių okupacinio režimo veiksmų poetė vis dar negali iki galo suvokti.

Ši knyga iškelia S. Nėries pažiūrų ir kūrybos skaudulius, apie juos kalba ir ją kritikuoja romano veikėjas Smakas, o  Gerieji balsai įrodinėja priežastis, kodėl poetė pasielgė vienaip ar kitaip. A. Ruseckaitė tarsi preparuoja tuos įvykius, dėl kurių S. Nėris yra iki šiol puolama, siekia įrodyti, kaip menininką gali įtraukti laikmečio sąlygos. Be to, pasirinkimą lemia ir žmogaus prigimtis, charakteris, išsilavinimas, artimieji. Autorė S. Nėries neteisia ir neteisina, ji pateikia daug medžiagos, o išvadas palieka pasidaryti skaitytojui.

Renginio organizatoriai:

LIETUVOS MOKSLŲ AKADEMIJOS SKYRIUS „MOKSLININKŲ RŪMAI“

LIETUVOS MOKSLŲ AKADEMIJOS HUMANITARINIŲ IR SOCIALINIŲ MOKSLŲ SKYRIUS

LIETUVOS RAŠYTOJŲ SĄJUNGOS LEIDYKLA

Organizatorių informacija

Laikas

(Antradienis) 17:00

Adresas

Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje

Gedimino pr. 3, Vilnius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X